Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélitek, aki azért szeretne...

Elítélitek, aki azért szeretne császármetszéssel szülni, mert rettenetesnek tartja a gátmetszést, hüvely varrását?

Figyelt kérdés
Inkább akkor a hasát vágják és szenvedjen utána "kiszámíthatóbban", amikor már megszületett a kisbaba.

2023. febr. 9. 23:20
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
77%

Nem ítélen el, csak hlyének nézem.


Mindkétszer volt gátmetszésem, mindkettőt csak a zárójelentésből tudtam meg, olyan brutális volt!

2023. febr. 9. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
93%

Nem.

Én is így voltam vele.

Aztán amikor oda kerültem a dokimmal, hogy megbeszéljük a szülést (külföld, lehet dokit fogadni), akkor ő azt mondta, hogy ő nem programcsászár párti, szóval ha ilyesmit akarok, akkor azt mással tudom végigvinni.

Mivel nagyon jó orvos és nagyon megbíztam benne, nem kerestem másik dokit.

Hüvelyi szülésem volt, belül kis repedés, kívül kis vágás (nagy baba, villámsebességgel). Szinte semmit nem éreztem a gátmetszésből, és a varrásból sem. 9 hónapja volt, konkrétan keresnem kell a varrás helyét, olyan profin összehímezte :D Szóval amennyire rettegtem ettől a terhesség elején, annyira jól jöttem ki belőle a végén.

De teljesen meg tudom érteni azokat, akik inkább a másik utat választják. És választhatónak kellene lennie.

2023. febr. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
91%
Nem ítélem el, csak nem igazán értem. Pont ma beszélgettünk erről egy barátnőmmel. Ő császáros volt, én gátmetszéses. Egyik sem volt kellemes, ugyanakkor mindkettőt ki lehetett bírni. Nekem nem volt császárom, de hiszek neki, neki nem volt gátsebe, de hisz nekem. :)
2023. febr. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Egyáltalán nem ítélem el. Nekem császárom volt, alig fájt. Másodszorra is ezt választanám.
2023. febr. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
26%

Igen. Egyrészt ez baromság, elég sokan szülnek tervezetten gátvédelemmel.

Másrészt akinek gyerek kell, annak a gyerek érdeke legyen az első, és az nem a császár, ha egyszer megszülethet rendesen is.

2023. febr. 9. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
44%
Nem teljesen értem, hogy miért jobb a biztos sz*r a lehetséges jónál. Ha sikeres a gátvédelem pár órával a szülés után már mászkálhatsz kedvedre, császárral meg fix 3 nap fekvés.
2023. febr. 9. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
79%
Nem ítélem el az ilyen anyát, csak nem értem, ha nála ez a fő érv ellene. A hüvely varrása akkor tényleg nem egy nagy élmény, de utána nem feltétlenül durván zavaró, na meg nem is jár automatikusan egy szüléssel. A gátmetszést nem ismerem, mert az ügyeletes szülésznő tapasztalt "gátvéder" volt, szóval az sem jár automatikusan együtt az első gyerekkel. A császárnál adva van, hogy lesz vágás, lesz varrás és egyebek. Természetesen ez még mindig jobb, mint egy szükséges, de el nem végzett császár.
2023. febr. 10. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
83%
Császár után pár órát kell feküdni, utána viszont muszáj sétálni. Ez a pár nap fekvés szöveg megmosolyogtatott.🤣
2023. febr. 10. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
45%

Nem ítélem el. Csak nem bírom felfogni, hogy miért nem tartja rettenetesnek azt,hogy konkrétan elvágják a bőrét az idegeket a méhét...Azt nem tartja rettenetesnek? Arrébbtolják a beleit, mindent össze-vissza tologatnak ott belül.


Az miért jobb,mint egy kis metszés pár öltéssel?



Az én hasam már 7 éve érzéketlen a császáros vágás felett. Minden frontra viszket. De megvakarni nem lehet,mert zsibbadt az egész,és nem érzékeli az agyam,hogy megvakartam. Nagyon jó érzés, tényleg....

Szóval nem bírom felfogni.

2023. febr. 10. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
49%

Volt mindkettő. Először hüvelyi, utána császár.

100 hüvelyi szülés, mint egy császár!

Csak egy indok: utána a frissen műtöttek osztályán feküdtem... nem a babával voltam az újszülött osztályon

2023. febr. 10. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!