Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Minden anyukának lesz szülés...

Minden anyukának lesz szülés utáni depressziója?

Figyelt kérdés

Ti benne voltatok?

Lehet tenni valamit, hogy elkerüljük?

(most nem a baby blues-re értem)


2023. márc. 2. 06:59
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem, nincs mindenkinek. Szerintem -de ez tényleg csak szubjektív meglátás - sok múlik a hajlamon és a környezeten.
2023. márc. 2. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 NTBS ***** válasza:
100%
Nem, nem mindenkinek van.
2023. márc. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
65%
Igen, persze, hogy lehet. De már gyerekvállalás előtt.
2023. márc. 2. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz! A barátom lánya mindkét gyerekével boldog, virul, jön-megy. Csak egyvalakit ismertem, akinek volt.
2023. márc. 2. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Egycsaj: és mégis mit?
2023. márc. 2. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
59%
Feldolgozni a traumákat gyerekkortól kezdve, a rossz kötődési és nevelési mintákat újrahuzalozni. Saját magunkat megtalálni az életünkben. Azt tenni, amit mi akarunk, nem ami elvárás. Csak így lehet valaki jó anya.
2023. márc. 2. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
59%
Mármint jó mentális állapotra gondolok.
2023. márc. 2. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
85%
Azért ennél egyszerűbben is lehet, a zavartalan aranyóra, a rooming in, sok bőr-bőr kontakt a babával (közös fürdés, miután már lehet, együttalvás, a kicsi dédelgetése, stb), a támogató közeg hazaérkezéskor és a kompetencia érzése (=első babás anyukaként is elfogadják a környezetedben, amit mondasz, a gyerekkel kapcsolatban kikérik a véleményed és nem akarnak mindenáron felülbírálni, mert te még "kezdő" vagy) mind bizonyítottan segítenek a szülés utáni depresszió előfordulásának csökkentésében.
2023. márc. 2. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igen, én is erre gondoltam hogy ezekkel lehetne csökkenteni (8-as)

Viszont olvastam olyanról is, hogy azért is eshetnek bele sokan, mert miután megszületett a baba, nyilván mindenki jobban tud mindent, ezért elbizonytalanítják az anyát..

Szerintem ez részben igaz.

De a baba miatti nehézségek miatt is van szülés utáni depresszió? Vagy csak a hormonok?

2023. márc. 2. 07:56
 10/20 anonim ***** válasza:
72%

Azért tegyünk rendet, a szülés utáni depressziót egy hormonzavar váltja ki, amin terápiával és a környezet segítségével helyre lehet rakni. Amiket a #8-ban írtam, azok azért is segítenek, mert a babával való összebújás, szoptatás, sok-sok bőrkontakt mind oxitocint termel és ezek amellett, hogy a kötődést erősítik, segítik egyensúlyban tartani a "rossz" hormonokat, amiktől depis lennél. De persze ez sem mágia, csak ez esetleg segíthet.

De a baba miatti nehézségek, ha amúgy hormonálisan "rendben vagy" (azért ezt értsd jól, szülés után ilyen nincs :D ), akkor nem leszel depis. Akkor csak fáradt leszel, kimerült, néha eszköztelen, frusztrált, leterhelt, túlingerelt, stb, de depressziós pont nem.


Szóval a fő kérdésedre: nem lesz minden anyukának depressziója szülés után.

2023. márc. 2. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!