Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A férjnek van joga beleszólni...

A férjnek van joga beleszólni a szülésindításba?

Figyelt kérdés

39 hetes terhes vagyok, már a hátam közepére sem hiányzik a terhesség, folyamatosan úgy érzem, hogy leszakad a csípőm, derekam, hasam, puffadt a szemem a nem alvástól...szóval elegem van. Kértem a férjem, hogy hozzon a boltból egy tonicot, ki akarom próbálni, hogy hátha meghozza a babát. Ő meg kb mintha direkt nem figyelt volna rám, vagy tízszer próbáltam felhozni újra a témát, hogy mit szól hozzá, mit szólna, ha beindulna, de csak kínosan nevetgélt. Mondta, hogy szerinte nem jó ötlet belenyúlni ebbe, hagyjuk, hogy magától induljon be. Én tovább győzködtem, hogy ezzel nem lehet ártani, csak akkor fog beindulni, ha hamarosan magától is beindulna, de nekem nagyon számít ez a pár nap. Neki gyorsan telnek a napok munka mellett, de nekem plusz mínusz két nap most ég és föld. Erre felállt, hogy jó, akkor hoz tonicot. El is ment, és visszajött vigyorogva egy doboz fagyival. És néztem rá, hogy és a tonic? Az nem volt. Néztem, hogy viccel - e, hogy csak eldugta vagy kint hagyta, de kiderült, hogy esze ágában sem volt hozni már amikor indult sem. Gondolta majd baba helyett jó lesz fagyi is. És ez engem annyira feldühített, hogy hülyének néz, nem megbeszélni próbálja vagy dűlőre jutni, hanem becsap. Felkeltette bennem a reményt, hogy hátha ez segíteni fog, lehet, hogy ma szülünk. Nekem ez hatalmas csalódás volt. Első sorban nem az, hogy nem ma indul a szülés, minimális esélyt adtam neki toniccal is, hanem hogy azt hittem, hogy azért megy. Neki könnyű, dolgozik fél nap, addig én minden házimunkát megcsinálok, megy haverokkal ide oda, gyorsan telik az idő. Ő élvezi a napjait, nekem meg szenvedés egy délelőtt is.

Meg fogom vele ezt beszélni normálisan, de előbb meg akarok nyugodni, nem ész nélkül hozzávágni mindent. Tudom, hogy túl érzékeny vagyok, de akkor is szemétségnek gondolom, amit csinált. Ti mit gondoltok erről a helyzetről? Kivételesen teljesen nyitott vagyok arra a válaszra, hogy én vagyok a hülye, csak kérlek ennél szofisztikáltabban fogalmazzátok meg. 😓 Köszi mindenkinek!


2023. aug. 24. 18:40
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
89%

Hidd el, ha a baba bent akar maradni, csinálhatsz bármit, ehetsz bármit, nem segít.

Most a hormonok miatt fogod fel ilyen tragikusan a dolgot, de hidd el, ha 5 liter tonikot innál, az se indítaná be.

2023. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
27%

Jaj istenem, az utolsó napok, hetek már semmit nem számítanak.

37. héten volt programozott császárom mindkétszer, jórészt pont azért, hogy elkerüljem az utolsó hetek szenvedéseit, kényelmetlenségeit. Az orvosom is mondta, hogy betöltött 37. hét után már nincs szó koraszülésről.


Szerintem itt a tonik csak a jele a problémának. Nem veszi figyelembe a kérésedet, hülyének néz, sumákol.

2023. aug. 24. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
62%

Azért keresztre nem kellene feszíteni a férjet. Lehet véleménye, és joga van az szerint cselekedni. Attól, hogy a felesége terhes, még nem lesz a férj az ő cselédje. Ő is elmehet a boltba, ha annyira kell az a tonik. Más az ovis gyerekeit hurcolja, nem hercegnősködik, és reklamál, hogy a (sokkal normálisabban gondolkodó) apa nem tesz eleget a parancsainak.

Elhiszem, hogy eleged van a terhesség végén, kérdező, de meghülyülni nem kell.

2023. aug. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
80%
Hidd el a tonictól nem fog beindulni. Szerintem vegyel egy nagy levegőt, mar nincs sok hatra, felesleges összeveszni ilyen hülyesegen,hogy vett e tonicot vagy sem. 3szor szültem tudom milyen a vége hidd el Nekem.
2023. aug. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
66%

"Más az ovis gyerekeit hurcolja, nem hercegnősködik,"


39 hetesen én felkelni is nehezen tudtam már, autóba ülni, a másik gyereket hurcolni egyáltalán nem... Hagyjuk már, hogy aki nem robotol 18 órát a 24-ből még 40 hetesen is, az hercegnősködik, meg hisztizik.

2023. aug. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
81%
Szerintem ökörség ilyesmin vitatkozni, menj el és vegyél magadnak. Gondolom hallott róla hogy a tonik is árthat, mint ahogy írták. Szerintem amíg az orvos nem javasolja, addig nem kéne beleavatkozni a terhesség lefolyásába. Ennyire azért ne legyen már elviselhetetlen a dolog, hogy kétes módszerekkel próbálkozol, ráadásul a férjeddel is vitázol.
2023. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
9%

15#

Igen, tudom, én is nehezen keltem fel. De muszáj volt, és túléltem. A terhesség nem betegség.

2023. aug. 24. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
83%
Manapsag a tonikban nincs kinin ... Szoval semmi bajod nem lesz tole. Megindulni sem fog a szules ..
2023. aug. 24. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
60%

Nem az, de néha baromi kellemetlen és fájdalmas is a végére. Nem attól vagy ám hős, hogy te végigrobotoltad a 40 hetet és "túlélted".

Az ilyen bezzeganyák nem tudnák este mással elfoglalni magukat az internetezés helyett? Mosogatás, szoptatás, kötögetés, akármi?

2023. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
58%

Miert bezzeg anya az aki konnyen viselte a zerhesseget es a szulest?

Mar nem is irhatja le senki sem h amugy neki semmi baja nem volt? Kotelezo szenvedni?

2023. aug. 24. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!