Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az anya megteheti, szülés...

Az anya megteheti, szülés előtt írásban is rögzítve, hogy addig semmilyen gyógyszert nem adhatnak be neki, amíg ő vagy a magzat nincs életveszélyben?

Figyelt kérdés
Ilyen szülésgyorsítók, mint az oxitoxin, hogy a szülés ideje lecsökkenjen. Nyilván a természetes tempójú szülés miatt akarja ezt.

2018. márc. 24. 22:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
80%
Ha nincs életveszélyes állapotban senki, akkor Elvileg egyeztetni kell, hogy mit adnak vagy csinálnak. Engedélyed nélkül nem gyógyszereznek.
2018. márc. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
79%

"Engedélyed nélkül nem gyógyszereznek."


Aha :), csak épp az "engedélykérés" úgy megy, hogy fekszel világodat se tudva két fájás között és bejön a nővér: "hoztunk egy kis infúziót magácskának", majd a következő pillanatban már a falat kaparnád a kínoktól (így derül ki, hogy oxit kötöttek be).


Ne legyenek illúzióid!

2018. márc. 25. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
77%
Elvileg mindent meg kell beszélni veled. Nekem szerncsém volt, jó orvosokat és szülésznőt választottam a azüléseimhez, semmit nem csináltak a jóváhagyásom nélkül, mindenről normálisan tájékoztattak, és elmondták mit miért érdemes, volt, amit visszautasítottam és abszolút elfogadták, nem erőltettek semmit.
2018. márc. 25. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
68%
Ja még annyi, hogy direkt természetességpárti orvosokat és szülésznőt választottam.
2018. márc. 25. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
86%
#2 ez nem illúzió. Nekem még a cukros infúziót is megkérdezték. Semmit nem kaptam kérdés nélkül. Pedig állami kórházban szültem.
2018. márc. 25. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
80%

5, nekem meg csak ennyire kérdezték, mint írtam.

De ez volt a legkevesebb. Ami a legrosszabb, hogy még azt se tüntették fel a zárójelentésen, hogy a gyerek oxigénhiányt szenvedett.

A világszínvonalú DEKK.

2018. márc. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
62%

Én azt nem értem, miért akarna egy laikus, mondjuk könyvelő, fodrász vagy pénztáros, felülbírálni egy orvost?! Oxitocin pl. nem véletlenül van, és nem játékból adják be. Higgye el bárki, attól nem lesz nagyobb hős és a gyereke sem lesz egészségesebb, hogy ő tovább szenved, és 8 helyett 20 órán keresztül. Ez a babának is rossz! Miért jó még a szülőágyon is úgy tenni, mintha az orvosnál sokkal jobban tudnád mit mikor és miért kell beadni?!


Nyilván nem fognak olyat adni ami veszélyeztet. Olyat adnak, ami az adott szituációra való! Orvosok, nem bulidrogozók, akik amikor nem figyelsz, belédszúrják a HIV-es tűt...miért gondolja a sarki zöldséges Manyika hogy ő majd megmondja a szülészorvosnak, mit mikor adjon be?

2018. márc. 25. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
66%

Még annyit, hogy én értem, hogy sok polihisztor harcosanyu van, akik jobban tudnak mindent a gyerekorvosnál, óvónőnél, tanárnál, stb., de hogy ezt az "én jobban tudom mert én szültem" dolgot már a szülőágyon elkezdik az durva.

Bár terhesség alatt is...volt egy elmeóriás múltkor aki nem akart nst-t mert az csak zavarja ilyen gyakran a magzatot. A másik meg a vervételt sokallta, minek ennyiszer, ő ugyan nem megy.

Mindenesetre örülök, hogy ennyi orvos és szülész szaladgál az utcán, mert amíg a nők nagyrésze ennyire tanult a nőgyógyászat terén, akár a közértben is megszülhetek hisz a takarítónő is levezeti úgy, mint egy 20 éve a szakmában levő profi.

2018. márc. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
79%

#7-#8

Nem tudom jobban. De maga az érzés, hogy nem szó nélkül döntenek a tested felett, megnyugtató. Nyilván nem mondtam ellent, de jó érzés volt, hogy emberként kezeltek és elmondták mit miért. Az én (fogadott) orvosom még rajzolgatott is, ha rákérdeztem miért kell.

2018. márc. 25. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
85%

Az elgondolás értelmetlen ami a kérdésben van, ugyanis az oxitocin bekötésének semmi köze a közvetlen életveszélyhez.

Ha életveszélybe kerül a baba vagy az anya akkor nem oxitocint kötnek be, hanem sürgősségi császár lesz.

Szerintem amúgy értelmes orvos ilyet nem ír alá, ki vállalná be azt hogy nem adhatja be a kellő gyógyszert (mégha nincs is életveszély), ha szükséges lenne, csak azért mert a kismama olyan kedvében volt.

Kérdező szerintem keress egy rendes orvost, rendes kórházzal, akik nem kötnek be rutinszerűen oxitocint, hanem tényleg csak akkor ha szükséges. Igenis vannak olyan esetek, amikor szükséges. Ha találsz olyan orvost akiben megbízol akkor nem lesz szükséged ilyen értelmetlen nyilatkozatokra.

2018. márc. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!