Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vajúdásnál, amikor jön egy...

Vajúdásnál, amikor jön egy újabb fájás, és már nagyon erős, ti úgy általában hogyan reagáltatok rá, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Úgy értem, egy újabb extrém erős fájás közben mit csináltatok (fogösszeszorítás, stb)?
2023. aug. 12. 13:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%
Én a kórházi ágy szélébe kapaszkodtam, teljesen spirálba tekeredett a felsőtestem. Közben próbáltam ellazítani a testem, amennyire csak tudtam, mert elvileg az segíti a tágulást. Jobb nem szorítani, feszíteni semmidet. Persze ez nyilván sokszor nem jött össze, de aktívan próbálkoztam.
2023. aug. 12. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
A férjem szerint majdnem eltörtem a kezét, és furán hümmögtem. Nekem ebből semmi nem maradt meg, annyira beszűkült tudatállapotban voltam, fel sem fogtam a külvilágot.
2023. aug. 12. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Én lélegeztem számolva végig. Szememet lehet becsuktam olyankor nem emlékszem, a férjem kezét szorítottam.
2023. aug. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ültem a kórházi ágy közepén, hol egyik oldalara, hol másikra dőltem és magzatpózba kucorodtam. Éjszaka volt.
2023. aug. 12. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Próbáltam a helyes légzésre koncentrálni, de nem mindig jött össze. Nagyon nehéz volt nekem szépen nyugodtan lélegezni.

Amúgy meg beálltam a zuhany alá, azt tanácsolták, hogy engedjem magamra a meleg vizet, az kicsit segített.

2023. aug. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Leguggoltam. Persze csak addig, míg nem kellett ágyra feküdni.
2023. aug. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
62%

Első szülésnél befeszítettem a labaimat és kiabáltam. A szülésznő próbált segíteni, de nen tudtam mast csinálni.

Másodiknál fel voltam keszülve, és sikerült beleengedni magam a fájásba. Feszites helyett ellazitottam mindent, a fitball segített. Nem kiabáltam, inkább sóhajtoztam. Sokkal gyorsabban tagultam igy.

2023. aug. 12. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Elsóhajtottam vagy szorítottam az ágyat de olyan szinten, hogy majdnem kitéptem egy szivacs darabot belőle.
2023. aug. 12. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Amíg még ment, próbáltam a légzésre figyelni és számolni. Ez egy darabig segített. Hosszú történet volt, 2 éjszakányi nem alvás után elég fáradt voltam, ezért amíg nem mehettem a szülőszobára, odahúztam a kisszéket az ágyhoz, az ágyon egy kupacba raktam az ágyneműt és arra hajtottam a fejem, a széken ültem. Ha fájás volt, markoltam az ágyneműt, ha nem volt, próbáltam aludni. Érdekes, de az az 1-1 perc "alvás" is segített. A meleg zuhany nekem is segített elviselni is és a tágulásban is. Mire a szülőszobára mehettem, már jött a kitolás.
2023. aug. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. :)


#7, Hát általában azt szokták mondani, hogy nem (lenne) szabad ordítani, kiabálni meg összeszorítani bármit is, mert az lassítja a tágulást.

2023. aug. 12. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!