Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akinek hüvelyi szülése volt,...

Akinek hüvelyi szülése volt, ki hogyan élte meg? Mindenkinek megreped a hüvelye kitolás közben?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok érintett a témában, csak kíváncsi vagyok. :)
2023. máj. 29. 19:54
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
84%
Nem mindenki reped. Nekem elfolyt a magzatvizem, voltak is fájásaim, de a kórházba érve ezek abbamaradtak és csak 8-10 órával később kezdődtek újra. Az első 24 órában nem igazán tágult a méhszáj és a fájásaim sem voltak erősek... szerintük, mert én a végén már a falat kapartam. Aztán hirtelen kitágultam, jöttek a tolófájások, de addigra eléggé elfáradtam, ezért a közepefelé kaptam oxitocint, így 2 óra alatt sikerült a kitolás. Utóbbit nem éreztem fájdalmasnak csak utána a varrást. A gátmetszést megúsztam, de a hüvelyemet alaposan stoppolni kellett. Ez nagyon nem volt kellemes. Amire jobban kellett volna figyelnem: hogy többet pihenjek a gyermekágy alatt.
2023. máj. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%

Elfolyt magzatvízzel mentünk be, de ott még burkot kellett repeszteni, mert nem indultak a fájások. Na onnantól a vajúdás elég durva volt számomra, kb 6 óra. Csak az segített, hogy a zuhany alatt állok. Oxit is kaptam végül. A kitolási szakasz már nem volt olyan fájdalmas, igaz vágtak is, mert nagyon nagy babám lett, utána varrtak. Még így is a vajúdás része volt a legnehezebb.

Nem igazán foglalkoztam a gátmasszázzsal, nem tudom, hogy befolyásolta volna a szülést, de már mindegy is. Egész hamar ment a gyógyulás, picit érzékeny a seb frontoknál, de ez már szerintem így marad. :)

2023. máj. 30. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat :)

7. Nem adtak érzéstelenítőt a varrásnál?

2023. máj. 30. 06:22
 14/25 anonim ***** válasza:
93%
A vajúdás nagyon fájt, a kitolás része már nem. Első baba (és az utolsó is :D ) de sikerült a gátvédelem, se nem vágtak se nem repedtem.
2023. máj. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
86%

Nem egy kellemes dolig..

2 szülésem volt

Nem repedt a hüvelyem.



Most a 3. Esetén nagyon esélyes a császàr☹️

De mindent megteszünk, hogy ne legyen csak a protokoll miatt, hanem ha valóban szükséges, csak akkor.


Szóval azétt annyira nem vészes dolog egy hüvelyi

2023. máj. 30. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
91%

Este 22:00-kor elfolyt a magzatvizem.

23:00-00:00 körül 7 percesek voltak a fájások, 1:00-kor 5 percesek.

Reggel 8:00-kor kaptam epidurált, mert már világomról nem tudtam, 11-kor oxitocint.

15:15-kor született meg a kisfiam, tokától bokáig szakadtam. Gátmetszés nem volt.

1,5 órán keresztül varrtak, nem éreztem belőle semmit. Másnap azt hittem megpusztulok, 4 hétig ülni is alig tudtam..

Mindennap elmondtam, hogy inkább vajúdnék és szülnék még egyszer, csak a varrat ne fájjon.

2023. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
91%

Az elsőt nagyon rosszul, ott belenyúltak a kórházban, hasbakönyöklés, erőltetett nyomatás, méhszájmasszázs, gátmetszés.


A másodikat születésházban szültem, ott teljesen máshogy kezeltek mindent, nem vágtak, és nem is repedtem, nem nyomták a hasam, hanem elmondták, hogy normális, ha visszacsúszik kitolás közben, és nem is szabad nyomni a hasat olyankor, mert akkor jut oxigénhez a baba. Nem repedtem, pedig 37 centis fejkörfogattal született és pluszban az ökle is ott volt a homloka előtt. Viszont nem háton fekve szültem, hanem négykézláb.

2023. máj. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%
7-es vagyok. Kaptam érzéstelenítést, de semmit nem használt, üvöltöttem. Kértem még, de nem kaptam, azt mondták, hogy ez el van már zsibbadva...
2023. máj. 30. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
92%
2 szülésem volt, mindkettőt jól viseltem. Viszonylag gyorsan lezajlott mindkettő, a vajúdásból az igazán fájdalmas rész max fél-egy óra lehetett, egyébként bár nyilván fájt, nem volt olyan rettenetes, nem igényeltem fájdalomcsillapítást egyik pontján sem. Egy migrén nekem rosszabb élmény, és most nem nagyzolok. Az elsőnél repedt a gát egy kicsit, de hamar begyógyult, a másodiknál összejött a gátvédelem, ott sérülésmentesen megúsztam.
2023. máj. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, igazán vegyes válaszok születtek. :)

Természetesen mindenkinek más a fájdalomküszöbe, nem lehet általánosítani.

#17, uh igen, a hasbakönyöklésről már hallottam, borzalmas lehet..

Arra is gondoltam, hátha ezért születik ennyi oxigénhiányos gyerek. :/

2023. máj. 30. 16:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!