Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiam koraszülött,34 hétre...

Kisfiam koraszülött,34 hétre született, hypotóniát állapítottak meg nála, rendben lehet így is a fejlődése?

Figyelt kérdés
Dévényes hölgy megvizsgálta, jegyzetelt egy csomót, mondta hogy a gyereknek minden testrészét (még a száját is!!!!) kezelni kell, heti kétszer kell mennünk, 50 percre, de azt nem kérdeztem meg hogy miben bízzak. 3,5 hónapos, szépen tartja a fejét, mellkasát hason fekbe, átfordul hasról hátra, hátáról az oldalára is sikerül néha, sokat mosolyog, de C tartása van, a feje besüpped a vállai közé, illetve a karjait aszimmetrikusan tartja. Bízhatok-e gyors fejlődésben, vagy évekig kell majd járnunk? Azért nem mindegy mert másfél óra az út oda is és vissza is...
2014. júl. 18. 15:25
 1/7 aHermann ***** válasza:

Szia!

Nálunk valószínű genetikailag öröklődik a hypotónia, mert a fiunkkal és a lányunkkal is járni kellett tornára.

Arra azért készülj fel, hogy nem egyik napról a másikra oldódik meg a probléma. Én mindkét gyerkőccel egy tanévnyit jártam tornára heti 2 alkalommal, nekem is egy óra volt az út oda, és egy óra vissza. Mondjuk reggel apa legalább elvitt.

A fiunk szintén 34. hétre született, neki a beszéd is elmaradt, jártunk egyéni fejlesztésre is, és az oviban majd intenzív logopédiára kell járnia.

2014. júl. 18. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló, Te is dévényeshez jártál? Sírtak a gyerekeid a kezelés alatt? Már próbálom magam felkészíteni lelkileg a sírásra, de hátha nem sír...
2014. júl. 18. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:

biztos, hogy sokszor kell vinned, nem lehet gyorsan haladni, de nagyon hatásos a Dévény torna

a sírást meg fogod szokni, mást nem nagyon tehetsz, mi mind a két babánkkal jártunk, mind a kettő sírt, az elsőnél nagyon nehezen viseltem, a másodiknál már tudtam, hogy a javát szolgálja a torna. Látványos volt a javulás mindkettőnél, de türelem és idő kell hozzá

vidd, ameddig csak kell, a babádnak lesz jobb tőle

kitartás!

2014. júl. 18. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Kislányom is hypotón, valószínűleg már az anyaméhben gond volt, mert nem volt rizikóbaba (se koraszülött, se elhúzódó szülés, se semmi más). Ő nagyon lemaradt, két hónapos kora óta járunk. Nem tudom, mi lenne, ha nem járnánk, de biztos vagyok benne, hogy segít a terápia- Három hónapos koráig tulajdonképpen nem csinált semmit, csak lógott, mint egy rongybaba, a fejét sem tudta középre emelni. 6-7 hónaposan fogott két kézzel, 10 elmúlt, mire forgott stabilan Egyéves kora után kúszott önállóan, és kb 14-15 hónaposan kezdett mászni. Most másfél éves, stabilan mászik, kapaszkodva feláll, kéztartva lépeget egy kicsit. Más képességeiben is elmaradt.

De hangsúlyozom, ő ahhoz képest, hogy enyhének mondták az állapotát az orvosok, a gyógytornász másképp vélekedett.

Rajta kívül én csak gyorsabb fejlődésről hallottam (és nem a gyógytornászban van a hiba, súlyosabb volt, mint gondolták :) ).

Eleinte nem igazán sírt, mostanában jobban tiltakozik, hisztizik. Nem hinném, hogy fáj neki (megkértem a gyógytornászt, mutassa meg rajtam, mit csinál vele), hanem inkább a testhelyzetek kellemetlenek, meg hogy nem mehet el, idegen taperolja, stb.

A mi gyógytornászunk elméletileg addig ajánlja a terápiát, ameddig önállóan el nem indul a gyermek-

Jó sokat kell utaznotok. Nem sikerült közelebb találni?

2014. júl. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
1 válaszolonak akkor keresen egy logopédiai ovódát majd a gyereknek mert sima óvoda nem foglalkozik csak nagycsoportosokal.
2014. júl. 19. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
rendben.
2014. júl. 19. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam is hipotón volt. Nála a köldökzsinór tekeredett rá négyszer a nyakára szülés előtt két nappal. Gondolom volt egy kis oxigénhiány és azért lett hipotón. De szerencsére nagyobb baja nem lett.

Ő is nagyon "laza" volt. Mi majdnem egy évig jártunk Dévényre. A nyúlás, fogás, forgás még időben volt, a kúszás már kicsúszott 9 hónapos korára, 11 hónapos elmúlt, amikor mászni kezdett, és 16 és fél hónapos járt. A beszéddel nálunk nem volt gond, nagyon korán kezdett el beszélni. Még a Dévényes viccelt is anno,hogy korábban fog beszélni, mint járni!

Most két és fél éves, szerencsére megúsztuk az egészet szerencsésen. Annyi van,hogy az egyensúlyérzéke nem az igazi, így én elvittem TSMT tornára, és csinálgatjuk itthon a feladatsort. Még csak kb. 2 hónapja csináljuk, de már látszik,hogy javult, kevesebbet esik!

A Dévényt én áldom! Nem tudom,hogy anélkül hol tartanánk. Évekig nem hinném,hogy járni kell, általában,ha elkezd mászni a gyerek, akkor "el szoktak engedni"!

2014. júl. 19. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!