Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Anyukák! Az infúzió bekötése...

Anyukák! Az infúzió bekötése hol fáj legkevésbé?

Figyelt kérdés
Próbáltam már a csuklót és a kézfejet, azok elég kellemetlen élményt jelentettek. Érdemes kipróbálni a könyökhajlatot?!

2017. febr. 5. 00:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
neke megvolt mindhárom, könyökhajlatban is csak annyira kellemetlen mint máshol...de szülesnél /műtétnél/vajjúdásnál ez zavart legkevésbé
2017. febr. 5. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
A kézfej/ csukló nekem is fájt, a könyökhajlat jobb.
2017. febr. 5. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
71%
A könyökhajlat a leg kevésbé kellemetlen. Sürgősségi császár miatt 10 napig volt bent, kicsit sem fájt, csak zavart.
2017. febr. 5. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 babyboom567 ***** válasza:
90%

Kedves Kérdező!

Azt tudni kell rólam, hogy nagyon rosszak és gyengék,és vékonyak a vénáim,volt régen olyan műtétem, ahol csak az altatóorvos talált nekem vénát valahol a lábamon.Ennek ellenére a szülésznő a kézfejembe rakta be(sikerült neki kb 3x szúrt meg ami csoda kb)bár fájt,DE:áldom az eszem hogy hagytam magam rábeszélni ,hogy oda tegye.Ugyanis a babát is tartani kell később,aztán ágyból felállni is hajlítani kell a karom,meg a kórházban fekve szoptattam,és oldalt fekve megint muszáj hajlítani.

Szóval,nagyon nagyon fájt amikor berakta,DE később hosszútávon jobb volt.

2017. febr. 5. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csuklo felett,az alkarom belso felen volt a legjobb.

A kezfejemben zavart a fogasban,konyokhajlatban meg fesulkodni sem tudtam tole.

De ez nalam inkabb pszihes dolog,mintsem fizikailag fajdalmas.

A behelyezes mindenhol kb ugyan olyan.kezfejben talan a fajdalmasabb.

2017. febr. 5. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, nekem minden válasz hasznos volt, mindenkinek ment a zöld, de ez a lepontozás... Ki dönti el hogy a kérdezőnek mi hasznos?!?! Egyébként a 4. szülés lesz, van tapasztalat, csak ez a nyomorult infúzió idegesítő számomra nagyon... Azt hiszem, megpróbálom a könyökhajlatot arra a fél napra...
2017. febr. 5. 21:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok anyuka, de hátha érdekel egy szülésznő véleménye is.

Ha jó vénáid vannak, ne könyökhajlatba kérd, hanem a csuklód és a könyököd között az alkarodba. Ott fog a legkevésbé zavarni, hajlíthatod a kezed, tudsz majd fogni vele, olyan lesz, mintha ott se lenne. Én legalábbis mindig ott nézem meg először a vénákat, mielőtt bekötöm az infúziót.

Saját tapasztalatom szerint is ott a legjobb (amikor nekem volt bekötve infúzió egyéb okok miatt), és fura, de ahol még nem fájt, nem zavart annyira, az a csuklómnál volt. Könyökhajlatban a szúrás nem fáj, de akkor igen amikor hajlítod a kezed, kézfejben meg nekem folyamatosan fájt, azután is napokig még, hogy kihúzták.

2017. febr. 5. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Hajajj, hogy érdekel, köszönöm szépen! Jó vénáim vannak, sosem okozott gondot a keresgélés, csak számomra a szúrás... :) Akkor szólók az én szülésznőmnek, hogy próbáljuk meg ott! Köszi még egyszer!
2017. febr. 6. 18:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!