Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Lehet szülni (ha minden...

Lehet szülni (ha minden rendben) infúzió nélkül?

Figyelt kérdés
Nekem a tű instant ájulás, nem tudom a vérvételeket hogy éltem túl. Alternatív szobában leszek, ha szabad lesz, van esélyem infúzió nélkül szülni? Anti-g nem kell, kenetvétel negatív (így antibiotikum sem kell) illetve a baba is pici súlyú (mi sem vagyunk nagyok) plusz be is van szépen fordulva. Van esélyem? Milyen esetekben kell infúzió? Rettegek, de a pocakmanónkért mindent. Azt hiszem, csak próbálok minden lehetséges opcióra felkészülni. Sosem volt bennem infúziós tű. Köszi minden infót! :) 40+1h

2023. jún. 4. 10:04
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Én nem kaptam infúziót. Először be akarták rakni a kanült "csak hogy legyen, ha kell" alapon, de ezt visszautasítottam, és nem is volt szükség semmilyen beavatkozásra, oxit, fájdalomcsillapítást nem kaptam, vér nem kellett. Legalábbis az első szülésemnél így volt. A másodiknál mekóniumos volt a magzatvíz, ezért kicsit kevésbé hagytak belepampogni a dolgokba, ott már kaptam oxit. De a fő kérdésre válaszolva, amennyiben minden rendben, és nincs szükség semmilyen extra beavatkozásra, akkor nyilván lehet. Bár persze lehet, hogy ez is kórházfüggő.
2023. jún. 4. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm! Nyugtató ilyet olvasni!!❤️
2023. jún. 4. 10:11
 3/28 anonim ***** válasza:
100%

Ha tágulsz szépen akkor nem feltétlen kell. Néhány kórházban van néhány idióta protokoll (pl nálunk bekötik az oxit ha megrepedt a burok akkor is, ha csak néhány cm maradt a méhszájból vissza..) de ezeket is meg lehet tagadni.

Sajnos olyan előfordul, hogy erős fájások mellett sincs tágulás vagy extrém lassú, sok sok óra után szerintem az infúziós tű abban az állapotban nem hiszem, hogy tényleg számithat.

Ja és induljon a szülésed magától be, egyrészt nálunk indított szüléshez automatikusan jár az oxi, másrészt ha magától indul akkor kevesebb esély van rá, hogy be kell avatkozni.

2023. jún. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Persze, ha szükséges akkor nem fogok ezen kattogni egy pillanatig sem, nem szeretném, hogy a babának baja essen, csak ha nem muszáj, akkor nem, mert azt olvastam, hogy a stressz is lassíthatja a szülés folyamatát, ettől pedig biztosan kikészülnék.😅
2023. jún. 4. 10:20
 5/28 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem valószínűbb, hogy akarnak kanült adni, mint nem, biztos, ami biztos alapon, de ha nem akarnak bele semmit, akkor visszautasíthatod, hogy akkor rakjanak, ha szükséges.

Mondjuk elájulni biztos nem fogsz, mivel fekszel😁

Én is elájultam egyébként minden vérvételnél, ezért nálunk fekve veszik és semmi gond. Lassabban kell felkelni, ennyi. De szülésnél ilyen probléma se áll fent, mert bőven fekszel még utána. A kanül meg semmiben se különbözik a vérvételtől, ugyanúgy egy szúrás. Szerintem te is inkább magától az ájulástól félsz, mert már rögződött, hogy szúrásnál az jön, de mivel a fenti okokból ez nem lehetséges, nincs mitől. Sőt, ha meg tudod oldani, hogy mindig fekve vegyék, egy idő után el is múlik a para. Nálam legalábbis már olyan régóta fekve veszik, hogy nagyon rég nem ájultam el. Most voltam egy helyen, ahol viszont nem engedték fekve. Eleinte paráztam emiatt, de nem volt semmi. Nem álltam fel rögtön, azt engedték, a többinél meg már nem is paráztam, mert ott volt a példa, hogy "nem is ájulok".

2023. jún. 4. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
77%
Ha nincs oka, ne fogadd el. Van, ahol nem akarnak inni hagyni vajùdàs alatt, ez kifejezetten veszèlyes. Helyette inkàbb infúziòban adnak sóoldatot. Ezt a magad ès a baba èrdekèben is el kène utasìtani. Oxy ritkàn kell tènyleg, ritkàbban, mint ahogy adjàk. Amikor tènyleg hasznos, akkor meg le kell nyelni a bèkàt. Szülèsem egyik mèlypontja volt a kanül bekötèse, de túlèltem.
2023. jún. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:
Nekem is fekve vették, volt, hogy fel akartam ülni, aztán visszakoppantam (kb valami fa pad leterítve viaszos vászonnal 🤣). Sokan viszont kiabáltak velem, hogy ha ennyit nem bírok, hogy akarok majd szülni. Az sem érdekelt senkit, hogy jött a párom, vagy ha ő nem tudott, akkor anya. Tulajdonképpen az egésztől félek, haha. Napról napra egyre jobban. Engedi az orvosom a szülési póz megválasztását is, négykézláb például nem hiszem, hogy kényelmes lenne tűvel a kezemben. Na, bízom benne, hogy nem lesz rá szükség! Köszi mindenkinek! :) (tapasztalatokat még várok!!!)
2023. jún. 4. 10:46
 8/28 A kérdező kommentje:
Már csomagoltam kisüveges vizet. Én mondtam, ha nem engedik is iszok 🤪 Igyekeztem tájékozódni, rengeteg külföldi cikket is olvastam, itthoniakat is.. első tervem otthonszülés lett volna, természetesen ennek is tövétől hegyéig utánajártam, viszont mire a végére értem, már nem volt lehetőség, későn szóltam. Az orvosom szerencsére nyitott, és eddig teljes mértékben számíthattam rá, remélem szülésnél is így lesz. (Nem fogadott orvos, pénzt sem fogad el, sokkal inkább lelkiismeretes, illetve nagyon régóta ismerjük, nála születtem én is.) Amint beindulna a szülés hívom telefonon, de azt mondta inkább ugrasszam tévesen, minthogy idegeskedjek, max felrak a gépre, megvizsgál és nyugodtan jöhetek haza. Ezért bízom abban, hogy a lehető legtermészetesebben tudok majd szülni. Első baba, így csak az elméleti rész van meg, de az nagyon 😁
2023. jún. 4. 10:53
 9/28 anonim ***** válasza:
67%

Nekem rögtön bekötötték, biztos, ami biztos alapon.

Én is tűfóbiás voltam, de ez szüléskor már nem volt téma, a gyerekért való harc leküzdette velem, mikor lombik miatt naponta többször meg kellett magamat szúrni, mert más opció nem volt. 😄

Szerintem az ember biztonsága érdekében inkább szúrják be nyugis időben potyára, minthogy akkor próbálkozzanak vele, mikor a tolófájások miatt már önkívületben vagy. Pl. nekem baromi nehezen találnak vénát, átlag 3x megböknek, mire jó lesz. Ha 1 perces fájások mellett még ott szarakodnak ezzel, nem tudom, mi lett volna.

2023. jún. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
35%
Persze, de akkor fájdalomcsillapító se lesz, hisz az is tű.
2023. jún. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!