Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Jáhn Ferenc vagy SOTE I.?...

Jáhn Ferenc vagy SOTE I.? (Sote II.?)

Figyelt kérdés

Elvileg a SOTE II.-hez tartozunk szülés szempontjából, de védőnőm szerint választhatom a Jáhn Ferenc kórházat is. A magánorvosom viszont a SOTE I.-en dolgozik. Mikor megemlítettem neki akkor ő azt a kórházat ajánlotta (SOTE I.).

Kicsit elvesztem most melyiket is kellene választanom. A Jáhn Ferenc van hozzánk a legközelebb.

Nem tudom mennyire modern a szülőszobájuk (labda, bordásfal, kád..stb.) illetve hány fős szobák vannak az egyes helyeken.

Ezenkívül mennyire anya és bababarát pl. van e aranyóra, engednek e természetesen szülni vagy császár pártiak (természetesen szeretnék gázzal max), késői köldökzsinór elvágás...stb. ilyenek vannak e.

Ha van valakinek tapasztalata, örülnék ha megosztaná velem :)



#szülés #SOTE II #Jahn Ferenc #SOTE I #Kórház választás
2023. ápr. 15. 08:13
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
2023. ápr. 15. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Bár szüléssel nincs tapasztalatom, de nőgyógyászati műtétem volt a SOTE II-n nemrégen. Tiszta, kulturált, az orvosok, ápolók, betegszállítók is mind kedvesek és udvariasak voltak. Egyedül az étel volt borzasztó, de az meg máshol sem jó.
2023. ápr. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Sote 1et semmiképp nem ajánlom
2023. ápr. 15. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

Jahn-ba szültem idén januárban, nagyon pozitív élményeim vannak. 6 szülőszoba van, abból 2 kádas. Apuka végig velem lehetett (indítás volt, 2 napig tartott, csak éjszakára lett hazaküldve). A szülésznők nagyon kedvesek, segítőkészek, minden kívánságom lesték.

A gyermekágyas osztályon 1 ágyas szobát kértem. A baba 0-24-be velem volt, csak vizsgálatokra vitték el. Látogatási idő napi 1 óra. Ilyenkor a babát be kell tolni a csecsemősökhöz, Te pedig kimehetsz a folyosóra.

Nem bántam meg, hogy ott szültem.

2023. ápr. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
78%
A Jahn Ferencben minden van amit írtál, 1 és 2 ágyas fizetős szobák is vannak a normál 5 agyasokon kívül, ahol napközben végig ott lehet az apuka is (legalábbis 3 éve így volt). A szülő szobák jól felszereltek, tiszták, hangulatosak, volt kád labda, minden, gáz érzéstelenítot lehetett kérni, az más kérdés hogy nem sokat ér. Van aranyora, a köldök zsinórt nem tudom de szerintem ha nincs komplikáció elég sok mindent meg lehet beszélni. Velünk mindenki kedves volt végig, a csecsemosok is akiket láttam már hogy szidták máshol hogy gorombak, segítettek minden kerdesnel. Viszont beavatkozások azért vannak szülés közben, oxit szinte mindenkinek kötnek be és a gyakori mehszaj "vizsgálat", hasba konyokles is bevett és gyakori. Bár ezek lehetnek indokoltak is persze, de szerintem szinte reflexből csinálják mindenkinél.
2023. ápr. 15. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
69%

Sote 1-en szültem és soha többé nem teszem be oda a lábam.

Papíron (meg amúgyis) szép újak a szülőszobák, de kicsik, van bordásfal, hoznak labdát, van egy alternatív szülőszoba is, mindegyikhez fürdőszoba. Van alapítványi 1-2 személyes szoba.

Gyakorlatilag meg beavatkozás beavatkozás hátán, futószalag, rengetegen szülnek ott, nincs idő kivárni, szülessen meg mielőbb a gyerek. Két szülőszobára jut többnyire egy fürdő, ha melletted is szülnek, az embernek nincs pofája egy órára beállni a melegzuhany alá. Majd ha éppen kifogja a csúcsidőt, akkor örül, ha a babájával lehet... BÁRHOL... nem hogy még 1-2 ágyas szobában!

Nem vagyok egy önző alak, de olyan jó lett volna legalább akkor egy kicsit több figyelem, önzőség, hogy azt érezzem, most ez egy nagy dolog és számítunk! Majd tisztaságban, nyugalomban eltölteni az első napokat.

Érdemes a kórházak facebook csoportjait felkeresni és ott informàlódni!

2023. ápr. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
73%

Nekem két lányom a SOTE I-en született (fiam még egész máshol). A nagyobbik valószínűleg most nem lenne életben, ha bárhol máshol született volna.

Jáhn Ferenc szülészetét nem ismerem, de az egész kórház számomra taszító, nem véletlenül van neki igen beszédes beceneve (Dél-tepsi), egyszer jártam benne, soha többet nem akarok a közelébe sem menni.

2023. ápr. 25. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%
Nekem a 3. A Sote I.ben született, teljesen jó volt normális orvosok,szülésznők, kultúrált,felszerelt sose volt mŵg ilyen menő szülőszobám zuhanzóval, mint itt, 3ágyqs szobában voltunk. Abszolút nem siettettek semmit, már órák elteltek mikor kaptam egy pici oxitocint,muszáj volt. Nagyon figyelmes volt mindenki, nekem egyedül az nem tetszik,hogy a folyosón nézhetik meg a babát ahol hideg van.
2023. ápr. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
54%
7es a dél tepsi tényleg elég pusztulat egy kórház, de a szülészet ez alól mindenképpen kivétel, teljesen normális és felújított, nem érdemes ezzel elriasztani bárkit is attól hogy ott szüljön.
2023. ápr. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
67%
SOTE I előnye, hogy helyben van a legmagasabb szintű PIC, tehát ha koraszülött, akkor fogod tudni könnyen látogatni. Én a koraszüléses verzióval tudok szolgálni. Anyatej fejésében segítenek, van szoptatási tanácsadó, adnak fejőgépet. Viszont nem túl szoptatásbarátok, cumisüvegből etetik a koraszülötteket, kenguruzás (inkubátorból kirakni a babát az anya hasára hogy bőrkontaktusban legyen) napi 1-2 óra van max, pedig napi 24 lenne az ideális (vagyis a lehető legtöbb). De nagyon jó arányban mentik meg a súlyosan koraszülött babákat is. A szülésnél én is sietősséget éreztem, pont front utáni napon szültem, minden tele volt. A CTG nem ér el a bordás falig, szóval azt nem is tudtam használni.
2023. ápr. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!