Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Előfordulhat ilyen?

Előfordulhat ilyen?

Figyelt kérdés

16 hetes terhes vagyok, és van egy olyan félelmem a szüléssel kapcsolatban, hogy annyira kimerült leszek utána, hogy nem fogom majd tudni megtartani a babámat, amikor rám teszik.

Hogy zajlik ez? Fogják vagy apa foghatja?


2023. ápr. 26. 14:16
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%
Ez lehetetlen, nem is kell tartanod. Fekszel a hátadon, hisz mikor ő kibújuk, neked még meg kell szülni a méhlepényt, és rendbe tesznek, esetleg varrnak. A babát a mellkasodra teszik. Hidd el amint meglesz, olyan boldog leszel minden erőd visszatér.
2023. ápr. 26. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A hormonok és az adrenalin majd hajt.


Ha nincs komplikáció, bagy vérveszteség, akkor ilyen nincs..

2023. ápr. 26. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Kerheted, hogy vegyek el.

Brutalis szulesem volt, sok vert vesztettem, ram tettek a kisfiam, de egyszeruen 5 perc utan annyira rosszul lettem, hogy inkabb kertem, vigyek el. A ferjemnek adtak utana oda.

2023. ápr. 26. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

De figyelnek rám, nem csak odanyomják és ott hagynak?

Nem tudom, miért, de van egy ilyen rémkép a fejemben...

2023. ápr. 26. 15:22
 5/12 anonim ***** válasza:
90%

1-es Nem kell tartanod? 🤦‍♀️

Dehogynem! Azért rá kell fogni, hogy ne csússzon le. Sőt, az én babám kifejezetten mocorgott. Elég nagy baj lett volna, ha nem fogom. Sőt miután összevarrtak, még a szoptatást is meg kellett próbálnom, mert a baba reflexszerűen húzódott oda.

2023. ápr. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Az elso gyerekemnel brutalisan kivoltam. Ramtettek, ottmaradt :) Eleg szeles is az agy ahhoz.


A masodiknal negykezlab szultem, en emeltem magamhoz az alattam levo matracrol. Biztattak, hogy ezt tegyem meg, nekem kellett pici ido, hogy kifujjam magam, mert ez sem volt egy hipp-hopp szules, de ment a dolog, meg utana segitettek az agyra is felfekudni.

2023. ápr. 26. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Mindkét szülésem után 10 percre kaptam meg őket mert altatni kellett. Addig apuka kapta meg, ébredés után oda adták de az altatót reszkettem mint a kocsonya. 1 órát maradhatott utána ennem és aludnom kellett, a csecsemősök mondták hogy 6-7 órára elviszik hogy teljesen kimenjen az altató hatása. Nem is bírtam volna felvenni, tartani Öket
2023. ápr. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a férjem is ott volt mellettem végig a szülés alatt, az aranyóra végéig folyamatosan, úgyhogy végig ketten babáztunk. De nem mocorognak annyira, hogy erősen kelljen tartani, kb rápihenteted a kezed a kis testére és meg van fogva. :) Nekem úgy volt, hogy háton feküdtem, mellettem balra kinyújtva a kezem, és a testem és a karom közötti kis V alakú résben szépen stabilan feküdt a babám, a másik szabad kezemmel meg simogattam.
2023. ápr. 26. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Én mire megszültem a fiam, már 36 órája ébren voltam. Világomról nem tudtam, de úgy fogtam, mintha semmi se történt volna. Aztán mikor elmentem aludni elájultam a fáradtságtól, de hidd el, buzog benned az adrenalin. Plusz azért nem vagy egyedül, ott a kísérőd, meg tudsz szólni a csecsemősöknek, ha nem vagy jól.
2023. ápr. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Simán tartottam. Arra emlékszem, hogy nem volt könnyű, mert féloldalasan mocorgott rajtam, lezsibbadtam rendesen mire elvitték, de arra nagyon jó volt, hogy teljes mértékben rá figyeltem, nem arra ami alul történik még. Egyébként lehet segítséget kérni a szülésznőtől, ha úgy érzed nem bírod, nálam végig bent volt, amíg össze nem varrtak, utána meg már én is tudtam helyezkedni. Hajnali 1-kor szültem és reggel 6-ig nem tudtam felkelni, mert azonnal megszédültem, ha felálltam. Két infúzió és egy reggeli után tudtam felállni és lezuhanyozni, mégsem volt gond a babám megtartása szülés után. :)
2023. ápr. 26. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!