Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babakocsik, hordozók » Miben a legbiztonságosabb...

Miben a legbiztonságosabb utaztatni egy 6 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Több helyről hallottam, hogy a babahordozó a legjobb nekik,de közel sincs annyira kipárnázva, mint egy autósülés. A biztonsági övje csak 3 pontos, feje nincs kitámasztva és semmi állítási lehetőség nincs benne. Miért biztonságosabb a babahordozó, mint egy gyerekülés?
2022. nov. 13. 19:20
 1/10 anonim ***** válasza:
47%
Milyen babahordozó az, ami csak 3 pontos? Soha nem láttam még olyat.
2022. nov. 13. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Hú, valami nagyon gagyi hordozót sikerült bennetek, ha valóban olyan, mint, amiről írsz. Normál esetben egy rendes hordozó az egyáltalán nem ilyen.
2022. nov. 13. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hogyhogy milyen? Ha beírom a keresőbe, csak ilyen hordozót ad ki. Van a két vállpánt, illetve a harmadik a lába között. Egyébként a Berry Baby 3in1 babakocsi hordozója.
2022. nov. 13. 19:49
 4/10 anonim ***** válasza:
72%

A baba mivel félig fekvő helyzetben van ezért nincs 5 pontos öve hiszen a csípőjénél nagyobb kárt csinálna mint hasznot ütközés esetén. A feféhez nekünk volt sz7kítő betét még kissebb volt.

De egyébként a Besafe 9-18 kg ig ülésünk sem párnázottabb. A fejüknél abban is van tér.

2022. nov. 13. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
26%

Nekem is olyan volt. Nem szerettem

. Egyáltalán nem tartotta a fejét ,semmi. Most,hogy picit nagyobb elmegy. Anyám kocsijába van. Vettünk rendes isofixes ülést. Nem igaz,hogy az a legbiztonságosabb. Valami ilyesmi. [link]

2022. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
28%
6 hónaposan mi már gyerekülésbe tettük, mert a 3in1 babakocsihoz elég gagyi, kicsi hordozót adtak. Már szűk volt neki szűkítő nélkül is. Egy drága, jó minőségű hordozó lehet biztonságosabb, de kétlem.
2022. nov. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%

Nekünk cybex cloud z hordozonk van. A biztonsági övé valóban ilyen, de parnazott, a feje meg van támasztva, a fejtámla állítható, a baba szinte fekszik benne, isofixes.

Nekem teljesen biztonságosnak tűnik, de sok más hordozót is megnéztünk előtte, nyilván nem a leggagyibbat kell megvenni ha sokat jársz autóval.

2022. nov. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem a párnák mérete adja a biztonságot, hanem a műanyag minősége, törése, gyűrődési zónák, az autóba csatlakoztatási lehetőség, az hogy a biztonságiöv nem szakad ki a helyéről, stb. Ezek védik meg a gyereket egy ütközésnél, nem két párna.

Ha megnézed, a legnagyobb márkák iszonyat pénzeket nyomnak bele a fejlesztésbe, tesztelésbe (adac). És van, akinek egy-egy ülése, hordozója így is megbukik a teszten, vagy éppen isofix talp nélkül átmegy, de a talp elengedi ütközésnél. Oldalirányú ütközésnél csípőt nem véd eléggé, stb. Szerinted egy kínai, bóvli, 9 ezer forintért a babakocsihoz adott hordozó (a mi babakocsinkhoz ilyen lett volna), amiben legalább van két párna, mit ér egy komolyabb ütközésnél?

Teljesen mindegy, hogy ülés, vagy hordozó. Ez szülői, kényelmi döntés. A korának és a méretének megfelelő legyen és én amondó vagyok, hogy ezen nem spórolunk! Remélhetőleg sosem lesz rá igazán szükség, de ha van, akkor védje meg a gyerekemet, amennyire csak lehet.

2022. nov. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondom hogy igazából szinte mindegy hogy hordozóban van a gyerek vagy egy 200ezres ülésben, ha azt egy trabantba teszed bele....
2022. nov. 14. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, előhozakodhatunk azzal is, hogy egy faluban 5 perces utakra 30-50-nel tök mindegy, egy autópályán 130-as sebességnél kevésbé. Az autó felszereltsége sem mindegy. Szóval azért sokminden árnyalja a témakört. Mindenki saját maga dönti el mennyi pénzt ad ezért, de tényleg nem a párnázottság függvénye, hogy mennyire jó egy ülés. Azért ezeket nagyon nehéz mérni, ha nem ugyanolyan autóban, ugyanolyan sebességnél, ugyanolyan törésnél hasonlítjuk őket egymáshoz, márpedig két egyforma baleset nincs. Lehet, hogy Gézába oldalról mentek bele 120-szal egy autópályán és semmi baja nem lett a gyereknek tesco gazdaságos ülésben sem és lehet Giziék frontálisan ütköznek 80-nal olyan szerencsétlenül, hogy a Besafe, Britax, Maxi Cosi, stb. adac tesztelt ülésben is meghal a gyerek (kimondani is borzasztó). Nagyon ritka az a baleset, ahol egyértelműen azt lehet mondani, hogy ha nem ilyen ülésben ül a gyerek, tragédia is történhetett volna... Szóval ez mindig szubjektív kérdés és a szülő döntése. Ahogy az is, hogy milyen felszereltségű és töréstesztes autót vesz a család.
2022. nov. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!