Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Csak annak lehet szülés utáni...

Csak annak lehet szülés utáni depressziója, aki alapból hajlamosabb a depresszióra?

Figyelt kérdés

Ezt egy ismerősöm állítja, nem tudom ti egyetértetek-e ezzel.

Hogyan lehet ezen a betegségen segíteni? Nektek volt?


2023. márc. 15. 09:25
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Bárkinél kialalkulhat és szakember segít
2023. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
80%
Nem csak azoknál lehet aki hajlamos rá, de náluk nagyobb az esély. Nekem volt. Magától múlt el, de nagyon nehezen, 1 év volt kb.
2023. márc. 15. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. Én nagyon hajlamos vagyok rá, sok depresszív időszakom volt előtte és utána is. Furcsa, mert akkor, a gyermekágy alatt pont nem volt 🤷 inkább megkönnyebbülés volt hogy túl vagyok a szülésen. Szóval szerintem nem lehet ezt így kijelenteni.
2023. márc. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Hát nem tudom hogy van ez, de olvastam már azt is, hogy egy pár évvel ezelőtt, (amikor még csak az anyaság cukormázos oldaláról lehetett beszélni) akkor sokakat megtévesztették a nem várt nehézségek, nem rögtön kialakuló felhőtlen szeretet a baba iránt, meg a hatalmas változás, és ezért is depressziós lett egy anyuka.
2023. márc. 15. 11:17
 5/11 anonim ***** válasza:
Nekem volt terhesség előtt depresszióm, szedtem is antidepresszánst néha mai napig visszatér, de már megtanultam kordában tartani, szerencsére a szülés utáni depresszió viszont elkerült 😊
2023. márc. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Hát remélem, hogy én sem leszek benne, ha lesz babám, de sajnos erre nincs garancia. :(

Mik a legfőbb okai a hormonok lecsökkenésén kívül?

2023. márc. 15. 13:45
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem a hormon a legfontosabb, a többi másodlagos. Pl. rossz, nehéz terhesség, nem támogató környezet. Ezek minden embernek nehezek, súlyosabbá tesznek egy depressziót, de maga a hormonális változás bárkit megborithat akinek hajlama van rá.
2023. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Kialvatlanság is hozzá tud tenni, illetve a magaddal szembeni túlzott elvárások és a másokhoz való méregetés.
2023. márc. 15. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Diagnózisom hivatalosan nincs, de minimum 4 keményebb epizódom volt már felnőtt életemben, az utolsónál már bevillantak szuicid gondolatok is (ekkor jöttem rá, hogy nem szimplán szomorú, hanem beteg vagyok, de végül pont ez ki is rántott belőle, így orvoshoz nem kellett mennem vele).

Terhesség alatt felkészültem rá, hogy a hajlamom miatt bármikor beüthet, a férjemmel is beszéltünk erről, mondtam, hogy figyeljen és lépjen közbe, ha úgy ítéli.

Aztán végig élvezni tudtam a terhességet, pedig voltak vele bajok bőven, a szülés óta pedig kifejezetten tele vagyok energiával. Már a kórházban is pörögtem, nézett is mindenki, a császárosok nem szoktak ennyit ugrálni 😁, aztán azóta visszatértem a versenysportomhoz, minden nap kirándulunk, kreatívkodok, főzök, nagyon élvezem.

Hozzáteszem, abszolut támogató volt a férjem, jó alvó a gyermek, és elvan bárkivel, van segítségem, szóval egy ideális környezetem volt végig.

2023. márc. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
47%

Elso gyerekemnel volt depressziom,elotte soha.

No ne tudjatok meg,hogy megviselt...ket hetig nem voltam hajlando furodni,anyukam nalunk volt,a ferjem otthon szabadsagon,egesz nap ruhastol az agyban döglöttem.

Szerencsere nem kellett szakember segitsege,mert sikerult osszeszednem magam.

A fiam szuletesekor feltem,hogy ujbol depis leszek,de szerencsere nem lettem az.halat adok az egnek erte.

2023. márc. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!