Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nagyon nagy maradt a hasam....

Nagyon nagy maradt a hasam. Másnak is ilyen volt? Már nem fog változni? Többi lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok! Mit tehetnék? Már 10 hete hogy szültem és a hasam még mindig kinéz 25 hetes terhesnek. Alul lóg lötyög a bőr. Hatalmas volt a hasam amikor mentem szülni. 165 cm vagyok a baba 56cm-rel született és 3500g-al. Sokat hizam 22kg-ot. Szopizik a kicsi és ez miatt nem nagyon merek tornázni meg félek attól is ,hogy gyorsitom a folyamatot és a bőröm nem fog visszahúzódni. Már megmarad ez a lógó bőr? Másnak mi segített? Már 30 éves múltam első baba. Azért írtam le ezt mert már nem egy 20 fiatalka vagyok nekik még szerintem könnyen a regenerálódás. Segítsetek mit tehetnék nem érzem így jó magam.

2023. ápr. 4. 05:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
44%
Műtét.
2023. ápr. 4. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
96%
A szoptatást nem befolyásolja a torna, nyugodtan csináld. Épeszű diéta is mehet, ha kitapasztalod a kalória szükségleted. Túlsúlyod lett a hízással? Mert valószínűleg ha azt leadod, akkor a hasad is lassan visszahúzódik.
2023. ápr. 4. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen lett túlsúlyom. 62kg-rol indultam 84kg-al mentem szülni most 76kg vagyok. Rettentően vizesestem is de azt már nem veszem észre csak néha a bokám dagad be meg a gyűrűk nem jönnek fel az ujjamra gondolom ez majd elmúlik ha már nem szopizik a kicsi. A hasam köldök alatt laza vagyis ott lóg a bőr puha az egész hasamom de belül mintha egy lufi lenne felfújva szóval még nagy a hasam. Igen haj is van rajta. Próbálok kevesebbet enni de nem mindig sikerül. Amikor szopizik a kicsi olyan mintha éhen akarnék halni.
2023. ápr. 4. 06:05
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

10 hét, még friss a dolog, ne legyél elkeseredve. Bár nem vagyunk egyformák, ilyen paraméterekkel született a fiam, ennyit is híztam, no meg a hasam is ilyen volt.

Ami nekem segített, az a séta és ezt komolyan mondom. Nem 10 hetes babával, olyan 5 hónapos volt mikor kezdtem, szépen beraktam hordozóba, magamra csatoltam és legalább 1 órát sétáltam minden nap. A mentális egészségemnek is jót tett és kB 3 hónap alatt szinte teljesen lapos lett a hasam, fogytam is elég sokat.

Ez nem megy egyről a kettőre, nagyon szerencsés akinek egyből visszamegy a poci, tudom most nagyon magad alatt vagy emiatt, sok változáson megy át a test ilyenkor, szóval adj időt magadnak. Erősödj meg először, pihend ki a szülést, aztán próbáld ki esetleg amit javasoltam, hátha neked is segít.

2023. ápr. 4. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
95%
A hasizmod nincs szétnyílva? Keress gyógytornászt, aki foglalkozik RTM-mel.
2023. ápr. 4. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
88%

Türelem!


Nekem mikor visszaállt a súlyom, akkor visszament a hasam is, de nem azonnal. Ez alkati kérdés is.

( minden gyerekemet 30 felett szültem)


Aztán azt kell kideríteni, hogy nincs-e szérnyílva a hasizom…

Ha igen, akkor azt zárni kell gyógytornával, ha lehet.


Gratulálok es kitartás

2023. ápr. 4. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
65%

165cm vagyok én is. 68kg-val lettem terhes, 72kg-val mentem szülni 1.5éve.

Azóta diétázok, sportolok (személyi edzővel) az istenért nem tudok 70ala menni. A hasam meg.... a mai napig undorító.


Abban bízok, ha abbahagyom a szoptatást megindul lefele.

2023. ápr. 4. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
85%
Én amióta nem szoptatok, elkezdtem látványosan fogyni. Addig a sport, meg minden csak dísznek volt. De a szétnyílt hasizom is okozhatja, hogy optikailag sokkal nagyobbnak tűnik a has.
2023. ápr. 4. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
34%
Hát azért erre már terhesség alatt oda kellett volna figyelni, 22 kiló még annak is sok, aki alkatilag nem hajlamos a hasra hízásra.
2023. ápr. 4. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Soha nem voltam hìzèkony és sosem szerettem a habos krémes sütiket. De most meg tudok halni érte és azóta is,terhesség alatt arra ébredtem most azonnal ennem kell egy süteményt. Ja és ezek ellenére fiam született pedig az szokták mondani aki fiút vár az a savanyút kívánja hát nem így van. Köszönöm szépen a válaszokat. Nagyon sokat mozgok így is 2 órákat sétálunk majdnem minden nap amikor nincs is meg a 2 az 1azert sikerül. Kertészkedek is ültettem a zöldségeket virágokat na ettől lett is egy kis izomlázam de ugye a szoptatás miatt nem merek túlzásba vinni semmit. A hasizomat akkor megnéztem de szerintem nincs szétnyílva biztos látszódna valami furcsa.
2023. ápr. 4. 08:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!