Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Elmesélnéd a szülésed?

Elmesélnéd a szülésed?

Figyelt kérdés
2020. jún. 16. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én szívesen megosztom veled:) Nekem elfolyt a magzatvizem. Megrepedt a burok, nagyon furcsa érzés volt, első babásként, rohantunk egyből a kórházba, amit nem bántam meg. Éjjel fél 2re már szobán voltam. Fájások nem jöttek, csak kb 1-2 óra múlva. Durva volt, mindenki mondta, hogy persze fáj vajúdni, de sosem gondoltam volna, hogy ennyire. Nekem kegyetlen volt. Emlékszem, sokszor mondtam hogy a következő fájást nem élem túl, annyira fájt. Nem kiabáltam, csak káromkodtam, emiatt elnézést is kértem az ügyeletesektől, de mind rendesek voltak, mondták, hogy nyigodtan, nem semmi meló ez. Kaptam oxit, epidurált, attól picit jobb lett. Elmúlt a hatása, megint szörnyű volt, újra kaptam oxit, közbe nézték a babát is, és többször leesett picit a szívhangja. Akkor kikötötték, majd megint be, megint ki. Arra is emlékszem, hogy bejött több orvos, és mondták, hogy megműtenek, mert nem halad a dolog, erre annyit tudtam mondani, hogy: "Csak szedjék már ki belőlem!" Végúl de. 11:47kor megcsászároztak, mert nem tágultam, és mint a műtőben kiderült, nem fért volna ki a csípőmön a baba. Műtét közben sajnos jobban vérzett a méhem a kelleténél, kaptam több vérzéscsillapítót. Amikor jöttek megnézni, és nyomkodták alul a hasam, hogy vézrek e még, akkor is meg tudtam volna halni, önkéntelenül remegtem a fájdalomtól. Éreztem, nagyon nagyon rossz volt, pedig császárnál ugye érzéstelenítenek mindent.Szerencsére egyikőnknek sem lett semmi baja, nemsokára 4 hónapos:) Átéltem, tudom milyen volt, és úgy vagyok vele, hogy még 1000x átélném, annyira boldoggá tesz a fiam:)
2020. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Magas vérnyomás miatt be kellett feküdnöm a 38.héten. A kórházban a vizsgálatok után azt mondták anyukámnak hogy másnap hazamehetek. Délben mentem bevenni a vérnyomás csökkentőt majd közölték hogy császár lesz azonnal. Majdnem össze estem az ijedségtől, katéter majd a műtőbe vezettek, felfeküdtem, onnantól annyira emlékszem hogy megmondtam a nevemet az altatóorvosnak, rám tette a maszkot és annyi. Következő emlékem hogy felébresztettek. Megfigyelőben voltam, mikor észhez tértem megmutatták a babámat. Mozogni szinte egyáltalán nem tudtam ez szörnyű volt. Másnap reggel fel kellett kelnem de csak a másik ágyig tudtam elmenni annyira rosszul voltam. Hagytak még néhány órát majd fel kellett kelnem letusolni. Fokozatosan de mindig egyre könnyebb volt.
2020. jún. 16. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az én kisbabám farfekvéses lett a 36 hét végére, ezért azt mondta az orvos, hogy minden héten be kell mennem ultrahangra és NST-re, hátha megfordul még, ha nem, kiírnak császárra. Rá két napra elfolyt a magzatvíz hajnali fél 4-kor. Nem volt semmi fájásom. Cucc összeszed, be a kórházba, 10 perc alatt ott voltunk. Kaptam oxitocint, mondták, hogy kell, hogy legyen fájás a műtét előtt, hát nekem attól sem volt, pedig a gép jelezte, hogy van. Bekötötték a katétert, ez nagyon kellemetlen volt, betoltak a műtőbe, jött a gerinc érzéstelenítés, aztán éppen hogy elkezdődött a műtét, a szülésznő már mondta, hogy mindjárt kint is van a baba, végig beszélt hozzám. Éreztem, hogy hasba könyökölnek, ez kellemetlen volt és egy pillanat múlva már kint is volt a babám 05:52-kor. Kicsit megnézhettem, megsimizhettem aztán elvitték. 06:30 körül toltak ki a műtőből, 6 óra múlva már fel kellett kelnem. Fájt az első pár napban, de nem volt nagyon vészes.
2020. jún. 17. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

1.

Hajnalban egy gőrcsre megébredtem

Előző nap nagyon meghajtottam magam.. nem is gondoltam, hogy szülés.. pedig jócskán terminuson túl voltam.

Aztán 1 h múlva megint keltem..

Jött a hasmenés.. tusoltam hogy jósló-e / előtte nem volt/

Kilakkoztam a körmöm / hogy hasznosan töltseM a várakozást, hogy vajon szülés-e..

Ez olyan 5-kor volt

10 percesek lettek azonnal..

