Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülés után milyen...

Hüvelyi szülés után milyen eszközök javasoltak a távozó vér felfogására?

Figyelt kérdés

Szükséges az eldobható bugyi?

Illetve jó egy erősebb nedvszívó normál betét vagy a kifejezett szülés utáni betétek sokkal jobbak?

Esetleg konkrét markát tudtok írni? Körülbelül mennyi idő mire megszűnik a vérzés?

Köszönöm előre is.



2023. jan. 30. 11:36
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét gyereknél vettem Tena betétet. Felesleges volt mindkétszer. A kórházban az első nap még azt használtam, de kényelmetlen volt.

Onnantól sima éjszakai betétet használtam, hogy fekvésnél se legyen baleset.

Itthon meg már csak sima betétet.

Mondjuk nekem egyik alkalommal sem volt nagyon erős a vérzésem. És gyorsan el is múlt. Az első gyereknél 2 hét volt, a másodiknál 3 hét.

2023. jan. 30. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az éjszakai Alwayst javasolták. Sajnos azt vittem. Két órával szülés után két Always ellenére fél négyzetméternyi vérfoltot produkáltam a ruhámra és ágyneműre. Minimum szülés utáni betét, de a legbiztosabb az ilyen bugyi. Aki kevésbé vérzik (pl első válaszoló), neki lehet elég akar a sima menses betét, de ha erős a vérzés, akkor nagyon kellemetlen mindenféle baleset. Én készülnék utóbbira azért, max eladod utána bontatlanul.


Nekem amúgy négy-öt hétig tartott, az eső hét azért ijesztő volt, belőlem távoztak nagy alvadékok, de mivel utána gyorsan javult, nem volt gond.

2023. jan. 30. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a bugyipelenka vált ve. Első szülésnél Tenát vittem, másodiknál Jessát (Dm saját márkás). Az első két napban nagyon jól jött. Nem volt baleset. Utána elég volt az éjszakai betét, majd a normál. Kb 4 hétig tartott a vérzés.
2023. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Tena szülés utáni betétet használtam, de nem volt elég, összevéreztem mindent. Legközelebb felnőtt pelenkát veszek :D
2023. jan. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sima Tena inkontinenciabetét elèg volt. Egyènileg vàltozó, hogy kinek mi vàlik be.
2023. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Én is Tena pelenkát vittem, nekem sem volt azért olyan hű, de sok vérzés, de szülés utáni első 2 napban azt használtam, szerintem hasznos volt. Utána Jessa (dm-es) nagy éjszakai betétet, az jó puha, kényelmes volt.
2023. jan. 30. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Mindkét szülés után 1 hétig pelenkát használtam. Irigylem azokat akiknek elég az éjszakai betét, nekem az még rendes havi mensikor sem 🙈
2023. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Én eldobható bugyit vittem vastag betéttel, de amúgy a kórházban is adtak betétet.


Nekem kényelmes volt, hogy lehúztam a bugyit a betéttel és úgy egyben ment az egész a kukába, nem kellett esetleg véres bugyikat tárolgatnom hazavinni.

2023. jan. 30. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 NTBS ***** válasza:
66%
Betét.
2023. jan. 30. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Bugyipelenka. Én nem tenát vettem, hanem saját márkást, ugyanazt tudja, csak jobb áron. A szobatársam betétezett, többször is elázott, elmozdult a betét, volt, hogy menet közben el is hagyta,és a padlóra folyt a vére.
2023. jan. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!