Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Magánkórház esetében hogy...

Magánkórház esetében hogy éltétek meg a szülés utáni napokat? Volt bármi nehézség?

Figyelt kérdés

Október 24-én lesz a műtét, eddig eltereltem a figyelmemet, nem izgultam egyáltalán. Hol költöztünk, hol barátaink esküvőjére készültünk, hol nyaralást, utazást szerveztünk, szóval elteltek a hetek.


Most kezdtünk el jobban a babára hangolódni, jövő hétre elkészül a szobája, rengeteg mindent rendeltem neki a héten, szóval most kezdem úgy igazán realizálni, hogy "úristen, gyerekünk lesz".

És egyre jobban izgulok, hogy milyen lesz a kórházban, mire számítsak. Egyik barátnőm mondta, hogy ő a kórházban kis túlzással csak fürdeni kelt fel az ágyból a bent létük alatt, minden mást a férje csinált a gyerekük körül. Másik barátnőm meg pont az ellenkezője volt, ő már aznap este sürgött-forgott, egyáltalán nem volt fáradt, neki így hatott az adrenalin.


Azért érdekelne kimondottan a magánkórházat választó anyukák véleménye, mert államinál azért tudjuk, hogy kb. a túlélésre kell menni, de magán helynél a körülmények picit jobbak.


2023. aug. 18. 15:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Magánban szültem tavaly (Maternity).

Baromira izgultam szintén mi lesz, hogy lesz.

Műtét az sétagalopp volt, semmit nem éreztem, gyors volt. Gyönyörűen gyógyult a heg. Életem legjobb döntése volt!

Visszamentünk a szobánkba már hármasban. Jött hozzánk egyből a szülésznő segített mellre tenni a kicsit. Aztán 6 órával a műtét után felállni lemosakodni.

Tudtam, hogy nekem onnantól kezdve, hogy felálltam mozogni kell minél többet. Így is tettem, igyekeztem a szobán belül jönni-menni. De a férjem pelenkázott pl, meg öltöztetett ha kell, mert megmondom őszintén ácsorogni volt rossz, mivel éreztem, hogy megy ki a vér a fejemből.

Szobából 3 napig (este 23 órakor született a baba emiatt 3 nap) ki sem jöttünk, csak mikor mentünk haza :D

Mindenki nagyon kedves volt velünk odabent. Igazán meghitt volt az egész.

Kaja jó volt. Igazából mikor ott benne vagy a szituációban minden segítségnek, ellátásnak örülsz majd.

Ami bosszantó volt, hogy a vizitek jöttek-mentek, pihenni (aludni) sajnos alig tudtam :/

2023. aug. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
92%

Válaszomat kiegészítve, ott senki nem szól kb semmiért sem. Tényleg, mintha otthon lennétek, vagy egy hotelben, csak van segítség. Ezzel érdemes élni.

De ha nem akarod békén is hagynak. Tényleg lesik minden óhajodat. Már szinte én éreztem magam kellemetlenül ha megnyomtam a nővér hívót.

2023. aug. 18. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Nekem volt negatív tapasztalatom is a maternityvel, de amúgy egyetértek az első válasszal. Minden szuper volt, mindenki kedves. Kivéve egy hölgyet, aki hiába kértünk tápszert a picinek, nem volt hajlandó adni, hanem ránk csapta az ajtót hogy tegyem mellre. De már napok óta járt hozzánk 3 különböző szoptatási tanácsadó mert a baba nem akart mellre tapadni az istennek se...

Ez nagyon megmaradt. Ott képtelen voltam kiállni magunkért. Abban a kiszolgáltatott új helyzetben szerintem mindenbe beleegyeztem volna.

2023. aug. 18. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3-mas első voltam.

Én legközelebb viszek tápszert, azt ha ilyen van adok a gyereknek.

De államiban is így tenném. Nekem senki me mondja meg, hogy mit adjak az éhes gyereknek.

2023. aug. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja és császár után alig keltem fel szintén, a férjem intézett mindent. Fürdetést is neki mutatták meg, pelenkázást is, ő tanította meg később nekem.

Első zuhanynál segítettek, utána a férjem segített, pisi, fogmosás, zuhanyzásban. Gyógytornász is jött, akkor is felálltam, minden evésnél is, szoptatáskor próbáltam a fotelt is. De ezeken kívül feküdtem. Nagyon nehezen gyógyult a sebem. Felállni, leülni, állni is borzalmas volt. Hasleszorító bugyit előre vigyél, akkor is ha nem császárra készülsz, mert a shopban nem volt csak xs méret és nagyon kell.

Nekem nem javult a mászkálástól se, csak egy héttel később éreztem hogy akkor jobb.

Pont aznap lett a legrosszabb mikor mentünk haza. Hát a kocsiig úgy csoszogtam hogy azt hittem sose érek oda.

2023. aug. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Fuh én pont ezért (is) viszem a férjemet, mert magamról tudom, hogy egyáltalán nem állok ki az érdekeimért, nem szeretek konfrontálódni, még akkor sem, ha tudom, nekem van igazam. Úgyhogy mondtam, hogy ott neki az érdekeimet kell képviselnie és kiállnia értem, bárkivel is kell összeveszni.

Nyilván nem karenkedni megyek, aki még a függönynek az állásába is beleköt majd, de pl. azt, hogy bárki csapkodja ránk az ajtót, nem szeretném.

2023. aug. 18. 15:38
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is ezt mondtam neki. Ő is be volt szrva. :)
2023. aug. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen. 1-es vagyok. Nálunk is férjemnek mutatták meg a pelenkázást/fürdetést. Nekem ahhoz fel sem kellett kelnem.

Apukát is egyenrangú partnerként kezelték semmi gond nem volt.

Férjem résen volt, képviselte az érdekeimet. De mind a ketten jó szájízzel távoztunk.

Ja és bőven adnak fájdalomcsillapítót ha kérsz.

2023. aug. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kicsit off, de ti kértétek a császárt magánba vagy amúgy is az lett volna?
2023. aug. 21. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Én kifejezetten kértem, maximálisan segítőkész volt ebben (is) az orvosom.
2023. aug. 21. 18:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!