Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Gátmetszés után kemény dudor...

Gátmetszés után kemény dudor a hüvely bejáratnál? Ez vadhús lehet?

Figyelt kérdés

4 hete szültem. Most mertem körbenézni lent. A gátseb már egész szép, bár még ott is van valami kis pattanás szerű pirosabb dudor, de az kevésbé aggaszt, mert nem nagy, meg valahogy kevésbé tűnik maradandónak. Viszont ami most nagyon megijesztett, hogy pont a hüvely bejáratánál inkább már bent mint kint, van egy nagyobb dudor. Picit piros is, teljesen kemény (ez a keménység aggaszt leginkább), és ha hozzáérek fáj. Mivel eléggé bent van, eddig nem vettem észre. Mert ha nem érintkezik semmivel akkor nem fáj, és ott ugye alapvetően nem érintkezik semmivel. Viszont most eléggé megijedtem.

Olvasgattam itt az oldalon, hogy lehet a varrat maradt bent és begyulladt (felszívódóval varrtak), és ki kell majd bontani, vagy vadhús, akkor meg leszedni. Akárhogy is, most teljesen elkeseredtem. El voltunk tiltva terhesség alatt is a szextől, úgyhogy már vártam a hat hetet hogy leteljen... De hát így reménytelen bármi is, pont nagyon rossz helyen van. Ha most azt a részt még megint bizgatni kell hogy ez a dudor elmúljon, akkor nagyon el leszek keseredve.

Tudtok esetleg valami okosat mondani? 4 hetesen lehet ez még normális, elmúlhat 2 hét múlva a kontrollra? Vagy menjek már most nőgyógyászhoz hogy nézze meg minél előbb? Volt valakinek hasonlója?

Nagyon gondolkozom, hogy elmegyek magánba idő előtt megnézetni, de ha csak annyit mondanának, hogy várjuk meg a 6 hetet, akkor nem dobnék ki erre pénzt. Csak tényleg teljesen kemény, nem tűnik úgy, hogy gyógyulna 🙁



2023. febr. 19. 23:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló. Valószínűleg a varrat az. Szerintem várd meg a 6 hetes vizsgálatot, persze ha nagyon fáj, akkor inkább menj orvoshoz.
2023. febr. 20. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Neked mi lett végül? Ki kellett szedni, vagy kilökődött magától?
2023. febr. 20. 00:49
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Felszívódó varrat volt, nem kellett vele semmit csinálni. Két ismerősömnek is hasonlóan begyulladt tőle, de nekik is elmúlt idővel.
2023. febr. 20. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt dudor, várj még vele, le fog húzódni kb a 6 hétre!
2023. febr. 20. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 4 hét alatt nem esett ki minden varrat. De egyébként nem fájt kívülről semmi, vártam is a 6 hetet, na az viszont iszonyúan fájt. Várni kellett mèg egy hónapot, addig folyamatosan próbálkoztunk
2023. febr. 20. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Várok akkor még 2 hetet, amúgy is elég macera lenne elmenni a baba mellől. Remélem elmúlik addigra.
2023. febr. 20. 09:31
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 8. hétre esett ki minden varrat. 6. héten mertem ránézni először és ott lógott két kis madzag. Majdnem elhánytam magam. De aztán minden eltűnt, 8 hetesen mentem 6 hetes kontrollra, mert addig véreztem, akkorra már semmi nem látszott.
2023. febr. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ne lepodj meg, ha tovabb tart. Nekem az elso szules utan volt felszivodo varratom, a nyolcadik het vegere esett ki az utolso darabja. Akkor rakerdeztem, belefer az idobe, mindenki szervezete mashogy reagal ra.
2023. febr. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!