Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel fogadhatók látogatók?

Figyelt kérdés
Program császárom lesz. Nekem csak anyukam él. Ő fog segíteni ha hazaértünk, illetve anyósom. Hozzám anyun kívül majd csak a barátnők jönnek látogatóba 2 hónap után. A párom családja nagy. 12 fő. Nagyszülők, testvérek, szülők, unokatesók. Egyből szeretnének majd hozzánk látogatóba jönni ha hazaértünk pár napon belül. Mivel első gyerek lesz, így nem tudom mi a jó és mi a rossz, mennyi időt kell várni a látogatókkal?
2023. szept. 8. 18:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
90%

Amikor érzed.

Nem Magyarországon élek. A szomszédom nemrég szült, éjjel, otthon, reggel már fogadták a látogatókat.

2023. szept. 8. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
97%
Ezt neked kell eldönteni. Ha egészségesek, betartják az alapvető higiéniát, akkor nincs orvosi ellenjavallat, hogy meddig ne, DE ha te úgy érzed, hogy a hátad közepére se kívánod kialvatlanul, gigabetéttel a lábad között, éppencsa laktáló emlőkkel kínlódva a kezdeti nehézségektől, akkor ne fogadd őket.
2023. szept. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a családban az a szokás, hogy mikor hazamegy az új család, CSAK a legközelebbi és szó szerint a legközelebb álló rokonok, barátok mennek át. Szülők, testvérek, esetleg a legeslegjobb barát.


Volt sértődés, nálunk is lesz, mert én ezt még tovább akarom redukálni, mert nincs jó kapcsolatunk a közeli családdal, így csak feszengenénk, amire akkor semmi szükség.


Én négy-öt hetet biztos várnék a tágabb értelemben vett családdal. 12 fő nagyon megterhelő lesz neked mentálisan, plusz egy csomó baciforrás.

2023. szept. 8. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szabály erre. Két gyerek után azt mondom, hogy akit szeretek és közel áll hozzám, azt szülés után 3-4 órával is szívesen látom a kórházban, de pár nap múlva biztosan. Akit meg nem, az őszintén szólva fél év múlva is zavar.


Szerencsém volt, az első covid gyerek volt, így elmaradt a kötelező látogatás a tágabb, évente látott rokonság részéről, a második meg már nem volt érdekes. És így volt jó.

2023. szept. 8. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Négyes vagyok, a hozzám közelállók pedig már a kórházban látogattak (nyáron lehetett a covid mellett is), vagy pár nap múlva otthon, illetve én is mentem.
2023. szept. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Két program császárom volt. Az elsőnél 5 hónapig utókezelésekre jártam, akkor először 3 hét után, aztán kb 2 hónappal később jött vendég, mert nagyon szarul voltam. A második műtét remekül ment, ott egy héttel utána jöttek rövid vizitre és hagytak pihenni. Aktívabb látogatás néhány hónapos babával volt már.
2023. szept. 8. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
31%
Akkor 2 hónapig nem is viszed ki a gyereked és bunkerban tartod? Bolt? Séta? Ez nekem kicsit nonszensz. Ha lenne tesó érte se mennél oviba, suliba vagy hogy?
2023. szept. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Abban a korban vagyok, hogy a barátnőimnek mostanában lett/lesz gyereke. Amikor gratulálok a gyerek születéséhez (szigorúan írásban, mert lehet, hogy még telefonálni se akarnak), akkor azt is odaírom, hogy majd szóljanak, ha lehet látogatni.

Volt, aki azonnal visszahívott, hogy akár most is indulhatok látogatni (és vigyek magammal egy pizzát), meg volt, aki két hónap után jelentkezett.

2023. szept. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
66%

Én csak annyit tennék hozzá, hogy jobban jársz, ha egyszerre hívod őket vagy két részletben és túlvagy rajta, akkor általában nem is akarják annyira fogdosni.


Hozzánk az első két és fél hétben 12 csapat látogató érkezett. Mióta nem látogatnak minden nap hol fél óra késéssel, hol fél órával korábban érkezve, kinek a délelőtt jó csak, ki délután hoz csak egy kis levest, a baba sokkal kevesebbet sír (és én sem vagyok egy idegdúlt galamb).


Amúgy nálam úgy volt, hogy az első 3 napban nem volt anyai ösztönöm annyira rosszul voltam (mondjuk pont akkor vagy a kórházban, mi magánban voltunk ott egész nap lehetett látogatni). Akkor bárki vihette a gyereket csak az zavart, hogy a férjem felszívódott egy órára a gyerekkel és nem tudtam elmenni egyedül wc-re sem, mert bennem volt egy katéter, amitől féltem, hogy kiesik, ha megmozdulok.


Az utána lévő három hétben viszont fizikailag rosszul éreztem magam, ha pl. anyósom megfogta a gyereket. (Aztán ez enyhült erősen, most már örülök neki pedig még csak nyolc hetes).


Szóval én előre tisztáznám, hogy nem lehet a babához nyúlni. Egyszer lehet jönni és minél több embert hívnék, mert 6 ember ugyanúgy fél óra, mint 2.

2023. szept. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
76%
Mehetni mehetnének...de szülés után vérezve,császárheggel,a szoptatás és a napirend kialakítás elején szeretnél 12 rokont??? Biztos mondanám,hogy max nagyszülők.
2023. szept. 9. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!