Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tud csinálni egy egyedül...

Mit tud csinálni egy egyedül élő anya a nagyobbik gyerekével, ha az anyát mentő viszi szülni?

Figyelt kérdés
Veszélyeztetett kismama vagyok a második gyerekemmel, az állapotom miatt mentővel kell majd mennem szülni. A gond az, hogy az első gyerekem még elég kicsi, bölcsibe nem jár. A férjem messze dolgozik, nincs lehetősége se otthonról dolgozni, se hosszabb szabadságra menni. Nagyszülők, idősek és betegesek, ráadásul vidéken élnek, barátaink szintén vidékiek. Mit tudnak csinálni a mentősök a nagytesóval ilyen helyzetben?

2023. febr. 19. 12:26
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
96%

Bébiszitter, akivel megbeszéled hogy bármikor ugrasztható kell hogy legyen. Persze mélyen a zsebedbe kell nyúlnod, mert állandó készenléti díjat kell fizetni neki.


Esetleg megbízható szomszéd szintén fizetség ellenében. Gyerek keresztszülei, egyéb rokonok nem jöhetnek szóba?

2023. febr. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
93%

B.szki, a férjed HAZAMEGY ADDIG, és kész. Megmondja, hogy gyereke fog születni, haza kell mennie, ennyi.

Mi az hogy nincs lehetősége? És ha egyik reggel kap egy strokeot, vagy elüti egy autó és kórházba kerül, akkor mi a f.szom lesz, azonnal becsődöl a cég ahol dolgozik?

Pfejj de hányinger az ilyen. Ha a saját gyereke meg családja miatt nem vesz ki egy hét szabit, akkor mégis mi miatt igen? És te ilyennek szülsz már másodszorra?

2023. febr. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
97%

"A férjem messze dolgozik, nincs lehetősége se otthonról dolgozni, se hosszabb szabadságra menni."


És mi a terv amíg te szülsz addig ő lenyomja a 12 óráját?


Szerintem nincs akkora farok munkáltató aki ne engedné haza, ha meg kamionozik, akkor szabadságot kellene kivenni a szülés környékén. Olyan nincs, hogy nincs semennyi szabadsága valakinek. Nekem ez nagyon fura. De ahogy a többiek írták, bébiszitter, vagy egy régi barát, szomszed akiben megbízol stb.

2023. febr. 19. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
94%
Ne haragudj, de ha van férjed, akkor ez tenyleg az ő dolga. A kérdésből azt huttem, nincs is párod. Akkor azt mondanám, szitter. Így azt mondom, hogy a férjed viselkedjen családapaként és intézze el, hogy otthon tudjon lenni.
2023. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
97%
A mentősök?? Semmit. Nem az ő dolguk a te gyereked elhelyezése.
2023. febr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
91%

Én is nagyon antiszoc vagyok, barátom sincs, de azért a szomszéddal kapcsolatban vagyok annyira, meg ismerek a környéken 3 normális családot, ha kellene fizetnék, megoldanám.

A férjed meg oldja meg, ha beindul a szülés, hazamegy 1 hétre, az nem sok szabi, és amúgy is létezik férjnek is apasági szabi, (ha jól emlékszem 5 nap, de mérget nem vennék már rá). Vegye ki szépen, és felveszi aznap este, vagy max másnap a gyereket attól, aki bevállalta arra a kis időre.

2023. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 Derjaderja ***** válasza:
57%

Ez nálunk is pára volt, igaz a párom nem dolgozik messze, de nem ugrasztható azonnal haza ha dolgozik. Nálunk egy kutyasétàltató barátom felajánlotta, hogy vigyáz rá amíg a párom hazáér (de a terminus idejére már ő is követte szabit).

Nálatok mi a terv a 72 órás kórházi tartózkodás idejére?

A mentő bébiszitter Veled a gyerekedet, mert mégis mit tegyen, ha azt mondod, nincs hová tenni, de legkésőbb a kórházban rendőrt fognak hívni, mert a szülőszobára nem viheted be.

2023. febr. 19. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 Derjaderja ***** válasza:
62%

"A mentő beviszi a gyerekedet"

Bocs egyre hülyébb a teló

2023. febr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
95%
Ha ennyire nem lehet senkire számítani sem a rokonságból, sem a barátoktól, akkor én is felvennék kapcsolatot egy bébiszitterrel, aki a rendelkezésedre tud állni, ha beindul a szülés. És előtte lesz még idő, hogy a gyermeked össze ismerkedjen vele.
2023. febr. 19. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
40%
A mentő nem betegszállító. Ha valóban olyan az állapotod, hogy a szülés beindulása veszélyes rátok nézve, akkor eleve be fognak hamarabb fektetni a kórházba.
2023. febr. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!