Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elítélitek, aki azért szeretne...

Elítélitek, aki azért szeretne császármetszéssel szülni, mert rettenetesnek tartja a gátmetszést, hüvely varrását?

Figyelt kérdés
Inkább akkor a hasát vágják és szenvedjen utána "kiszámíthatóbban", amikor már megszületett a kisbaba.

2023. febr. 9. 23:20
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
33%

Nem ítélem el, hanem nem értem, miért nem próbálja az ezzel kapcsolatos félelmeit feldolgozni időben, a saját és gyermeke érdekében. Én azért, hogy egyáltalán terhes lehessek, annyi mindent tettem, és furcsállom, hogy másnak miért nem ér meg ennyit a saját gyereke.

Mivel utánaolvastam, milyen fontos a hüvelyi úton történő születés a baba szempontjából, plusz az anya-baba kötődésnél az így kivitelezhető azonnali bőrkontakt, nem értem, miért fosztja meg valaki magát és babáját ettől tudatosan egy fel nem oldott szorongás miatt.

Teljesen más, ahol indokolt a császármetszés, mert a baba és a mama érdeke tényleg ezt kívánja.

2023. febr. 10. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
88%

Én is féltem a szüléstől,aztán mikor doki mondta szükségem lesz császárra ( krónikus betegségem miatt) akkor megkönnyebbültem. Szerintem egy anyának joga van megválasztani miképp szül ha ettől jobb szülés élménye lesz. Persze itt nincs elvileg értelme de az sem jó ha ettől pánikolsz a terhesség alatt,akkor inkább császár.

Babám boldog,egészséges egyből megvolt a bőrkontakt is. Nem látta kárát ennek,sőt tejem is egyből lett,de számolj a hosszú felépülési idővel és készülj fel mindarra amit egy császár okoz a császárvonal app-al.

2023. febr. 10. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
45%

"Persze itt nincs elvileg értelme de az sem jó ha ettől pánikolsz a terhesség alatt,akkor inkább császár"


De pont ez a lényeg, hogy miért kell pánikolni? Attól pánikol, hogy egy pillanat alatt ejtenek egy kis bemetszést a gátján, amit kb. meg sem fog érezni, de attól nem pánikol, hogy felvágják a hasát?


Komolyan, a logikát nem értem benne. Azért egy hüvelyi szülés ilyen szempontból problémamentesen, mint egy hüvelyi szülés, nyilván jobban is fáj, de istenem, mint látjuk, mindenki túlélte eddig is a fájdalmat.


Én magát a szüléssel kapcsolatos ilyen szintű beteges félelmet nem értem. Eskü, a fogorvoshoz nagyobb gyomorideggel megyek, mint másodjára szülni, pedig 18 órás vajúdás után szültem és varrtak is rendesen.

2023. febr. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
14%

"Persze itt nincs elvileg értelme de az sem jó ha ettől pánikolsz a terhesség alatt,akkor inkább császár."


Vagy lehet segítséget kérni, pszichológust, és feltárni, mitől is fél és miért. Persze ez melósabb.

Egyszerűbb az "én így érzem, és kész" magyarázat, mint utánamenni.

2023. febr. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
Én sem erőltetem a férjemnek a vérvételt mert ugye fel a tűtöl. Van ilyen elfogadom,ahogy van szülés fóbia is és nem mindenki tudja ezt feldolgozni,eltűntetni. Ha pedig ez nem rűnik el( hormonokkal fűtve nem szokott..) akkor simán mehet császárra,ha ez neki jobb,az ő teste és lelke, az ő dolga. Csak azok mondják hogy a császár káros akik nem így szültek így nem látják,hogy bizony a csaszaros babák jól vannak és vidámak,köszönik szépen az aggodalmat de felesleges.😉
2023. febr. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
0%

"Én sem erőltetem a férjemnek a vérvételt mert ugye fel a tűtöl"


Persze, meg ne menjen urológushoz sem, mert az sem komfortos (kinek az?), inkább megvárja a végstádiumú prosztatarákot.

Vannak irracionális félelmek, amiket az illetőnek a saját érdekében fel kell dolgozni.


Ha már épp a tűfóbiát említed: nekem is az volt. A vérvételtől rosszul voltam.

Aztán jött a meddőség, majd a kezelések, ahol eldönthettem, hogy felnövök végre, és nemhogy elviselem, hogy gyakran megszúrnak, de én magam szúrom magam napi többször, mert ennyire akartam gyereket, hogy le tudtam küzdeni.

Ezért nekem igenis nem tűnik leküzdhetetlen akadálynak az, hogy elviselem, hogy lesz egy gátvarrásom, mert ennél többet is bevállaltam azért, hogy gyerekem legyen.

2023. febr. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:
100%
Férjem elájul ha tűt lát,ennyi. Nem tudja ezt irányítani,mert mire sikerülne már ki is dőlt. Itt az a fontos anyuka mitől érzi jobban magát, mert a baba így is úgy is meg fog születni, ha oedig ettől jobb az anyukának hát legyen.
2023. febr. 10. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
33%
Nem ítélem el, mindenki úgy szül ahogy akar. De hülyének tartom ha valóban ez az indoka. Én nem is éreztem sem a gátmetszést sem a varrást, szülés után egyből mentem zuhanyozni, és semmi bajom nem volt később sem, jöttem-mentem a kórházban, egy szem fájdalomcsillapítót nem kértem. A császáros szobatarásaim ehhez képest lábra állni nem bírtak egyedül még másnap sem, és rengeteg fájdalomcsillapító kellett nekik. Fel nem tudom fogni, hogy miért választ valaki inkább egy durva műtétet, ahol jóval nagyobb területen varrnak és vágnak.
2023. febr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
100%
Sosem értettem, hogy idegenek miért érzik magukban a jogosultságot ahhoz, hogy más nőket elítéljenek azért, ahogyan a SAJÁT GYEREKÜKET megszülik, táplálják, nevelik... Nyilván itt nem arról van szó, mikor valaki éhezteti, bántalmazza a gyerekét. De őszintén, mi köze van Kiss Juliskának a gyakorikerdesek.hu-ról az én méhemhez, hüvelyemhez?! Mi jogon tör ő pálcát felettem azért, mert császármetszéssel szeretnék szülni? Ki ő, hogy ezt megtegye?
2023. febr. 10. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
89%

Nem ítélem él. Én is pont ezért szültem császárral. Semmi hátránya nem lett, se gyereknél se nálam :)

Nem vagyok hajlandó hüvelyi úton szülni, mert minek-ha van más mód. Nekem ez a véleményem, soha nem érdekelt ki mit károg a rokonságból, barátnők közül.

Nagy mánia lett a statisztika javítás kórházban így kb mindenkit szülesztenek. Többen meséltek nekem oxys szülésekről mostanában, leesett szívhangról, hentesmunkákról, könyöklésről, érzéstelenítés nélküli varrásról-na ezt köszi nem :D annyira természetes a szülés így hogy semennyire.

2023. febr. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!