Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Arra van elehetőség, hogy...

Arra van elehetőség, hogy szülés után egyből hazajöjjünk a kórházból?

Figyelt kérdés
Vagyis nem egyből, de pár óra múlva, szóval éjszakára nem maradnánk.
2023. máj. 6. 11:04
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
98%
Úgy hívják hogy ambuláns szülés, és vannak szabályai.
2023. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
100%

"szóval éjszakára nem maradnánk."

Én mondjuk éjszaka szültem. 😄


Egyébként van rá lehetőség bizonyos feltételek mellett, ambuláns szülésnek hívják.

2023. máj. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 A kérdező kommentje:
Jaj ez szuper hír, köszönöm a válaszokat :)
2023. máj. 6. 11:15
 4/38 anonim ***** válasza:
80%
Ha lehet akkor sem ajánlanám. Szülés után ezer bajotok lehet, nem nagy dolgokra gondolok, de a kórházban tudják kezelni, otthon pedig nem. Pl. besárgul a baba, nagyon gyakori, ha kórházba kell ezzel vinned ott már nem fogadnak ahol szultel, mehettek a gyerekkorhazba. Ha neked bármi gond van gatsebbel, varrattal, melled begyullad, akármi mehetsz a szakrendelőbe úgy, hogy pár napja szultel, már ha egyáltalán kapsz időpontot. Babát figyelik amíg bent vagytok, vérvétel sok dolgot kimutat, ezt otthon nem tudod megnézni, más vizsgálatokat szintén nem tudsz megcsinálni, pl. hallásvizsgálat. Sokkal rosszabbul lesz ellátva ha hazarángatod szülés után.
2023. máj. 6. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
Ahogy a 3-as mondja, szerintem se ajánlatos. Szülés után én kértem egy ágyas szobát, visszagondolva is a legszebb időszak volt az a 3 nap míg bent voltam. Azon kívül a babának egy csomó vizsgálat van, amivel mehetsz be külön egyesével ha nem maradtok, tök szívás, akkor már sokkal jobb hogy bent letudják, nem kell öltözködni ide menni oda menni. Szerintem maradj ha jót akarsz magadnak
2023. máj. 6. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
86%

Ambuláns szülés de nem igazán támogatják.

Én is akartam de cukros lettem így eleve kiesett ez a lehetőség nálam.

2023. máj. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
76%

2 szülés után mondom hogy biztos nem vállalnám be ugyanúgy mint az otthon szülést.

Nem szerettem volna hogy bármelyikőnknek bármi baja legyen. Azért nem nagy ár az a 2-3 nap...

2023. máj. 6. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
88%

Ambuláns szülés, és nem szereti a legtöbb kórház, legjobb esetben is 12 óra a minimum, amennyire elhúzzák, de sokszor 24-en belül nem adják ki a zárójelentést, ha nem cseszteted őket, vagy sürgeted meg valahogy. A szabály, hogy a gyereket 24 orán belül lássa gyerekorvos, erről kell a gyerekorvostól egy igazolás.


Ha ez van, akkor a következőt szokták javasolni:

- megkéred a szobatársad csendben, hogy legyen jelen a vizsgálaton, amikor az orvos közli, hogy a babával minden ok (ő lesz a tanu)

- kivárod a vizsgálat végét, ha közlik, hogy minden ok, akkor előhúzod a gyerekorvos igazolását, és elmondod, hogy hazamentek ambulánsan, kéred a zárójelentéseiteket

2023. máj. 6. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
42%

Azért nem kell mindent elhinni.

Én szültem ambulánsan, nem bántam meg, a következő gyereket is így szülném. A kórház részétől együttműködést ne várj, mert nekem pl. hazudni akartak, hogy nincs ehhez jogom, nem vihetem a babát. De nyilván úgy mentem szülni, hogy minden jogommal tisztában voltam teljesen, így hamar észrevették, hogy engem nem nézhetnek hülyének. Szeretik bármilyen kis szarra ráfogni, hogy maradni kell, mivel megvan, hogy a kórház hány bent töltött nap után kapja a maximális támogatást szülés/császár után.

Külföldön ez teljesen természetes dolog.

És ha már az előző válaszolók is beleokoskodtak kéretlenül, én is leírnám, szerintem mit gondolj meg előtte. Először is a babának kell teljesen jól lennie, ha ő jól van, akkor a lényeg megvan ahhoz, hogy mehessetek haza. A saját gyerekorvosotoktól pedig kell egy nyilatkozat, hogy vállalja az újszülött napi vizsgálatát. Ha ő nem, bármilyen gyerekorvos megfelel, de előre szólok, hogy nagyon nehezen fogsz találni, mivel az ambuláns szülés itthon annyira ritka, és sokan még a gyerekorvosok közül sem tudják, hogy legális. Legjobb lesz olyan gyerekorvost választanod, ha a sajátotok nem vállalja, aki otthonszülések alkalmával végzi el háznál a vizsgálatokat. Ők legalább nem fognak hüledezni.

Illetve még fontos átgondolni, hogy gond esetén azonnal tudtok-e kórházba menni (van-e autó, van-e a városban gyerekosztály stb, mivel az esetlegesen visszakerülő babát már nem a csecsemőosztályra veszik fel).

De nem akarlak ijesztgetni, ha távozáskor jól van, nincs ok aggodalomra, sőt, nem is kell túlaggódni. Nálunk az otthoni környezetben minden látványosan jobb lett. Érzi a baba is, hogy anya sokkal jobban van. Erről annyit mondanék, hogy én sem ok nélkül mentem haza.

De azért számít az is, te milyen állapotban vagy. Átlagos szülésnél evvel nincs gond, én császár után mentem haza, és így sem volt. Tudtam, mire számítsak, nem az első volt már.

Ha nincs kizáró tényező, a helyedben elgondolkodnék az otthonszülésen is. Stresszmentesebb, mint az ambuláns.

Sok szerencsét!

2023. máj. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
25%
9-essel ertek egyet. Ha van kozelben korhaz, en is az otthonszulesre voksolnek.
2023. máj. 6. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!