Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szenvedett már valaki szülés...

Szenvedett már valaki szülés utáni depreszióban, mikor és hogyan múlt el, mik voltak a tünetei?

Figyelt kérdés
2008. dec. 30. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Nekem szülés utáni 3. napon kezdődött és kb 5 napig tartott.

Egyszercsak elkezdtem sírni, fogalmam sincs miért :( és ez eltartott 5 napig. Nem sírtam állandóan, hanem kb óránként 10 percet, minden kis apróságon kiakadtam, de volt, hogy csak úgy simán ok nélkül.


Biztos hormonális okai voltak, de én nagyban a császármetszést hibáztatom (saját esetemben) . Borzasztó volt, hogy nem tudtam ellátni a babám :((( Nagyon sokat fájt, negyed óra volt felkelni az ágyból stb.


Aztán egyszercsak mintha elvágták volna :) Talán akkor múlt el, amikor beállt kicsit a szoptatás és könnyebben is tudtam mozogni :D

2008. dec. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia, Én ahogy hazajöttünk a kórházból, mindenen elsirtam magam ok nélkül is. Fura volt pl.elfogadni h én most itthon maradok és csak a párom megy, mert addig ugye mindenhova együtt mentünk. De minden kis dolgon és csak úgy sirtam, kb 1hétig se tartott.

Mikor a nagyobb lányom született 16 éve akkor kórházba is kerültem, nagyon magas lázam volt..össze-vissza beszéltem, az nagyon súlyos volt.

Üdv.

2008. dec. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szia,én 7 honapja szültem,és a multkor rájöttem hogy van egy kis depressziom,nincs igazábol kedvem se kimozdulni ithonrol,nem a hideg miatt, nincs jo kedvem,keveset mosolygok(bár 3 napja nevetek)mogorva éa magamnak valo vagyok,a babámmal persze jol elvagyok imádom-szeretem,de nem nagyon türök el senkit magam körül.Most ugy nem nagyon szeretnék menni sehova,ha elmegyek ithonrol ugy érzem mintha mindenki engem nézne,legszivesebben ki se mozdulnék, könnyen elsirom magam ok nélkül,és hirtelen lobbanok,ezen sürgösen változtatnom kell,mert a párom hamarosan becsavarodik tölem :( én igy állok ez ügyben.
2008. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem minden kismama egy idő után kicsit rosszabbul érzi magát lelkileg, mert nem tud a babától kimozdulni, meg elég egyhangúak a hétköznapok. De az attól még nem depresszió. Úgy tudom nem is rögtön szülés után jelentkezik. Velem a védőnő töltetett ki egy kérdőívet, amikor a baba 3 hónapos volt, és megállapította, hogy nem vagyok depressziós.

De olyan kérdések voltak benne, hogy pl. gondolok-e arra, hogy kárt tegyek magamban. Szóval szerintem ez azért elég komoly.

Hallottam olyan anyukáról, akinek hasfájós volt a babája, és 3 hónapig éjjel-nappal ordított. Az anyuka megpróbált öngyilkos lenni. Szóval, szerintem egy kis rosszkedv még nem komoly.

Ha kétségeid vannak, beszélj a védőnőddel.

2008. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az eddigi válaszok két különböző dologról szóltak.

Egyrészt van az úgynevezett baby blues, ami a szülést követő napokban, első egy héten jelentkezik. Állítólag az anyukák felénél előfordul, különösen gyakori az első babásoknál. Elsődleges oka a hormonváltozás, a terheshormonok ürülnek ki a szervezetből és ez hatalmas hangulatváltozásokat okoz, másodlagos oka sok anyukánál a lelkiismeret-furdalás, mivel az első napokban még nem érzik a babájuk iránt azt a feltétlen szeretetet, amiről egyébként az anyaság szól. És főleg az első babások ettől megijednek, pedig teljesen normális, hogy idő kell elfogadni azt, hogy az a baba a mi babánk, ő volt bent a pocakban és azt is, hogy míg terhesség alatt minden a kismamáról szólt, úgy szülés után már a baba van a középpontban. Ráadásul a szülés utáni fizikai fáradtság, esetleges gyengeség, fájdalmak még dobnak is ezen.

A szülés utáni depresszió jóval később jelentkezik, hetekkel, vagy akár hónapokkal a szülés után és ez sokkal komolyabb dolog. Ez nem oldódik meg néhány nap alatt, sőt. Ez az, amit minél hamarabb fel kell ismerni és meg kell oldani.

Neked melyik lehet? Mennyi idős a babád?

2008. dec. 30. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szia. Eddig csak az utolsó válaszoló írt igazi választ. Ami az első héten van, az tényleg a bébi blues. Nekem is volt, sőt a kórteremben még több anyukának is. Kb tényleg egy hétig tartott, aztán elmúlt. A szülés utáni depresszió sokkal komolyabb, veszélyesebb dolog. A védőnőnek elvileg feladata felismerni, hozzánk mikor kijött, megkérdezte a család tagjaimat is, hogy hogy vagyok. Ha úgy érzed neked az van, ne szégyellj segítséget kérni, mert magától nem fog elmúllni.
2008. dec. 31. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
szerintem depis vagyok,nincs kedvem,sem erőm semmihez,még a gyerekhez sem egyáltalán.már felhívtam egy pszihológust és kaptam időpontot,mert úgy érzem egyedül nem tdok kilábalni
2008. dec. 31. 10:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!