Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A szülés utáni depresszió az...

A szülés utáni depresszió az a babával való nehézségek, új helyzet miatt is előjöhet?

Figyelt kérdés

Vagy inkább jobban csak a hormonok drasztikus lecsökkenése miatt?

Olvastam, hogy volt, akinek a második szülés után is volt.


2023. máj. 8. 12:32
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Is-is.
2023. máj. 8. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindkettő nyilván. Viszont a második gyermek érkezése is óriási változás. Nyilván az már nem újdonság, hogy "oda a függetlenség", de össze kell hangolni a két gyereket, a nagyobb akár már közösségbe jár. Hozni-vinni, intézni a mindennapjait, etetni, játszani vele, ápolni ha beteg úgy, hogy közben ott van egy picike is. Ez is tud "nyomasztó" lenni akár a hormonok nélkül is.
2023. máj. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ez úgy van, hogy ha még nincs gyerek, akkor 0ról 1re, ha a kistesó születik, akkor 1ről 2re.

Szerintem ez nagyban függ attól, hogy kit mennyire viselnek meg különféle változások.

Van, aki gyorsan, hamar bele tud rázódni, van akinek idő kell hozzá, de nem egyszerű, az biztos.

2023. máj. 8. 12:45
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogy őszinte legyek én nem tudom mitől függ. Engem korábban nagyon megviseltek a változások, nehezen is viseltem a babánk érkezését is. 4 hónap kellett nagyjából a "feldolgozáshoz".

A legjobb barátnőm a világ legkönnyedebb embere, vagy hogy is mondjam. Sosem problémázott semmin, kb. 5 helyen élt és mindenhol megtalálta a helyét, amíg én azon nyígtam egy évvel költözés után is, hogy még mindig nem otthon érzés itt... Bölcsis dadus, szóval komolyabb képe is volt arról, hogy mivel jár egy gyerek. 2 éves a kislánya és még mindig terápiára jár, bár már sokkal jobban van.

Valahol mindenki megreccsen szerintem, amikor ekkora változás áll be. Jó, nem álltalánosítok: nagyon sokan megreccsenünk... De hogy mitől függ, hogy ki hogyan tud kimászni belőle, hát. Lehet ebben is általánosítani. Pl. önismeret, kapott segítség és segítség kérés akár szakembertől, stb. De biztos, hogy a hormonok is erősen ott vannak a háttérben.

2023. máj. 8. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szulessel es a gyerekgondozassal kapcsolatosgondolataim tettek be a kaput. Trauma volt nekem mind aszules, mind az azt koveto idoszak. A fura az volt, hogy megfogalmazni nemtudtam, azt gondoltam, teljesen atlagos szulesem volt. 6 honap volt, mire kb. rendbejottem.


A masodikkal jo volt a szuleselmeny, ott nagyoneros kotodes alakult ki bennem a kicsifele, decsakazutan, hogy a testi kellemetlensegek helyrejottek 2 hettel a szules utan. Ott a babaval is sokkal konnyebb volt, konnyen altathato, nyugodt volt picikent. Igy konnyebb volt jo anyanak ereznem magam.

2023. máj. 8. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

#4, oh, sajnálom a barátnődet.

Őt a hormonok viselték meg?

2023. máj. 8. 13:15
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A hormonok miatt van, a környezet ezt csak befolyásolhatja, de nem ez az ok. Nekem szülés után, sőt már előtte is, mert előtte is elkezdődhet, teljesen más érzéseim lettek, mint normálisan. Nagyon nehéz terhességem volt, amit teljesen nyugodtan viseltem és szülés előtt kb. két héttel kezdődött, hogy mindennap volt egy 3 órás szorongásos rohamom és nem a szulestol féltem, mintha teljesen rajtam kívül álló lett volna az egész (és koraszülés volt úgyhogy nem is számítottam szülésre, úgyhogy nem parázás miatt lett).
2023. máj. 8. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!