Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gyakran előfordul az életveszé...

Gyakran előfordul az életveszély szülésnél?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy olvastam egy pár olyan választ itt az oldalon, (hálistennek nem sokat) hogy majdnem mindketten ottmaradtak, meg a baba elakadt a szülőcsatornában, stb...

Ezeknek mi lehet az oka?


2023. jan. 31. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Mindenkinél más az ok, ezt nem lehet így megmagyarázni. Szerencsére a mai orvostudomány felkészült(ebb) az ilyen esetekre, azért egy szülés nem egy sétagalopp. Gondolj bele régen milyen sokan haltak bele..
2023. jan. 31. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A szülés mindig lutri meg a terhesség is. Bizni kell a szerencsébe meg az orvosokban, és nem szabad ilyeneket olvasni terhesen, meg görcsössen ragaszkodni az elképzelésekhez. Nem véletlen szülsz korházba és még, ha úgy is érzed, hogy nem foglalkoznak veled. Nekem mikor leesett a baba szívhangja pik-pak annyi orvos volt körülöttem, hogy azt se tudtam ki kivel van. Szerintem max 5 perc alatt műtőben voltam és amugy nagyon pozitív élmény maradt a szülés még igy is azután persze, hogy kihevertem😅
2023. jan. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
47%

Azért a valódi életveszély elég ritka...

Utólag azért szeretik kiszínezni a dolgokat, és persze az orvosnak is jobb azt mondani, hogy "milyen jó, hogy megcsináltuk ezt a császárt Katika, különben mindketten ottmaradtak volna".

Közben meg a szar szívhang miatt rohanós császármetszések 99%-ában 10-es Apgarral ordít a gyerek, mikor kiveszik.


Láttam már pár valódi "majdnem ottmaradt" helyzetet, de az azért igen csak kis %-a az összes szülésnek.

2023. jan. 31. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
3-as egyetértek, szerintem több évszázaddal ezelőtt sokkal többen kerültek életveszélybe szülés közben, bele is haltak, de persze a fejletlen és szar egészségügy miatt.
2023. jan. 31. 20:58
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A fórumtól is függ. Itt én is látok kiszinezett(nek tűnő) sztorikat, más csoportban még csak úgy röpködnek a 0-2-es apgar értékek több napos tervezett hipotermiás kezelésekkel... De saját gyakorlatom során is láttam hellp szindrómás anyukát, akit azért kissé ideges orvosok toltak vissza a műtőbe 70-es hemoglobinnal, trafóval és erős vérzéssel.


Szóval a szülések többsége rendben van vagy kisebb komplikációk vannak, de súlyos helyzetek is előfordulnak. A régi "szép" időkhöz képest persze jobb, dédfater háziorvos volt, akkor még a komplikált szülés így ment hogy otthonról vitte a lepedőt házhoz...

2023. febr. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szakmabeliként láttam jópár olyan esetet az elmúlt 10 évben, amikor nem sokon múlt, hogy ne legyen tragédia. Volt 3-4 eset, amikor az anya halt meg komplikációk miatt (erős vérzés, méhrepedés, eclampsiás roham, HELLP-szindróma, DIC...). És ennél jóval több, amikor a baba halt meg (köldökzsinór előesés, lepényleválás, elszakadt a köldökzsinór és elvérzett, vállelakadás, többszörösen nyakra és testre tekeredett köldökzsinór, méhen belüli fertőzés, koraszülés, ismeretlen ok, stb)
2023. febr. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!