Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császármetszés esetén ti...

Császármetszés esetén ti hogyan oldottátok meg a következő dolgokat?

Figyelt kérdés

Császáros leszek, és bocsánat, ha buta kérdések, de kb semmi segítségem nincsen, ezért a következőkre lennék kiváncsi:


-hogyan fürödtetek/mosakodtatok

-hogyan mostatok hajat

-a hasi vágást hogyan ápoltátok

-szedtetek-e fájdalomcsillapítót, vagy más gyógyszert, ha igen, mit?

-voltak-e vizelés/széklet problémák, ha igen, mik? Hogyan orvosoltátok?

-milyen volt szoptatni, hogyan szoptattál?

-hogyan aludtál, milyen pózban?


Köszönöm ha válaszolsz!


2023. ápr. 14. 14:10
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

1Imádom a fürdőkádat de az első héten sírni tudtam volna egy zuhanykabinért. Nehez volt belépni. A vágást nem szabad ásztatni/mosni stb de ezt majd elmondják.

2. zuhany alatt állva?!

3. Császárvonal app

4. Gyogyszerekről bent szintén kérj felvilágosítást bent panadolt kaptam nekem ott azt mondtak algopirint is ehetek otthon, ha az van de a gyerek orvos meg inkább a panadolt ajánlotta/szoptatás miatt.

5. Elfelejtettem pisilni. Ne felejts el pisilni ! Nem feltétlen fogod érezni, hogy kell. Székrekedésre sok magnézium, de nekem nem volt.

6. Szerintem ugyan olyan volt mint, ha máshogy szültem volna. Én ülve szoptattam az elején.

7. Olyanpózba amilyenbe tudtam, ha éppen nem sírt a baba. Ülve állva feküdve szerintem bárhogy képes lettem volna na jó fekve csak háton volt kényelmes egy két hónapig.

2023. ápr. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt semmilyen problémám, nem szedtem fájdalomcsillapítót és nem ápoltam a heget külön. Pontosabban a katétertől 3 héten keresztül annyira fájt a pisilés, hogy ordítani tudtam volna, aztán egyik napról a másikra elmúlt. Kb. 1 hétig tudtam nehezen mozogni. Zuhanyozni óvatosan, hogy a heg ne ázzon, ha nagyon nem ment, a férjem segített. Hajat mosni 2 hét után sikerült, de nem a heg miatt, hanem a 0-24 szoptatás. Az alvással nem volt problémám, háton és oldalt aludtam, megfordulni volt nehézkes. A felállás is nagyon nehéz volt az elején, de mire a férjem visszament dolgozni már nem volt vele gond, addig ő segített. A szoptatással sem volt gond, az első 10-20 másodperc fájt az első pár hétben, aztán hozzászokott a mellem. Törökülésben szoptattam bölcsőtartásban, nagyon-nagyon ritkán fekve. Javaslom, hogy császár után, a felállást követően nagyon sokat mozogj akármennyire durván fáj, mert sokkal-sokkal gyorsabb és könnyebb a felépülés! Akkor ülj le, ha nagyon muszáj, amúgy sétálgass, ringasd a babád, amit csak tudsz. Ja és amíg feküdnöd kell, addig is mozgasd a lábaid, amikor már érzed őket, sokat segít.
2023. ápr. 14. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Mosakodó szivaccsal zuhany fülkèben a kritikus helyeken

2. Zuhanyban előre dőlve

3. Miután lekerült a kötés octanisepttel fújtam és ennyi

4. Csak a fejem fájt arra algopyrint amúgy nem volt vészes

5. Nem volt

6. Ülve. Kicsit később lett tejem, ennyi

7. Ahogy sikerült.

2023. ápr. 14. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%

Párom segített a lábamat mosni ne kelljen hajolnom,hajat mindig zuhanyzás közben mostam.

Fájdalomcsillapítót nem szedtem viszont nekem volt aranyerem így szenvedtem vele,de ez már terhesség alatt kijött és utána sokáig volt majdnem.1 év...sajnos.

Így a szoptatás sokszor nehéz volt.Ha már felülsz és ott a baba akkor menni fog szoptatás,elején fájdalmas a méhösszehúzódások miatt.

Tüsszentés köhögés borzalmas.

Alvási pózra nem.emlékszen olyan fáradt voltam az első hónapokba,hogy szerintem mind1 volt hogy alszok csak.aludjak :):)

2023. ápr. 14. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Alvásnál engem meglepett, hogy a császár után hetekig nem tudtam teljesen laposan hanyatt feküdni, mert erős köhögőroham jött rám.


Szerintem töltsd le a császárvonal appot, megkapod kb minden kérdésedre a választ. De egy részét a kórházban is el fogják mondani.

2023. ápr. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

1. Zuhanyozni lehetett vele, mert vízálló tapaszt kaptam, de nem mertem ráfolyatni a vizet így maradt a cicamosdás, és alulról zuhany.

2.hajmosás hátrafele lezuhanyozva, de a száraz sampon is a barátom lett a szülés után.

3.vágásra varratszedés után cicaplastot mondta a dokim, 2x kentük be a férjemmel mindkétszer majdnem elájultam ahogy hozzáért, annyira rosszullettem és émelyegtem is. Utána inkább nem erőltettem, mostmár tudnám kenni, de nem csúnya, úgyhogy nem érdekel túlzottan. Bugyi takarja, de ha látják is kit érdekel.

4. Felváltva 3 óránként szedhettem rubophent és nurofent a kórházban, de a nurofen nem ért semmit. Írtak ki cataflamot is, de azt nem szedtem be.

