Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért nem tesznek ellene,...

Miért nem tesznek ellene, hogy ne legyen ennyi traumatikus szülés ebben az országban?

Figyelt kérdés
Annyi sok rémtörténetet olvastam itt GYK-en, meg hogy sok anyukának ez vette el a kedvét a második babától, és ez elég szomorú dolog szerintem. Ez valójában az orvosok hibája?
2023. jan. 30. 07:59
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
9%
Tennének ha nem akarnának az emberek ingyenes egészségügyet.
2023. jan. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
94%

Szerintem senki sem akar ingyenes egészségügyet. Főleg, hogy aki egy kicsit is normálisabb ellátásra vágyik, az magánintézménybe megy. Én nem bánnám, ha a tb-hez még többet vonnának le tőlem, vagy lenne valami prémium felár, ha azért cserébe ki tudják gazdálkodni, amit kell. Fel se tűnne az extra, annyi mindent vonnak már a fizuból (szociális hozzájárulás? Az mégis mire megy el vajon?). Azt is irracionális elvárni, hogy semmit se változtassanak a 90-es évekből megmaradt árazáson, amikor azóta már istentudja mekkora infláció volt, amúgy is minden drágult, meg egyébként is. A hálapénz-rendszer sem éppen azt mutatja, hogy ingyenes egészségügyet akarnánk.


Szóval ezt ne kend ránk.

2023. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 anonim ***** válasza:
30%

Az egyik oldal: a hazai állami egészségügyet kivéteztették, a szakszemélyzet túlterhelt, alulfizetett, kiégett, kiöregedett (lásd évtizedekkel ezelőtt meghaladott protokollok).

A másik oldal: távol áll tőlem, hogy bárki traumáját bagatellizáljam, de sok kismama irreálisan éli meg a dolgokat, ami az ilyen topikokban koncentrálódik és torz képet ad.

Csak egy példa a környezetemből: ismerős csaj kiolvasta az internet minden ezo-spiri gyengéd szülés / háborítatlan wellness vajúdás összes praktikáját, teljesen beleélte magát, hónapokig ezt hallgattuk. Aztán mire beért a kórházba a bekészített illóolajaival és meditációs zenéjével, olyan rosszak voltak az értékei, hogy futottak vele sürgőssége császárra, a babát egy darabig lélegeztetni is kellett. A konklúziója? Botrányos szülészeti erőszak, megfosztották élete élményétől, neki JÁRT volna a gátvédelmes hüvelyi szülés, meg az aranyóra, meg két csillámpóni.

2023. jan. 31. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
74%

Ingyen a túrót,ráadásul még sz..r is az ellátás és végül magánba megyek holott nem keveset levesznek a fizumból. Igen a cigány aki nem melozik az ingyen megy,de őt bezzeg ellátják,mert ordít és előre mehet csak szabaduljanak tőle hamar.

Nem szülés, de fájt a fogam elmentem a körzeti elvileg legjobb fogorvoshoz mentem. Ránézett azt mondja ki kell húzni,mondom oké akkor egy röntgen csakhogy tutira menjünk? Válasz neki erre nincs ideje és higyjem el mert ő az orvos,mindezt olyan tekintettel és hangszínnel, hogy úgy éreztemegy senki vagyok. Elkoszontem, elmentem magánba és lám csak egy sima lyuk volt amit betömtek. Nem vártam el masszázsfotelt,háttérzenét,sőt egy mosolyt se csak egy rohadt tömést a tb-mért...

Kb ugyanezeket hallom szülésnél,nem várnak el csodát csak emberséget és SZAKÉRTELMET!! Erre itt is q doki csak azt nyomja hogy dehát sokan vagyunk betegek,ez normális meg különben is nagyok az elvárások, csesszek meg a dokik😉

2023. jan. 31. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 A kérdező kommentje:

Én annak örülnék, ha mindenki háborítatlanul szülne, és akkor talán nem lenne ennyi panasz, és nem kellene egy baba/kisgyerek mellett ezen agyalni illetve feldolgozni, akit közben 0-24ben el kell látni. Eleve azt sajnálom, hogy a legtöbb esetben azért sürgetik az egész békés vajúdást, mert "nincs idő", mivel a kismama mellett még isten tudja hanyan várnak szülésre...

Persze nincs idő,akkor

2023. jan. 31. 20:37
 36/52 A kérdező kommentje:

Bocsánat, véletlenül rányomtam a válasz elküldésére. 😅


Akkor miért nincs több és fiatalabb orvos? A vén trottyokkal úgysem érnek el semmit..

Meg a másik, hogy pár nő írta itt GYK-en, hogy majdnem meghaltak, meg rákönyökölt a doki a hasára, kézzel tépte ki a méhlepényt...

2023. jan. 31. 20:38
 37/52 anonim ***** válasza:
31%
36) az itteni beszámolókat azért inkább ne vedd készpénznek, sokan ide járnak ventilálni és önigazolásért, a majdnemmeghalós esetek nagyja azért valószínűleg hangyányit másképp zajlott le valójában...
2023. jan. 31. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 A kérdező kommentje:
37-es lehet hogy igazad van, az 1-es válaszoló is ugyanezt írta, szerintem sokan inkább csak túlzásba esnek egyes dolgokkal amik ott történtek, meg lehet hogy az 50%-a nem is igaz, hanem csak javasolják nőknek hogy ne vállaljanak gyereket, mert bevallom, nem egy olyan kérdést olvastam itt, hogy "mit tehetek hogy ne féljek ennyire a szüléstől, mert annyi rémsztorit olvastam"? Úgyhogy valszeg benne van a pakliban.
2023. jan. 31. 20:56
 39/52 anonim ***** válasza:
64%
32es, csakhogy ha a ti általatok elvárt színvonalat akarnák hozni, annyit kéne fizetni mint Amerikában például, tehát havi 100 ezer felett. Ami szerintem feltűnne ha még ennyit vonnának a fizudból.
2023. febr. 1. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
63%

Akkor miért nincs több és fiatalabb orvos? A vén trottyokkal úgysem érnek el semmit..


Miért nem tanulsz te szülésznek kérdező? Ha olyan könnyű? :-D

2023. febr. 1. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!