Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hüvelyi szülésnél az oxitocin...

Hüvelyi szülésnél az oxitocin miatt szakadhat/repedhet a hüvely vagy a méhszáj?

Figyelt kérdés

Mondják egy páran, akik hüvelyi úton szültek, hogy túl gyorsan jött a baba, és mindenük szétrepedt odalent, varrni is kellett sok helyen.

Van köztetek olyan, akinek semmi ilyen problémája nem lett? Mennyi idő után javul a szex?


2023. márc. 18. 20:09
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Az oxit azért említettem, mert hogy az gyorsítja fel állítólag a fájásokat, és a kitolást is
2023. márc. 18. 20:09
 2/11 anonim ***** válasza:
39%

Az a baj a sok oxival többek közt, hogy aahogy írod gyorsít.. nem te szabályozod, nem tud idomulni a test a szővetek.


Gátvédelemnél sok fájást el kell lélegezni. Oxyval ezt lehetetlen.


Nekem csak a gátam vágták első szülésnél( komplikáció miatt…

Kellett 8-9 hónap, hogy az “igazi legyen”

De már 10 hét után, ha síkosîtót hasznàltunk, akkor csak 1 pillanatig volt kellemetlen

2023. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
66%

Igen, okozhat ilyen problémàt az oxy, meg a gyereknèl oxigènhiànyt.

De èn pl. oxyval szültem, ès olyan kis karcolàssal megùsztam, amit varrni sem kellett. Alig volt több, mint egy horzsolàs.

2023. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
És mindig csak indokoltan adnak oxyit vagy van olyan amikor nem muszáj, hogy adjanak?
2023. márc. 18. 20:19
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Pecsen befekszel kerdes nelkul kotik be mindenkinek. Meg se kerdeznek.
2023. márc. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első szülésemnél nem volt oxy, szakadt a gát egy kicsit, a másodiknál volt oxy, ott összejött a gátvédelem és a fájások ellélegzése is (amit nem tudtam már azon a ponton az elsőnél megvalósítani). Szóval nem tudom :D

Ugyanabban a kórházban szültem, ugyanannál az orvosnál, nem vagyok 100%-ig meggyőződve róla, hogy másodszorra nagyon muszáj lett volna az oxyt bekötni, mert már eleve 7 centire voltam kitágulva, mire beestem a szülőszobára és szépen haladtak a dolgok, sűrűsödtek, erősödtek a fájások folyamatosan, de a baba belekakilt a vízbe, emiatt szerette volna amennyire lehet, gyorsítani a dolgot. Nem igazán éreztem változást az oxy bekötése előtti és utáni időszakban, szóval fogalmam sincs, hogy segített-e bármit is.


A szex nálunk nem volt problémás egyik szülést követően sem. A szoptatás miatt szárazabb voltam, így síkosító kellett, de azt leszámítva minden egyéb ugyanúgy zajlott, mint előzőleg.

2023. márc. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sokszor indokolatlanul adnak. Jogod van megtagadni. Nekem egy olyan problèmàt akartak vele megoldani, amit nagyon màshogy kellett volna. Először elutasìtottam (nem ,,örültek", pròbàltak megfèlemlìteni), masodszorra elfogadtam. 3-as vàlaszoló vagyok.
2023. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

A lányomnál kaptam oxyt, iszonyatos fájások után jöttek is a tolófájások. Csak a méhszáj még nem tűnt el. Szét is szakadt, meg végig a hüvelyfalam is. 1 órát stoppolta a doki. 6 héttel szülés után voltunk először együtt, belül egyáltalán nem fájt. A gátmetszés helye volt érzékeny még egy ideig. De az is talán 1-2 hétig.

A fiamnál nem kaptam semmit, úgy jött, mint a bulldózer, rohamszülés volt, ennek ellenére nem szakadtam. Az előző gátmetszés helye repedt szét kicsit, de az talán 2-3 öltés volt csak.

Szintén 6 hét után voltunk együtt, egyáltalán nem fájt.

2023. márc. 18. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Elsőnél kaptam oxit. Gátvédelemmel szültem.

Másodiknál nem kaptam, ott is gátvédelem volt.


Az oxi annyit befolyásolt, hogy mind a 2 szülésem 7 óra volt. Ahol nem kaptam, ott fokozatosan erősödtek a fájások, csak az utolsó 1 óra volt durva. Míg az elsőnél, ahol az első pillanattól kaptam az oxit, ott az egész 7 óra pokol volt.


Mind a 2 szülés után alig vártuk a 6 hét leteltét, egyből jó volt a szex.

2023. márc. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Indított szülésemnél kaptam oxit. Gátmetszésen kívül semmit sem kellett varrni rajtam.
2023. márc. 18. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!