Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A férjnek van joga beleszólni...

A férjnek van joga beleszólni a szülésindításba?

Figyelt kérdés

39 hetes terhes vagyok, már a hátam közepére sem hiányzik a terhesség, folyamatosan úgy érzem, hogy leszakad a csípőm, derekam, hasam, puffadt a szemem a nem alvástól...szóval elegem van. Kértem a férjem, hogy hozzon a boltból egy tonicot, ki akarom próbálni, hogy hátha meghozza a babát. Ő meg kb mintha direkt nem figyelt volna rám, vagy tízszer próbáltam felhozni újra a témát, hogy mit szól hozzá, mit szólna, ha beindulna, de csak kínosan nevetgélt. Mondta, hogy szerinte nem jó ötlet belenyúlni ebbe, hagyjuk, hogy magától induljon be. Én tovább győzködtem, hogy ezzel nem lehet ártani, csak akkor fog beindulni, ha hamarosan magától is beindulna, de nekem nagyon számít ez a pár nap. Neki gyorsan telnek a napok munka mellett, de nekem plusz mínusz két nap most ég és föld. Erre felállt, hogy jó, akkor hoz tonicot. El is ment, és visszajött vigyorogva egy doboz fagyival. És néztem rá, hogy és a tonic? Az nem volt. Néztem, hogy viccel - e, hogy csak eldugta vagy kint hagyta, de kiderült, hogy esze ágában sem volt hozni már amikor indult sem. Gondolta majd baba helyett jó lesz fagyi is. És ez engem annyira feldühített, hogy hülyének néz, nem megbeszélni próbálja vagy dűlőre jutni, hanem becsap. Felkeltette bennem a reményt, hogy hátha ez segíteni fog, lehet, hogy ma szülünk. Nekem ez hatalmas csalódás volt. Első sorban nem az, hogy nem ma indul a szülés, minimális esélyt adtam neki toniccal is, hanem hogy azt hittem, hogy azért megy. Neki könnyű, dolgozik fél nap, addig én minden házimunkát megcsinálok, megy haverokkal ide oda, gyorsan telik az idő. Ő élvezi a napjait, nekem meg szenvedés egy délelőtt is.

Meg fogom vele ezt beszélni normálisan, de előbb meg akarok nyugodni, nem ész nélkül hozzávágni mindent. Tudom, hogy túl érzékeny vagyok, de akkor is szemétségnek gondolom, amit csinált. Ti mit gondoltok erről a helyzetről? Kivételesen teljesen nyitott vagyok arra a válaszra, hogy én vagyok a hülye, csak kérlek ennél szofisztikáltabban fogalmazzátok meg. 😓 Köszi mindenkinek!


2023. aug. 24. 18:40
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
67%

Azt nem mondom, hogy hülye vagy, de hogy nem látsz tisztán, az biztos. Egyrészt két nap NEM SZÁMÍT. Másrészt a férjednek annyiban igaza van, hogy nem kell ezeket a folyamatokat sürgetni. Harmadrészt egy tonik jó eséllyel semmit nem változtat a dolgon. A fagyitól viszont (szerintem alappal feltételezte) akár jobb kedvre is derülhetsz, a cukorbevitel általában elősegíti az optimistább világlátást :D


De: értem, hogy frusztrált vagy, és hogy rosszul esett, hogy a férjed nem vett komolyan. Kitartás, pár nap és a kezedben tartod a babádat!

2023. aug. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
29%
Igen, ő az apa. Magaddal csinálsz, akkor akarsz, de a gyerek az övé ism
2023. aug. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
45%
Nem vagyok terhes, pár éven belül lesz esedékes a gyermekvállalás. De azt így is kijelenthetem, hogy nem jó jel, ha ennyire nem azt csinálja, amit kérsz...
2023. aug. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
48%
#2 Az ugye megvan, hogy a gyerek a megszületése előtt a nő testében van?
2023. aug. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
42%
4, attól még a férjnek is gyereke és a mivel rohadtul nincs joga veszélyeztetni. Mondom nőként.
2023. aug. 24. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
59%
Én 37. héten ittam tonikot, csak utána esett le hogy ez baj lehet és aznap este megindult, de amúgy szerintem se sok már ez az utolsó pár nap, feküdj és filmezz mert utána anyukám még nem tudod mi vár rád X.x
2023. aug. 24. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 A kérdező kommentje:

Mindenkinek köszönöm, aki ír, én mindenkit pozitívan fogok értékelni.

Igen, az ő gyereke is, de azalapján, amit olvastam, a tonik nem olyan, mint pl. a ricinusolaj, ami bajt tud okozni. Nyilván a saját gyerekemet én sem akarom veszélyeztetni.

#6 Második baba, azt hittem én is, hogy egy után türelmesebb leszek. :D

2023. aug. 24. 19:19
 8/34 anonim ***** válasza:
99%

Barátnőm úgy itta a tonikot, mint más a kávét, mégiscsak 41. hét után szült, indítással.

Ha a baba nem akar kijönni, maximum az orvosok lakoltatják ki onnan, az ilyen népi legendák nem. Szóval összeveszhettek, de felesleges. És ennél hatékonyabb kommunikációra lesz szükségetek, mert a baba mellett ez csak rosszabb lesz, ha fizikailag jobban is leszel.

2023. aug. 24. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
7%

A tonikban kinin van, ami nagyobb adagban erös méreg, és akár a baba halálát is okozhatja. Régen rengetegszer elöfordult, hogy terhes nönek adtak kinint malária ellen és a terhesség a baba halálával végzödött.

Szóval elvileg veszéylezteted vele a gyereket!

2023. aug. 24. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen felesleges ezen vitázni, mert nem fog a toniktól beindulni. Majd beindul ha készen áll rá (vagy ha az orvosok úgy döntenek). Tudom hogy rohadt nehéz, első gyerekem 41+2 napra született, elhiheted hogy mindent is kipróbáltunk hogy induljon már be végre :D literszámra ittam a tonikot, minden nap szexeltünk, kipucoltam az egész házat, ananászt ettem , csípőset ettem, mindent ettem amire valaha ráfogták hogy beindíthatja a szülést. Hát nem tette egyik sem :)
2023. aug. 24. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!