Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A lenti két eset kézzel...

A lenti két eset kézzel tágítás lehetett?

Figyelt kérdés

Másfél éve szültem, de a mai napig nem hagy nyugodni a dolog.

41 hetes múltam amikor a doki kissé fájdalmasan vizsgált meg, közvetlenül utána enyhe görcseim voltak, majd pár órán belül beindult a szülés.

A másik már sok óra vajúdás után történt, nagyon lassan tágultam és nem rendszereződtek a fájások. A szülésznő megvizsgált, és mondta hogy fájás közben is vizsgálnia kell. Borzasztóan fájdalmas volt és sokáig tartott, ordítani tudtam volna. Kértem hogy ne csinálja, de azt mondta muszáj megvizsgálnia a méhszájamat fájás közben. Egy mai kérdés alatti kommentek juttatták eszembe, hogy lehet hogy engem is kézzel próbáltak tágítani?


2023. jan. 26. 12:14
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Az első biztosan.



A 2. Az kerdéses.

Engem biztosan nem tágîtottak, a fajás közbeni méhszájellenőrzés mégis fájt ( olyan szakember nézte nekem, aki mélységesen elîtéli a szükségtelen beavatkozásokat, nyiltan kiáll a háborítatlan szülés mellett)

2023. jan. 26. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. Érdekes, mert pont az elsőt nem éltem meg negatívan, a másodikat már annál inkább :D
2023. jan. 26. 12:32
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Igen. Mindkettő. És ahogy az az előző kérdésnèl, ez is szülèszeti erőszak. A tudtod ès belegyezèsed nèlkül vègztek beavatkozàst.

Ezen felül kifejezett kèrèsedet figyelmen kìvül hagyta.

2023. jan. 26. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

Igen, mindkettő.

A "mindenképp meg kell vizsgálni" már árulkodó, hiszen a who szülészeti ajánlásai szerint a kézi méhszájvizsgálat káros, egyáltalán semmikor nem kellene.

2023. jan. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
37%

Az elsőnél valószínűleg nem, csak leválasztotta a burkot.

A fájás alatti vizsgálat meg mindig fáj, ettől még közel sem biztos, hogy tágított.

2023. jan. 26. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat a kérdésért, de első baba lesz.

Fájás közben mindenkinél van méhszáj vizsgálat? Miért? :/

Háborítatlan szülést szeretnék.

2023. jan. 26. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6

Az csak annyi, hogy megnézik hol tartasz.

Halad-e x idő alatt valamerre stb..

Ettől még lehet háborítatlan.


Pl nekem amikor nézték az volt a kérdés, hogy mindenhol eltűnt-e a méhszáj, mert indukt a tolófájás.

Ez a sérülések elkerülése miatt fontos.

Pl tudnak pozícióban segíteni, hogy ott is kisimuljon.

Ilyesmi.

2023. jan. 26. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
6os, normális szülésznő és orvos kifejezetten nem fàjàs alatt vizsgal. Hanem legfeljebb 4 òrànkènt, akkor, mikor èpp nincs fàjasod és szòl, engedèlyt kèr előtte. Egyèbkènt kb. felesleges, mert a tàgulàs mèrteke nem egyenletes. Lehet sokàig ugyanannyi, aztàn szinte percek alatt felgyorsulhat.
2023. jan. 26. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Köszönöm a válaszokat. :)

Remélem nem lesz gond.

2023. jan. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!