Még egy tus.. borotva..

keltettem a férjem.

50 p a kórház

3 ujjnyira tág voltam..

3 percesekkel értünk be


Ott lelassult..


Nem volt tolófájásom/ de csak most tudtam meg a 2. Gyereknél/


Kikönyökölték és vákuummal szedték le, Császárhoz késő volt...rövid volt a köldökzsinór.



2. Alkalom

Kósza fájás

20 percenként

De annyira minimálisan, hogy még sütni kezdtem sütit..

Aztán hirtelen erős lett fél h alatt


Aztán nagyon sűrű lett

Sürgettem az indulást..


1,5 percesekkel értünk be.

Itt 20 p volt az út..

20 perccel a portàra érkezés után kinn is volt a fiam.

Úgy tartottam vissza addig

/ első kósza fájástól 3 h hossza/

2020. jún. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Tegnap ugyanerre a kérdésre válaszoltam, bemásolom neked is.

https://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szule..

2020. jún. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Hát engem a betöltött 41. héten császároztak mivel nem tágultam semmit sem pedig 2x is megpróbálták méhszájérlelővel indítani, de semmi hatása nem volt, fájásaim sem voltak igazán. Annyiban jó volt, hogy nekem nem volt sokkoló a császár mert már napok óta bent fektettek a kórházban. Úgy voltam vele, hogy mindegy csak legyek már túl rajta.

Nálam a katétert szerencsére humánus módon tették fel, miután már hatott az érzéstelenítő és semmit nem éreztem akkor. Rosszul abszolút nem voltam közben, hányingerem se volt főleg hogy 12 órája is volt mikor utoljára ettem mert előtte este próbálták az indítást. Az viszont fura érzést amikor felvágnak és kiveszik a gyereket. Olyan volt mintha össze-vissza cibáltak volna ott az asztalon.

2020. jún. 17. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

30.héttől otthon voltam kényszerpihenőn, mert elkezdett nyílni a méhszáj.

33.héttől kórházban voltam,mert tovább nyíltam.

Végül a szülés 37+4 napra indult be, délután 5-kor folyott el a magzatvizem, szóltam a nővérkéknek, csináltak egy ctg-t, mert orvos épp nem volt, mert műtöttek. 30 perces ctg alatt talán 1 fájást mutatott, mondta is a nővérke hogy hát igen az első szülés általában sokáig eltatt... Majd jött egy orvos, megvizsgált 3 ujjnyira voltam nyitva.

Összepakoltam a cuccaim és mentünk a szülőszobára, ott megkaptam a beöntést, mondták tartsam ameddig bírom majd menjek ek wc-re utána zuhanyozni. Majd sétáltam a folyosón, mert még ágyat sem kaptam, közben telefononáltam a férjemmel, volt pár fájásom, azokat szépen ellélegeztem, majd jött a nővérke, hogy csinál ctg-t mi a helyzet a fájásokkal, felfeküdtem az ágyra, még gyors írtam egy smst a férjemnek, 18:58-kor,hogy milyen karalmalzt hozzon a tesocobol, nővérke kérdi nincs e kakilós érzésem, mondtam hogy de van, megvizsgált majd közölte, hogy megyünk szülni. Felfeküdtem a szülő székre és már éreztem is hogy jön a baba, mondták hogy nyomjak, nyomtam, mondták hogy még egy nyomás és kint lesz és így is volt. 19:10-kor született a lányom. Nekem egyáltalán nem volt fájdalmas és hosszú szülésem nagyon hálás vagyok, remélem a tesó is ilyen könnyen érkezik majd.

2020. jún. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

1. baba, 12 éve, 36+6: délelőtt fél 11 tájt rendszeres összehúzódásokra lettem figyelmes, amik egyre gyakrabban érkeztek. Valami nyákszerűséget is láttam távozni. 5 perceseknél kórházba mentünk, ott adatfelvétel, megvizsgáltak, vizsgálat közben elfolyt a magzatvíz, gyakorlatilag rázúdult a vizsgáló orvosra, a fájasok durván felerősödnek, de egy széken kellett várakoznom egy órát, szörnyű volt, nagyon fájt, egyedül voltam, kezdtem azt gondolni, hogy ezek itt elfelejtették, hogy én itt vajúdok. Amikor kérdeztem, azt mondták, a paromat akkor hívjam be, ha már sikerült ágyat kapnom. Végül megkaptam a beöntést, borotváltak, kaptam ágyat, bejött a párom, együtt szenvedtünk, olykor rámnézett a szülésznő, vagy rámszólt, hogy rossz a póz, ne legyek négykézláb. Megkérdeztem, hogy fájdalomcsillapítast lehet-e mégiscsak kérni, de azt felelte, ahhoz már késő, lassan eltűnik a méhszáj. Aztán valamit bekötöttek infúzióba, talán oxit, nem mondták, nem kérdeztem, buta voltam, fiatal és gyenge. Aztán megérkezett az orvosom, jön a kitolás, körülöttem egy rakás ismeretlen ember, rezidensek, nem jól nyomok állítólag, nagyon fáj, tényleg nem érzem mikor kéne nyomnom, összefolyik az egész, csak szót fogadok a szülésznőnek, ő mondja mikor mit csináljak, az orvos a hasamat nyomja, teljes erejéből, gátat is metszettek, de csak utólag tudtam meg, nem éreztem, csak azt, amikor kicsusszant Ő délután 15:15-kor. A hasamra rakták, felsírt, egészséges, párom elvágta a köldökzsinórt, mindenki megkönnyebbült. Babát elviszik méricskélni, én megszülöm a méhlepényt, meg akartam nézni milyen, sosem láttam még méhlepényt, de későn szóltam, már bedobta a vödörbe, nem veszi ki, összevarrnak, babát visszahozzák, én meg benyomok egy rántotthúsos szendvicset. 2 órán át fekszünk összebújva a szülőszoba félhomályában.


