Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szerintetek melyik kórházban...

Szerintetek melyik kórházban lehet a legbiztonságosabban szülni?

Figyelt kérdés

Tehát ahol a legalacsonyabb a hosszútávú (1 éven túli) sérülés esélye: pl. oxigénhiány, elrontott császármetszés stb.


Mondjuk természetesnek és problémamentesnek induló szülés esetén.


2023. márc. 31. 14:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
71%
Sote2 minden szempontbol :)
2023. márc. 31. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Én SOTE 1-en szültem, de az egy nagyon felkészült kórház ilyen szempontból. Élményszinten katasztrófa ott szülni, de ha baj van, szakmailag felkészültek. A koraszülött ellátás is nagyon jó ott.
2023. márc. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem alapvetően minden kórház biztonságos és ha komplikáció lép fel, szükség esetén az újszülöttet villámsebességgel átszállítják a megfelelő kórházba.

Én emiatt nem aggódnék! Pláne, ha vidéki vagy, nem is biztos, hogy beérsz az általad áhított kórházba. Egy hosszabb kocsikázással vajúdás közben nagyobbat kockáztatsz, mint a körzeti kórházzal.

2023. márc. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen jellegű statisztikákat nem vezetnek, a "szerintem"-re még nem alapoznék.
2023. márc. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
19%
Magánkórházakban érdemes csak
2023. márc. 31. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
84%

A legfelkeszultebb kórház a Sote 1 és 2. Ha bármi baj van, nagyon gyorsan tudnak cselekedni.

A sote 1-en szültem, emberileg hulladék a legtöbbje, de szakmailag kiválóak.

Hiába szülsz magánkórházban, ha baj van viszik a picit át a sotera.

2023. márc. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ilyen statisztika nincs. Ha abból indulok ki, hogy szüléslevezetéshez nem kell diploma, akkor minden kórház jó eséllyel indul.

De mivel beavatkozás beavatkozást szül, ezért olyan helyet keresnék, ahol nem siettetik a folyamatokat, mégis szemmel tartanak.

SOTE1 valóban katasztrófa és siettetnek, de ha baj van, valóban nagyon jó kezekben van a baba. Azért ezt hozom példának, mert innen van személyes tapasztalatom. Mellesleg biztosan sokkal több esettel találkoznak, így jobban is tudnak helyzeteket kezelni, mint a Mucsaröcsögei szülészeten, ahol hetente egy szülés van. Sajnos ebben a helyzetben ami előny, az másban hátrány.

2023. márc. 31. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%
Én az Uzsokiban szültem most februárban. Annyira rendesek, kedvesek, figyelmesek voltak, hogy amikor a kisfiam 6 hetes lett, vittünk egy tortát a szülészeti osztály dolgozóinak hálánk jeléül :)
2023. márc. 31. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
76%
Nem tudom, nem szültem mindegyikben. Meg ez nem kórház, hanem egyéni esetfüggő. Egy problémamentes terhesség végén, probléma nélkül, természetesen szülni akár otthon vagy a híd alatt is lehet, ha az embernek szerencséje van. Ha nincs szerencséje, akkor a legfelkészültebb kórházban is érheti baleset.
2023. márc. 31. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Köszi! Budapesti vagyok (vagy hát agglomeráció), de a kijelölt körzetes kórházam is Budapesten van.


Igaziból a SOTE, Honvéd, Margit, János, Triton, Maternity, Duna Medical kórházak között nem tudok dönteni.


Gondoltam, hogy hátha valaki már megfutotta ezt a kört, mert úgy választanék terhesgondozásra orvost.


Igaziból aközött vívódom, hogy egy Maternity-nél valószínűleg végig ott vannak velem, de nem tudom, hogy ez mondjuk egy problémamentes terhességnél nagyobb előny-e (orvosi szempontból, nem szülésélményre), mint az, hogy a SOTE-n meg van PIC, és ha gáz van, akkor a baba 15 percen belül inkubátorban van mesterségesen lélegeztetve.


A Tritonnak a saját csoportjában meg azt olvastam, hogy sok a kártérítéses eset, amiről nem írhatnak a csoportban.

2023. márc. 31. 18:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!