Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A második szülésnél még...

A második szülésnél még fájdalmasabb a gátsérülés?

Figyelt kérdés
Az első babám nagy baba volt, gyorsan jött, vágtak és szakadtam is, utána egy pár hétig nagyon kellemetlen volt minden. A fájdalom maga kb 3-4 hét után elmúlt, viszont a szexuális élet utána 9 hónapig iszonyatosan fájt, valami nagyon nem volt rendben ott lenn. Hallottam olyat, hogy a második szülésnél még rosszabb lesz ez, mert a hegeknél már nem rugalmas a szövet, így még nagyobb sérülés és fájdalmasabb felépülés várható. Attól is félek, hogy utána már nem csak 9 hónapig nem lesz jó a szex, hanem esetleg soha. Ez mennyire reális? Nektek második szülés után rosszabb volt a felépülés?

2023. febr. 28. 22:53
 1/6 anonim ***** válasza:
45%
ugyan tapasztalatom nincs, de legtöbbször azt olvasni, hogy első szülésnél mindenképp van gátmetszés, másodiknál már nem mindig. szóval szerintem nem lesz rugalmatlanabb a heg miatt.
2023. márc. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%

Nekem fordítva volt. Első baba 3,7 kiló. 1 évig sírtam ha szexre csak gondoltam is.

Másodiknál meg akartuk próbálni a gátvédelmet de mondtam a dokinak ha úgy látja hogy kell vágni inkább tegye mint repedjek. Kellett is mert 4,5 kiló volt a második lányom. Szülés után 4 nappal már vezettem, a szex a 8. héten már jobb volt mint bármikor.

2023. márc. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Elso baba 4500 gramm,szakadtam,vagtak...egy ev alatt jottem teljesen rendbe,addig a szexet sem kivantam.nem fajt,csak furcsa erzes volt ott lent.

Masodik baba 3600 gramm,nem repedtem,nem vagtak,szex teren alig birtam kivarni a 6 hetet.

Eltelt azota 10 honap es nagyobb a szexualis etvagyam mint valaha 😅

2023. márc. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálam az első volt rossz. Vágtak, de utána begyulladt, sokat szenvedtem vele. Másodiknál volt gátvédelem, de szakadtam, mert nagy baba volt. Mégis hamar rendbe jött, nem fájt, gyakorlatilag semmit nem éreztem, ülni is tudtam szülés után, nem úgy mint az első szülésnél.
2023. márc. 1. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nekem az első volt rosszabb. 3850 g született a kisfiam,vágtak és repedtem is. Utána alig bírtam ülni,menni,brutál volt vagy 2 hétig. Kislányom 3420 g született,ott is vágtak,de szerencsére nem repedtem. Szülés után 2 órával már "szaladtam",simán ültem,nem is éreztem a sebet.
2023. márc. 1. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az első után volt rosszabb egyértelműen... 39-es fejkörfogat, gátmetszés. 6 hónap után sikerült az első együttlét és utána is sokáig fájt még... 2. gyerek, 34 cm-es buksi, sikeres gátvédelem. Semmi gond nem volt a gátammal, a 6 hét után simán ment az együttlét is. :)
2023. márc. 2. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!