Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés indítást elmesélnétek?

Szülés indítást elmesélnétek?

Figyelt kérdés
Indítani fogják és elkapott a pánik, nagyon ideges vagyok mert nem tudom mire számítsak.
2023. máj. 14. 19:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Nekem elfolyt a magzatvíz, és nem lettek fájásaim, úgyhogy én kaptam egy nagy adag oxitocint.

Nekem 1 órán át folyt, és nem lett hatása, mindig egyre nagyobb dózist nyomott a doki. Ilyenkor ráteszik a szívhang figyelőt a hasadra, ha leesik a baba szívhangja, azonnal császár.

Aztán jöttek a fél perces fájások. Nem volt átmenet, rögtön fél percesek. Szerencsére nem tartott sokáig, olyan kb. 1 óra volt, mire teljesen kitágultam, de a vége már nagyon fájt. A kitolás ahhoz képest felüdülés volt.

Miért fogják indítani neked?

2023. máj. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
93%
Bementem, papírmunka, beöntés, zuhanyzás, ágyra fel, oxi be, 1h múlva burokrepesztés, 2,5h múlva kint volt.
2023. máj. 14. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Reggel 7 re bementem, papír munka, beöntés( ezt nem mindenhol adnak, itt sem volt kötelező), majd a szobában kaptam oxit 9 körül, majd kb 2 óra múlva burok repeszés, addig ország városoztam a férjemmel és a lányunkal(20 éves).

Utána lassan beindult a buli, a labdán ülve vajúdtam, ha van lehetőséged zuhanyozni nehogy kihagyd.

Engem is győzködni kellett, hogy jó a fájásnál, de tényleg jó.

16 körül született meg.

2023. máj. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
94%

Én már a 41. hetet tapostam. Semmi extra nem volt előtte. Bementem, bekötötték az infúziót és ennyi. Sajnos nagyon leesett a fájások alatta babám szivhangja így hamar a műtőben kötöttünk ki. De volt ott egy anyuka akinek a második indítás volt sikeres és természetes szüléssel zárult.

Szóval maga az indítás egy szimpla infúzió ami fájásokat generál

2023. máj. 14. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
89%
Külföldi élmény. Bementem reggel, azonnal ctg-re tettek, majd feldugtak egy méhszájérlelő tablettát, ami fájásokat csinált, de tágulást nem igazán. Este feldugtak egy másikat, erősebbet,na attól éjjel és másnap délutánig majd' beszartam, a magzatvíz is elfolyt, de érdemben nem tágultam. Végül harmadnap hajnalban megcsászároztak.
2023. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
78%

becsben szültem itt elek.

kaptam oxyt - amolyan krem volt asszem amit egyszeruen az orvos no oda kent kicsit.

ez reggel volt, delutanra kicsit elindult a mocorgas oda lennt ejfelkor itt volt. ne aggodj nem lesz semmi.

en nem bantam meg hogy igy volt :)

2023. máj. 14. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Akik kaptak oxit, ti tudtatok szoptatni? Nem volt nehezsege a babanak a vakuum kepzessel?
2023. máj. 14. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

7kor papírmunka

10kor tablettát tettek fel. 3111 méhszájam volt. Onnantól óránként kétszer nstre kötöttek

16 órára nagyon begörcsöltem, felküldtek a szülőszobára. Kb a semmiből lettek 2-3 perces fájásaim.

Onnantól nekem összemosódik. Nagyon hirtelen tágultam, még emiatt a fájdalomcsillapításról is lecsúsztam (4 ujjnyi volt egyszer csak)

Ott oxit kötöttek, amire a kisfiam rosszul reagált, leesett a szívhangja. Akkor már totál kitágultam, tolófájásaim voltak. A szívhang miatt vákummal kisegítették.

Éjfélkor már lezuhanyozva falatoztam a fiammal és a férjemnel.

Előző hozzászólónak: nálunk nem volt gond a vákummal

2023. máj. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Köszi hogy leírtátok. 41et töltöm ezért indítják, első így aztán főleg nem tudom mire számítsak.
2023. máj. 14. 20:49
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Én simán tudtam szoptatni, nem volt semmi gond.
2023. máj. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!