Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A hüvelyfalsérvet, hüvelyreped...

A hüvelyfalsérvet, hüvelyrepedést, (szakadást) az oxitocin vagy a baba nagy mérete okozza hüvelyi szülésnél?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy hülyeséget írtam, (vagy csak az én véleményem) de ugye azért adnak oxit, mert túl sok időbe telne, mire megszületne a baba, ezért gyorsítják a szülést.

Viszont az oxi hátránya meg az, hogy gyorsan jön kifelé a baba, és hát reped minden. :(

Nektek hogy volt ez?



2023. ápr. 25. 22:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%

Háromból két babám oxival indították. Semmi bajom nem lett és a gyerekeknek sem.

Szerintem nem ettől függ, de valószínűleg lesz olyan itt, akinek okozott gondot.

2023. ápr. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Én azért kaptam oxit, mert rövidek voltak a fájások kitoláskor, nem volt elég hatékony a nyomás. Nem repedtem, nem gyorsított semmin.
2023. ápr. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
83%
Kaptam oxit, mert szó szerint elmúltak a fájások. Utána gátvédelemmel született meg a gyerek. Pici repedésem lett, de inkább az volt a gond, hogy a kicsi az arcát fogta a kezével miközben jött kifelé.
2023. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

Mind a 2x kaptam oxit. Elsőnél a max adhatót.

Mind a 2 gyerek 4kg felett volt.

Nem repedtem, sérvem sem lett.


Ez nem törvényszerü

2023. ápr. 25. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
38%
Az oxyt nem a szülés gyorsítására adják, ez már alapból baromság. Az oxitocint FÁJÁSGYENGESÉGRE adják, azaz ha nem kielégítő a fájástevékenység. Semmi köze hozzá, hogy mennyire reped szét valaki.
2023. ápr. 26. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem baromi gyors szülésem volt, mert 3 perces fájasokkal a szülőszobára érve 3 órán belül megvolt a babám.

Nekem már tolófájásaim voltak, amikor az orvos úgy döntött, hogy adnak még egy pici oxitocint.

Ekkor hamar meglett a fiam, és valóban kívül-belül repedtem.

A feje tudtommal átlagos volt. Kicsit el is akadt kifelé menet, mert lett egy haematoma a fején. Úgy nyomta ki az orvos.

2023. ápr. 26. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
50%
Nem kaptam, és nem repedtem, 4,3 kilós gyerek, vékony vagyok, négykézláb szültem gátvédelemmel.
2023. ápr. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Nővérem kapott és gátvédelemmel szült, fekvő pozícióban.
2023. ápr. 26. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Oxit kaptam, baba kicsi volt, de elakadt, a vákuum okozta a sérüléseket.
2023. ápr. 26. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Indított szülésem volt, így az oxi sajnos kb. alap volt. Egyáltalán nem tágultam, de a fájások brutálisak voltak, szóval gyorsabban jött volna a kislányom, mint ahogy arra a szervezetem felkészült. Kézzel tágítottak nagyon sokszor, majd a végén vágtak és repedtem is egy kicsit.

Hogy az indítás nélkül lett volna-e gátmetszés, azt sosem tudjuk meg.

2023. ápr. 26. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!