Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés alatt miért/hogyan nem...

Szülés alatt miért/hogyan nem szégyenlős aki szül?

Figyelt kérdés
2023. máj. 19. 23:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Mire szülsz, túl vagy kismillió vizsgálaton, ahol vetkőzni kell kisebb nagyobb mértékben és jó esetben eljutsz egy olyan lelki szintig a végére, hogy az a baba meg fog születni. Egyáltalán eszembe sem jutott közben, hogy szégyellős lennék, pedig korábban az voltam. Szerintem ez is valahol a női test csodája. Kb. fél évvel a szülés után szégyellősödtem vissza, addig egyáltalán nem érdekelt, hogy ki látja mondjuk a mellemet szoptatás előtt/után/közben, vagy a varrataimat a lábam között. Persze nyilván nem mutogattam...

Szülés alatt mellesleg annyira benne van az emberben a drukk, hogy érkezik a babája és akkora fájdalmai vannak, hogy a legkisebb gondja az, hogy ki van a lába között éppen.

A férjem pl. azt mondta ő megijedt egy pillanatra, amikor a kitoláshoz vagy hatan özönlöttek be a szülőszobára. Na nekem két halvány arcképem van. Fogalmam sincs kikről beszélt. :D

2023. máj. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, én olyan ember vagyok, akit frusztrál egy olyan helyzetnek már a gondolata is, amikor kiszolgáltatott helyzetbe kerülök. Mások előtt kontrollálom magam a végtelenségig.

Szüléskor tényleg egy másik dimenzióba kerülsz, ha más nem, a fájdalom teljesen elfeledteti veled, hogy semmiségeken parázz. Engem a körülöttem lévő emberek nem zökkentettek ki az állapotomból. Néha fel sem fogtam, hogy ottvannak.

Volt, amire nem is emlékeztem, a férjem idézte fel nekem.

2023. máj. 20. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

Engem inkább az érdekelt, hogy a baba egészségesen szülessen meg, enis rendben legyek.. Egyáltalán nem volt olyan gondolatom, hogy jaj mit fognak szólni. Nem volt előtte beöntés, mert későn mentünk be, így a fájások miatt ott jött minden.. Ez ezzel jár, mert valahogy a babánk ki kell jönni.

Nemtudom hány éves vagy, de talán ha idősebb leszel, akár már ott tartasz, hogy terhes vagy, akkor érteni fogod.

2023. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
84%

Egészséges mentális állapotú ember nem feszeng ilyen témán, ezt tudom erre mondani.

Mire eljutsz a gyerekvállalásig, dobj le valamennyit ebből a szorongásból.

2023. máj. 20. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert tök más tudatállapotban vagy és pont nem érdekel. Akkor és ott csak a szülésre fogsz koncentrálni hidd el.
2023. máj. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy itt írták többen, egy teljesen más tudatállapotba kerül át az ember a hormonok miatt. Mellesleg a vajúdás olyan szinten tud fájni a végén, hogy az égvilágon semmivel nem foglalkozll majd, fel se tűnik, mi van körülötted.
2023. máj. 20. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Arra gondolj, hogy, akik bent lesznek már több száz, ha nem ezer szülést láttak, sokfajta nőét. Nem hiszem, hogy tudsz olyat produkálni szülés közben, ami meglepi őket. Szóval erre ne stresszelj rá, hanem örülj, hogy lassan a kezedben lehet a gyermeked. És plusz tipp, próbálj meg kedves és türelmes lenni a kórházi dolgozókkal még ha néha mogorvák, kifizetődő lesz.
2023. máj. 20. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

En meg nem szultem, de gyereket tervezunk a ferjemmel. Ez tok jo tema, nekem segit egy kicsit.

Szamomra nem is a szegyenlossegen van a hangsuly, hanem ahogy itt valaki irta, a kiszolgaltatottsagon. A beontes, a borotvalas, a hasbakonyokles, a labak lekotozese (nehany helyen meg elofordul) vagy az hogyha epp te vagy a vizsgaanyag es kb 20 tanulo premier planban vegignezi az egeszet.

Nogyogyasznal sem szegyenlos vagyok hanem nem is tudom, inkabb frusztralt, meg ideges, hogy haladjunk mar aztan menjen mindenki a dolgara. Ahogy vegzunk es feloltozok, mar el is mulik ez az erzes - persze a hideg kacsa nyoma meg ottmarad egy ideig :D

2023. máj. 20. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Nekem két gondolat jutott eszembe az olvasottak után:

1. Ez nemcsak rólam szól, hanem a gyerekem első komoly eseménye.

2. Ebből következik, hogy amennyire lehet, ebben kell ŐT segítenem mint anya.

Én pl. figyeltem, mit javasolnak a szakemberek. Az volt a lényeg, hogy úgy szüljek, hogy egészségesen és komplikációmentesen jöjjön világra a gyerek.

Közben emiatt egyáltalán nem azon gondolkodtam, mit csinálok, mit szólnak, velem mi van, hanem a cselekvésekre, hogy a karomban tarthassam már.

2023. máj. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ezt nehéz elképzelni, de a hormonok miatt más tudatállapotba kerülsz. Én is szégyenlős tudok lenni, de szülésnél olyan szinten kikapcsolta az agyam a külvilágot, hogy fogalmam sincs mikor, de bejött a szobába egy rakás ember, több orvos, rezidensek, stb, voltak vagy 15-en, és nemhogy látványra nem tűnt fel a legvégéig, hogy ott vannak, de nem is hallottam őket, semmi. Ez nyilván nem szülés közben elképzelhetetlennek tűnik, de ott nagyon furcsa elmeállapotba kerülsz, és nem fog érdekelni, az se ha a téged vizsgáló orvos elé kakilsz. Fel se fogod fogni. A természet ezt megoldja.
2023. máj. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!