5. Nem volt semmi problémám, hacsaknem az hogy nem tudtam leülni és felállni a wcről. Lefele zuhantam, felfele húztam magam kézzel és combból toltam fel magam, amitől izomlázam is lett. A törölközőszárítóba kapaszkodtam. Javaslom hogy próbáld le hogy mi esik a kezed ügyébe.

6.nagyon nehezen ment. Minden pózban nyomódott a hegem. Oldalt feküdni nem tudtam pedig azt javasolják sok helyen.

7.hanyatt aludtam nagyon felpolcolva párnákkal majdnem ülve. Nekem nem ment a hanyatt fekvés sem, oldalt sem. Lassan gyógyultam sajnos. :(

2023. ápr. 14. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

- Zuhanyoztam, le volt ragasztva pár napig ilyen fólia szerű tapasszal hogy ne ázzon a varrás. A kádba bemászni volt a legnehezebb.

- A kád fölé hajolva mint mindig

- Szárazon tartottam. Nekem rálógott egy ideig a hasam a vágásra, így odaraktam felvágott textilpelenkát, be ne izzadjon, mindig száraz legyen. Gyorsan, szépen gyógyult.

- Nem szedtem semmilyen gyógyszert, csak a kórhazban 2 napig amit kaptam. Utána már egész jó volt, csak szoptatás közben görcsöltem néha, de ez bírható.

- Óránként jártam pisilni úgy fél évig, alig bírtam visszatartani. Tüsszenteni csak a wc-n mertem. Éjjel is 2 óránként pisiltem. De napi 5 liter folyadékot ittam, meg ndig úgy éreztem ki vagyok szaradva. Utána már egyre jobb lett, most 3 év után már csak egyszer pisilek éjjel, nappal úgy 6-8 alkalommal. Szerencsére nincs visszatartási probléma.

- Csak hónaljtartásban tudtam szoptatni a fotelben egy óriási párnán ülve pár hétig, utána bárhogy.

- bárhogy és bárhol képes lettem volna aludni, de ugye óránként keltem vagy a babához vagy pisilni. Ami nehézség volt hogy csak azon az oldalon tudtam aludni 2 hónapig, amíg be nem állt normálisan a tejtermelés, ahonnan aktuálisan szopizott a baba, mert ha a másik oldalon próbaltam, elázott az ágy.

2023. ápr. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A sebet nekem nem kellet ápolni amíg le nem szedték a "kötést"utána pedig gyógyult magától.kötést kelett cserélni vagyis tapaszt..

4es voltam

2023. ápr. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Fürödni egy hétig gyorsan, cicamosdásban, éppenhogy, dokim kérésére. 1 hét után vették ki a varratot, utána normálisan. Első fürdéskorbvalami speckó vízálló kötés volt még rajta (meg segített a nővér).

Nem mostam hajat úgy egy hétig asszem, örültem hogy élek. :D Készülj szárazsamponnal, kösd fel a hajad. Nekem nem sokáig fájt a sebem amúgy.

A sebet a férjem segített ápolni octenisepttel (doki áldásával) amíg naponta kellett kötözni). Ezt majd elmondják a kórházban, mi a protokoll.

Cataflamot szedtem de nem sokáig (kb császár utáni 4. Nap utoljára, akkor is már csak 1 szemet), nagyon hamar rendbe jöttem.


Széklettel volak gondok, a kórházban ajánlották a pezsgő végbélkúpot, az fantasztikusan megtette hatását. Az a székelés nem volt életem legkellemesebbje, de utána minden rendben volt, kúp se kellett több, beindultak a dolgok. Vizelettel nem volt gondom.


2 hónapig szoptattam, sajnos sose lett elég tejem végül, magamat tönkretenni a dologban meg nem akartam, mai napig nem bánom hogy így alakult.


Aludni asszem oldalt aludtam leginkább, de fel/lemászni az ágyról volt elég kellemetlen. Amúgy a hormonok, adrenalin, kialvatlanság miatt összefolyik majd minden. :)

2023. ápr. 14. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

1, Fürdés a kórházban és a varratszedésig itthon: két fázisban. Először alulról, majd felülről mosakodás, hogy a sebet ne érje víz.


2, Hajmosás: erre nem sok emlékem van, de tuti, hogy behajoltam simán a kádba. Nyilván nem 3 napos heggel.


3, A vágást nem kellett ápolni, de nekem nagyon csúnya volt már a tapaszom rajta, nem bírtam nézni. VEttem ugyanolyan kórházban használatos tapaszt, óvatosan lehúztam az előzőt, octenisepttel lefújtam a vágást, gézlappal óvatosan átnyomkodtam (éppen hozzáértem), majd visszaragasztottam az újat.


4, 3 császárom volt, sosem szedtem fájdalomcsillapítót.


5, Nem volt ilyen gondom soha.


6, Mindhárom esetben kézi fejővel indítottam be a tejet. Kétszer indokolt volt, NIC-en volt az egyik lányom, a másik pedig koraszülött volt és csak perceket volt szabad szoptatni, hogy ne fáradjon.


7, Alvás főleg oldalt vagy hanyatt.


+1: a gyógyulás kulcsa a mozgás! Már akkor, amikor megy ki a fájdalomcsillapító, akkor mozgasd a lábadat. Ahogy fel lehet állni, állj is fel, sétálj amennyit csak tudsz. Így pikk-pakk mozgásképes leszel újra.

2023. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!