Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel fogadhatók látogatók?

Figyelt kérdés
Program császárom lesz. Nekem csak anyukam él. Ő fog segíteni ha hazaértünk, illetve anyósom. Hozzám anyun kívül majd csak a barátnők jönnek látogatóba 2 hónap után. A párom családja nagy. 12 fő. Nagyszülők, testvérek, szülők, unokatesók. Egyből szeretnének majd hozzánk látogatóba jönni ha hazaértünk pár napon belül. Mivel első gyerek lesz, így nem tudom mi a jó és mi a rossz, mennyi időt kell várni a látogatókkal?
2023. szept. 8. 18:51
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
78%

Ez csak tőled függ.

Barátnőm pl 1 hónapig senkit nem engedett be az ajtón a saját anyján kívül. A gyereket is 6hétig az utcára ki sem vitte.


Én pl már aznap fogadtam vendégeket, hogy hazajöttem, utana meg minden nap jött valaki majdnemcsak. Élveztem, hogy nem bepunnyadva ülök otthon a babával.

Másnaptól, hogy hazaértünk, már sétálni mentem vele, 1 hetesen boltba voltunk nagy bevásárláson, 2 hetesen étteremben, 3 hónaposan 4napis nyaraláson.


Szóval kinek mi az igénye...

2023. szept. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

Rajtad áll, hacsak nincs valami extra körülmény. Nálunk ilyen a másodiknál a kis születési súly volt, ott megmondta a gyermekorvos, hogy 2 hónapig kerüljük a nagy rokonjárást, az elsőnél pedig Covid volt, így megúsztam a tömegjeleneteket. Császáros heggel nincs saját tapasztalatom, de az egyik munkatársam az elején a háta közepére sem kívánta a látogatókat, annyira nehéz volt neki ugrálni a látogatókhoz (is).

Távolról már csak azért sem lehet megmondani, mert nem tudjuk, milyen a rokonság: hallottam olyanról, ahol agyon akarták fogdosni a babát, de most azonnal, ha alszik, akkor is, vagy elvárták a vendéglátást, rendezett lakást, süteményt, készséges háziasszonyt stb. De nálunk aki a gyermekágy alatt jött, az sokszor hozott enni, segített és próbált minél kevesebbet zavarni és csak kérdés után, tiszta ruhában, tiszta kézzel nyúlt a babához.

Ha rokont akarsz hárítani: hivatkozhatsz az orvosra, császár sebére, hogy sírós a baba, kiszámíthatatlan a napirendje, hogy pár hónap múlva sokkal aranyosabb lesz és hasonlók. Bár aki nem veszi észre magát, azt ezek nem fogják meghatni.

2023. szept. 9. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Én megőrültem volna, ha pl. a legjobb barátnőimet hónapokig nem láthatom... Igen, nagyon közeli a kapcsolatunk, hetente találkozunk, izgatottak voltak a baba miatt is.

Ugyanúgy, ahogy pl. a nagyszülők, dédszülők is.


Nekem pedig jól jött a társaság, főleg, mikor már a férjem is visszament dolgozni.

2023. szept. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

2 honap ?

Ne legyel mar ilyen korlatolt. Mellesleg ezt most mondod, aztan lehet szules utan 3 nappal majd rimankodsz a baratnodnek, hogy jojjon es fogja meg mig elmesz vegre wc-re.


Csaszarral szultem, csaszar utan 3 oraval mar jott a baratnom a korhazba (kulfold, itt csaszar utan 12 oraval lehet menni haza ), le is van vele fotozva a baba.

Csaszar utan masnap eljott par kozeli ismeros, rokonunk nincs csak messze.

2023. szept. 10. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Mi családunkban az volt a szokás, hogy a 3-nap ,aztán jönnek a család tagok,majd 6 hét után a barátok,stb

Elsővel mikor hazaértünk,már előtte mondtuk anyósnak, hogy 3 nap ,persze finoman vezettük rá.

Tönkre tette férjem napját,mert annyira besèrtődött amikor hazaértünk...Aztán sem láttuk túl sokat,pedig a másik utcába lakik.

Másodikkal mikor hazaértünk,már itt voltak,mivel Covid volt,mi a Covid osztályon is voltunk.....

2023. szept. 10. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!