Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 38 hetet töltöm szerdán....

38 hetet töltöm szerdán. Minden nap keményedik a hasam, és olyan érzésem van mintha le akarna szakadni a hasam. És néha hirtelen fellépő vizelési inger van rajtam de amilyen gyorsan jön olyan gyorsan el is mulik. Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2008. dec. 28. 17:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi ma töltöttük a 38 hetet, és nekem is minden nap keményedik a hasam, és naponta már fáj is!Nekem is vannak olyan pillanataim, mikor hirtelen pisilnom kellene, és elmúlik, szerintem ez természetes már ilyenkor. És hogy érzed magad? Nekem már nagyon nyom, és szúr a kislányom!


Könnyű és gyors szülést kívánok!

2008. dec. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Egyenlőre még csak abban hasonlítunk, hogy én is 38 hetes kismami vagyok. Nekem eddig nem voltak ilyen jeleim, de a védőnőm amiket felsorolt mikre figyeljek ezek is köztük voltak. A pocak keményedésnél jegyzetelnem kell (majd), hogy mennyi ideig tart, de bizti voltál már NST-n, ott is mindig megkérdezik, hogy szokott-e keményedni. Nekem még semmi, pedig jan.8-ra vagyok kiírva.
2008. dec. 28. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szia.Nekem is néha bele-bele szúr és az én kisfiam nagyon erősen szokott rugdosni néha szinte fájdalmas.Ülni se feküdni se tudok szóval sehogy sem jó.Már a savam enyhült, valószinű hogy lejebb ment a hasam és már nem nyomja a gyomromat.Kicsit szokott a hasam is fájdolgálni, de nem vészes.Fáj a derekam is és most két napja a combom tövébe nyilala a fájdalom.
2008. dec. 28. 17:50
 4/6 A kérdező kommentje:

Szia.

A második válaszolónak: az én orvosom nem kérdezte még meg hogy szoktam-e keményedni pedig holnap megyeka a 3-dik nst-re.Én szoktam magamtól mondani, amire a válasza az hogy ez természetes és a szülésig már igy lesz.jó mi?

2008. dec. 28. 17:52
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A 2. vagyok! Felkészítő fájásoknak nevezik ezeket a haskeményedéseket. Úgy tudom ezek pár másodperctől akár egy percig is tarthatnak. A várandóság vége felé a szülés közeledtével egyre intenzívebbek. Azt tanácsolták, hogy könnyebb átvészelni, ha a fájások alatt kifújjuk a levegőt és szép lassan veszünk mély lélegzetet. Elvileg szülésnél is majd így kell csinálnunk. De mint mondtam nálam még semmi ilyen nincs, úgyhogy (még) tapasztalatból nem tudok beszélni. Ja és azért kell majd jegyzetelnem a keményedések gyakoriságát és időtartalmát, mert a növekvő tendencia jelzi a szülés közeledtét. Amikor a pocakom alul szúr nekem nagyon jót tesz ha mászkálok. Kiváncsi vagyok használ-e ez a légzéstechnika, ha kipróbálod leírod? Esténként nálad is aktívabb a manód?
2008. dec. 28. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszi, hogy leirtsd ilyeneket az én orvosom nem mondott.Persze leirom, amugy az első szülésnél nem igazán segitett vajudás alatt ez a légzéstechnika.A keményedések pedig nem olyan fájdalmasak hogy most ilyet alkalmazzak.Estére szokott nekem is jobban beindulni, már most is érzem a bordám alatt a kis térdét v. sarkát.
2008. dec. 28. 18:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!