Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Uzsokiról technikai kérdések?...

Uzsokiról technikai kérdések? 6kérdés, pár infó volt egy kiemeltben, de ha nem baj szeretném egyben látni. Ha valami nem tiszta akkor sem nagy marhaságot kérdezni a kórházban ha megyek Uhra.

Figyelt kérdés

1: Hogy megy a bejelentkezés mikor szülni megyünk? Portán, a szülészet ajtajában? Az első gyerkőcöm a Flórban szültem, épp szét volt verve még az uzsoki ezért nem szültem ott, és a flórban ha folyik a vized ha majd kiesik lent a portán a betegirányítónál be kell jelentkezni, leadni a papírokat, és csak utána mehetsz fel.

2: A szülészet hogyan működik, hány szülőszoba, hány vajúdó van, mennyire szokott tele lenni a vajúdó, bent lehet e ott az apa, vagy csak a szülőszobába jöhet be? A vajúdóban mennyire van lehetőség pihenni, ha fáradt az anyuka, mi alapján döntik el, hogy vajúdó/szülőszoba? Mit kell, lehet vinni. Hálóing, bugyi, betét, törölköző, tusfürdő gondolom van lehetőség szülés előtt/után tusolni, mielőtt a kórterembe kerülnék, de pl adnak kórházi hálóinget vagy sajátban szülünk, apának venni kell vagy adnak ruhát?

3: szülésnél milyenek a szülésznők? (dokim van) mennyire segítenek, figyelnek oda a kismamára?

4: adnak fájdalomcsillapítást, oxitocint, vagy könyörögni kell értük? Vagy milyen alternatív módok vannak, kád, labda, szülőszék, hogy jobb legyen?

5: ha minden rendben az anyával babával mikor lehetünk együtt?

6: minden szobához van fürdő vagy a folyosón van(nak) a fürdő(k), hány ágyasak a szobák?


2010. okt. 15. 16:12
 1/2 anonim ***** válasza:

1. A szülőszobákhoz vezető folyosó ajtaján be kell csengetni. Beengednek, megvizsgálnak, elkérik a papírokat, majd ha érdemes, értesítik a dokidat.

2. Amikor én szültem (egy csütörtöki napon du. 4-re mentem be, este 8-kor lett baba), egyedül voltam. Azt hiszem 4 szülőszoba van. A vajúdóról nincs tapasztalatom, mert én rögtön a szülőszobára mentem, a vizsgálat után a férjem már ott várt. Szerintem beengedik a vajúdóba is a párodat.

Saját hálóinget vigyél, én abban szültem, meg tisztálkodási szereket, törölközőt. A beöntés után tudsz zuhanyozni. A kispapáknak ők adnak ruhát, papucsot vigyen magával, de adnak cipővédőt is.

3. Nekem is csak dokim volt. Pont a szülés alatt volt műszakváltás, úgyhogy 2 szülésznővel is volt dolgom: az egyik fiatal, empatikus, jófej csaj, a másik mogorva, idősebb, de szakmailag jobb dolgokat mondott. Nem rajongtak éppen körül, de bent volt a férjem, és ez mindennél többet jelentett.

4. Én nem kértem fájdalomcsillapítót, nem tudok ezekről nyilatkozni. Az egyik szobában van kád, úgy terveztem, hogy beleülök, de ezt a részét a vajúdásnak végül még otthon letudtam. Labda úgy láttam, van. Szerintem szülőszék nincs.

5. Mivel este lett meg a kislányom, másnap reggel kaptam meg. Ha napközben szülsz, már az 1. éjszakát is együtt tölthetitek. A szülés utáni megfigyelési szakaszban együtt lehetsz a babával és a pároddal.

6. Minden szobához van fürdő, tök szép minden. 2-3-4 ágyas szobák vannak.


HAJRÁ-HAJRÁ!!! :)

2010. okt. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Hú köszönöm.

Decemberre várom a kicsit, és ugyan csak futólag néztem meg a kórházat mikor ott voltam UHn, sokkal jobbnak tűnt, mint a Flór, ahol szültem(szuper a szülészet, a szülőszobák, de a többi:S egy fürdő a gyerekágyas részlegre, 6ágyas szobák)

És ezért is érdeklődök, mert ha úgy áll a dolog, akkor inkább ott szülök, ha már a terhesgondozást végző orvosom ott dolgozik, most nem hagyom pofára esni. Kocsival még csúszós időben is hamar odaérek, max előbb indulunk.

Még egyszer Köszi

2010. okt. 15. 20:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!