Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélitek, aki azért szeretne...

Elítélitek, aki azért szeretne császármetszéssel szülni, mert rettenetesnek tartja a gátmetszést, hüvely varrását?

Figyelt kérdés
Inkább akkor a hasát vágják és szenvedjen utána "kiszámíthatóbban", amikor már megszületett a kisbaba.

2023. febr. 9. 23:20
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
78%

Én se értem, szerintem ez a gátmetszés túl van kicsit misztifikálva.


Nekem fel sem tűnt kinyomás közben, fájt az eléggé :D Szóval a lényeg, hogy nekem is volt gátmetszés, belül is varrták a hüvelyfalam, sőt még gyors eü-i kaparásom is volt, mert bent maradt egy darabka méhlepény, ezt csak másnap tudtam meg, ott fel sem tűnt.


A kinyomás után elmúlt a fájdalom, ahogy mondták, teljesen felvoltam pörögve, ott volt a baba, vele foglalkoztam, tudtam, hogy vannak, egyszer-kétszer felszisszentem, de nem éreztem semmi különösebben fájdalmasat, ahogy itt a többiek is írják.


Amikor szülsz, akkor kicsit más tudatállapotban vagy, nem olyan ban, mint most, amikor az is fáj, ha elvágod az ujjad.


Ja, nyoma sincs az egésznek ma már. Hamarosan szülök megint, nem akarok császárt, engem ne vágjanak fel, hüvelyiben reménykedem megint :D

2023. febr. 10. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
85%
Nem. Az ő dolga. Engem senki ne akarjon semmire se rábeszélni, hogy hogy szüljek, ez az egyetlen, ami érdekel. Kizárólag az orvosomtól várom, hogy tájékoztasson a lehetőségeimről és a lehetséges következményekről, ő az EGYETLEN ember, akinek érdekel a véleménye a témában.
2023. febr. 10. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
94%

Nem ítélem el, mindenkinek saját joga eldönteni mit szeretne és mit nem. Miért is én foglalkoznék Katika döntéseivel?


Üdv, 32 hetes kismama, aki szeretne nagyon természetesen szülni.

2023. febr. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
64%
Nem ítélem el, csak nem értem.
2023. febr. 10. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
74%

Miért itelnem el? Egyáltalán nem érdekel ki hogy szül?

Viszont annak aki nem érti az okát, félti odalent a mindenségét, hogy nem olyan lesz, mint régen stb. Ennyi az ok.

2023. febr. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
22%
Nem ítélem el. Mindegy, hogy hogyan, de a teste változik, ha ez nem fér bele, akkor ne szüljön inkább. Teljesen elfogadható indok a gyerekvállalással szemben, hogy a testét nem akarja valaki tönkretenni.
2023. febr. 10. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
36%
Soha nem fogom megérteni, de ezt mindeki maga tudja. Nekem volt hüvelyi szülésem és remélem most is az lesz. Az aranyeremen kívül semmit nem éreztem utána. A szobatársam császáros volt, nézni is rossz volt. Hüvelyinél 6 hetet, a császárnál 6 hónapot mondanak a felépülésre. A médiában látom, hogy mennyire jónak állítják be a sztárok a császárt, lassan már divatból választják az anyukák.
2023. febr. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
83%
Senkit nem ítelek el amiatt, hogy hogyan szül. Ez az érv butaság, de ez nem az en dolgom.
2023. febr. 10. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
34%

Igy kifejezetten nem ítélem el. De nem tartom felelős döntésnek.

Mondom ezt 2 termeszetes szülés és 1 gátmetszés után.


Az altájamon a "nyomokat" nem a szülés hagyta. Hanem maga a várandósság

2023. febr. 10. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
65%

Még szülés előtt állok, de kívülálló, laikusként is meg tudom állapítani, hogy átvágni a hasizmot, a méhet, majd összevarrni, és abból felgyógyulni sokkal macerásabb, mint egy gátmetszésből felépülni.

Én nem tudok olyanon parázni, amit reálisan végiggondolva mindenképp a kisebbik rossznak kell tartani. Ráadásul megpróbálhatok gátvédelemmel szülni, ami persze nem biztos, hogy összejön, de a császárnál ebben sincs könnyített verzió.

2023. febr. 10. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!