Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magándokinál az alkalmankénti...

Magándokinál az alkalmankénti ár 10szeresét illik adni szülésnél? Ez komoly? Szóval, ha 10ezer egy alkalom, akkor 100ezret?

Figyelt kérdés
2010. okt. 5. 14:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
így van, ezt szokták mondani. a másik pedig az anyasági összege. De ezek kiindulási értékek, nem a kötelező tarifa. Csak mégis legyen mihez tartani.
2010. okt. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szóval, amit kapok anyaságit, adjam oda a dokinak...klassz. Van olyan, hogy valaki magándokihoz jár, de a szülésnél aztán nem ad neki pénzt? Ha mondjuk előtte nem volt róla szó...
2010. okt. 5. 14:31
 3/20 anonim ***** válasza:
Én is 10 ezret fizettem alkalmanként,de a szülésért "csak" 30 ezret adtam.Szemét dolog szerintem ez a szülés utáni fizetősdi,de ez van.Találkoztam a dokimmal,amikor jött hazafelé a szabadságáról,egy nagy hajót vontatott a luxusautója után....no comment
2010. okt. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

hát ha akarsz neki pénzt adni. Nyilván helyzettől függ, nekem szombat este folyt el a magzatvízem, behívták 10 körül ért be és bent a műtőben mondta, hogy hívták, hogy császár lesz és ő hívta az ottani embereket, hogy jöjjenek be a műtétre. Aranyosak voltak, az egyik már aludt, a másik valami tök jó filmet nézett, aminek lemaradt a végéről, de ugrottak első szóra. Jó én csak a dokimnak adtam pénzt, de úgy érzem, ezt ingyen nem lehetett volna elvárni. Be is üzenhetett volna, majd reggel benéz. (akivel vajúdtam az ő dokija ezt csinálta)

És az anyaságit adtuk oda, azt hiszem 50 ezret. talán.Így végül is ingyenbe volt, mert olyan mintha semmit nem kaptunk volna.

Szóval, ha behívatod a kórházba valamit illik neki adni. Ha nem megy be vagy nem úgy áll hozzá, akkor persze semmit. Ne gondolkodj előre. Majd utána, de tényleg csak akkor adj neki, ha maximálisan meg vagy elégedve.

2010. okt. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Szóval akár az is normális, ha nem akarok adni neki? Lehet nekem rossz a hozzáállásom, de nem értem mért kell ilyen sok pénzt kiadni... már arra is nehezen vettem rá magam hogy magándokihoz menjünk, csak mondjuk sztk-ba mindenki mindig mást mondott, vagy csak fél infót és attól becsavarodtam...
2010. okt. 5. 15:10
 6/20 anonim ***** válasza:
nem semmi! Az a 10ezer is sok szerintem alkalmankét, bár tény hogy alapos az orvosom, ezért nem sajnálom, de hogy 100ezret nem fogok neki adni az tuti! A barátnőm is nála szűlt és hónapokkal később adott neki 40ezret. Szerintem én is ennyit fogok, de nem hónapokkal később, az azért elég kellemetlen, ha már készenlétben van.
2010. okt. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Még nem várok babát, tehát lehet teljesen mást fogok akkor mondani, de én is úgy vagyok vele, hogy magánorvoshoz fogok járni, de szülésre nem fogom felkérni, hacsak nem lesz valami előrelátható probléma. Nekem sem fizet senki tízezreket azért, hogy végzem a munkámat.
2010. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Miért nem kérdezed meg az orvosodat, hogy mennyi lesz a szülés?

Ha meg nem tudod kifizetni, vagy sajnálod, akkor nem magánorvoshoz kell járni. Én sem oda járok, viszont van egy állandó sztk.-s orvosom, akivel már az elején megbeszéltem, hogy vállalja-e a terhesgondozásom és a szülést. Hozzájárok mindig, eddig nem adtam neki pénzt, majd a szülés után adunk. Attól függ az összeg, hogy külön be kell-e hívni vagy amúgy is dolgozna. (30-50e Ft) Mert azért senki ne várja már el, hogy mondjuk a vasárnapi ebédtől elráncigálva, vagy hajnalok hajnalán készenlétben legyen az orvos, csupán a két szép szeméért.


37 hetes km

2010. okt. 5. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

15:37nek a válaszára: Szerintem legyen elég egy "vasárnapi ebédért" 50-60 ezer ft. Én sem kapok ennyit ha elrángat a főnököm.

Meg az alkalmankétni 10ezer sem kevés, egy 5 perces uh-ért.

2010. okt. 5. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Szia,

én alkalmanként 7000 forintot fizetek a magándokinak, de a szülésnél csak 30000 forintot fogok neki adni.

Ha nem mondja meg előre, hogy mennyit kér, akkor annyit adsz, amennyit gondolsz.

Jó ég, eszembe se lenne 70.000-et odaadni neki, az rengeteg pénz.

Simán kérdezd meg tőle, hogy elvállal-e szülésnél, és hogy mennyivel tartozol neki emiatt. Ha van benne emberség, úgyis azt mondja, hogy amennyit te gondolsz, és akkor elég a kevesebb is, mint a 100.000 (pl 30.000).

2010. okt. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!