2. baba, 2 éve, 40+2: naponta jarok nst-re, délelőtt 10-kor fájásokat látnak, de én nem érzem igazán, megvizsgálnak, nyitva vagyok 2 ujjnyira, vérzek is kicsit, ebből ma szülés lesz, maradhatok ha akarok, de úgyis csak 3 sarokra lakom, hazamegyek. Takarítok, készülődöm, a fájasokat már egyre jobban érzem, sűrűsödnek, húzom az időt, nem akarok bemenni, de már egyre jobban látszanak rajtam a fájások, fél 1-kor már kérlel a férjem, hogy menjünk. Bent megvizsgálnak, beöntést kapok, wc-re járok, zuhanyzom. Ha kiürültem, ágyba kerülök, ctg-re kötnek, csak lassan erősödnek a fájások, nehéz ez a fajdalmas várakozás, lassan tágulok, a burok ép, egy idő után megbeszéljük a szülésznővel, hogy megcsippentheti, elfolyik a magzatvíz, erősödnek a fájások, az idő telik, a méhnyak még mindig nem tűnt el, bekenegeti prosztaglandinnal, kézzel tágít, ami eszméletlenül fáj. Pisilnem kell, katétert kapok, alig jön valami, bánom hogy mondtam. Fáj-fáj-fáj, térdelek vagy oldalt fekszem, a férjem masszíroz, aztán a székelési ingerhez hasonló érzéssel megérkezik a kitolás, először rosszul nyomok, de a második nyomásra már ráérzek, a szülésznő segített benne, és én végre érzem, hogy mikor kell nyomnom, hogy mit és hogyan kell tennem, megdicsérnek, érzem a fejét, hihetetlenül feszít, de most lassan, kicsiket kell nyomnom állítólag, megteszem, teljes a kontrollom a testem felett, képes vagyok irányítani magam, és aztán egy nagy nyomas jön, és ki is csusszant, 18:30 körül, rám rakják, nem viszik el méricskélni, így szülöm meg a lepényt, megmutatják, szép, varrni kezdenek, ez nagyon fáj, a férjem veszi át a babát addig, kívül-belül szakadtam, nem volt gatmetszés, pedig talán mégis jobb lett volna, 3 helyen varrtak, szörnyű volt. Elkészültem, visszakerül a baba rám, véresen, magzatmázasan már szopni is kezd, csak az osztályon mérik majd le, még pár órát a szülőszobán tölthetünk. Ez sokkal jobb élmény volt, mint az első szülés. A harmadiknál már még jobban képben leszek azzal, hogy mit akarok és mit nem.

2020. jún. 17. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szia! Én a 38. héten szültem, előtte voltam kórházban 3 napot, de feleslegesen. Pénteki napon hazajöttem saját felelősségre, másnap pörögtem végig ahogy szoktam. Vasárnap hajnal 2-kor kimentem a wc-re, majd egy pukkanás.. :) Megpróbáltam visszafeküdni, de valami nem volt jó, keltettem a páromat és fél 4 előtt indultunk a kórházba, ami olyan 50 km-re van tőlünk. Negyed 5 előtt pár perccel már a szülőszobán voltam és 5:20-ra megszületett a kislányom. Első baba. :) Könnyű szülést!
2020. jún. 17. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én a 39 héten szültem. Csak nagyon-nagyon kis fájásaim voltak (az elején annyira kicsik voltak hogy azt hittem hogy a baba mocorog). A magzatvíz nem fojt el, így kellett burokrepesztést végrehajtani. Utána sem jöttek nagyon fájások, így kaptam oxitocint. Maga a kóstolás szakasz kb. 20 percig tarott. Az egész vajúdás pedig 5 óra volt. Nekem egy pozitív emlék és élmény maradt a szülés.😊

2020. jún. 17. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!