Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Van olyan köztünk aki azért...

Van olyan köztünk aki azért nem vállalt második, többedik babát mert félt a szülési komplikációktól?

Figyelt kérdés
Szeretnék második babát. A férjem is szeretne, de a szülési komplikáció miatt nem akarja bevállalni. Nagyon félt. 5 hónapos a kisfiúnk. Születésekor leesett császármetszés közben a vérnyomásom.

2023. szept. 12. 21:31
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél 2 napig vajúdtam, majd lassulni kezdett a fiam szívverése, egyből vittek a műtőbe.

Ott én semmit nem vettem észre csak annyit kérdeztem a páromtól, hogy most varrnak össze?

Utána tudtam meg, hogy belső vérzésem volt és sokan jöttek segíteni a műtőbe.

Azt mondták, hogy 2 éven belül nem lehetek terhes és ha teherbe is esek utána, valószínű, hogy koraszülött lesz.

2 év után teherbe estem spirál mellett.

Nem volt semmi baj a terhességgel egészen a 35. hétig.

Akkor magas lett a vérnyomásom, 36 hetesen lázas lettem és éreztem a fájásokat.

Bekerültem a kórházba, azt mondták, hogy Covidom van, majd azt, hogy szepszisem.

Betöltöttük a 37.hetet, amikor megcsászároztak, de végül egészséges babám született.

2023. szept. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
27%
Én már elsőt sem. Igaz, ez csak az egyik ok a többi 500 mellett.
2023. szept. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%

Hát az, hogy császármetszés közben leesik a vérnyomásod, az nem komplikáció, hanem egy élettani jelenség a spinális anesztéziára... Mindenkinek leesik. Azért van ott az anesztes, hogy kezelje.

Persze ettől meg tudok érteni egy ilyen félelmet, csak jelen helyzetben ez elég fura.

2023. szept. 12. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Én majdnem elvéreztem a műtő asztalon, aztán aznap éjjel is összeestem és majdnem életmentő műtét lett a vége. Utána 5 hónapig 2 naponta, majd hetente kellett kezelésre járni, mert a sebem elfertőződött. Ez a komplikáció.

Nekem 2 év és egy pszichológus kellett, hogy ne legyen halálfélelmem az újabb szülés gondolatától. Olyannyira blokkolt a testem, hogy a peteérésem is leállt.

Kezelésekkel helyrejöttem és 3 évvel a lányom után megszületett a testvére. Akkor megfogadtam, hogy erős voltam, de soha többé.

2023. szept. 12. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Első szülésemnél nekem is komplikációk léptek fel. Emellett nagy trauma is volt az egész. Sürgősségi császar lett, ahol nekem is igencsak leesett a vérnyomásom. (Mert ez normális).

Akkor megfogadtam, hiába akartunk 3 gyereket, 1 lesz.

1év után jutottam el oda, hogy oké, gondolkodjunk 2.gyereken. végül 1.5éves elmúlt az első mire belevágtunk.

2.szülésnél ismét sos császár. Ahogy kiemelték a babát, látták iszonyú sok helyről vérzek. Ki kellett szedni a méhem, különben ott haltam volna meg.

Hozzateszem, ennél a császárnál is leesett a vérnyomásom drasztikusan.


3.gyereken nem kell gondolkodnunk.


Ha neked 5 hónap után megfordul egy újabb terhesség a fejedben, akkor azt nem mondanám akkora traumának.

2023. szept. 13. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
80%
Nekem is leesett a vérnyomásom, teljesen normális. Para volt, de rögtön reagáltak, akiknek kellett.
2023. szept. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
53%

Én egyáltalán nem akarok mégegy gyereket, de ha akarnék, akkor sem szülnék egészségügyi okokból.

Császármetszésem volt és semmi nem garantálja, hogy a második természetesen sikerülne.

Tudom, hogy vannak, akik lazán felvágatják magukat 2x-3x, akár 4x is, de én ezzel nem értek egyet.

Az első császárt iszonyúan megúsztam, a kórház legjobb orvosához kerültem véletlenül, váratlan műszakcsere miatt pont bent volt a fogadott szülésznőm,

ráadásul aznap egyedül az én babám született, nem kellett senkire várni és senki miatt nem kellett kapkodni.

Másodszorra kizárt h ilyen szerencsém legyen, + ha ugyanott ugyanúgy felvágnak, sokkal magasabbra nő a hosszútávú következmények kockázata. Ha mégegyszer műtenek, nagy eséllyel lesz valamilyen negatív következmény.

Persze mindenki azt csinál a testével, amit akar, de én jobban féltem az egészségemet annál, hogy bevállaljak ilyen kockázatokat.

2023. szept. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
51%

Utolsó vagyok, na elolvastam a válaszokat is.

Hasonló komplikációk miatt sem vállalok több szülést.

2023. szept. 13. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

2x szültem természetes úton, de részben a komplikációk miatt sem szeretnék már 3. babát. Van már 2 egészséges, gyönyörű kislányom, nem szeretném megkockáztatni semmilyen módon az én egészségem és jelenlétem az életükben, akármilyen kicsi is az a kockázat. De még azt sem szeretném megkockáztatni, hogy amiatt kerüljenek hátrányba, mert az újabb kistesó esetleg betegen születne, vagy szülés alatt oxigénhiány vagy bármi komplikáció miatt lenyomorodna egész életére.


Nálad még a császár is "ront" az egészen, nyilván egy hasi műtét, akkor is ha olyan rutin műtétről beszélünk, mint a császármetszés, igenis nagy vállalás, utána még az újszülöttel meg a már meglévő gyerekkel is foglalkozni, hogy közben a vécéig nem tudsz rendesen elmenni akkor sem, ha minden rendben zajlott, hát még ha komplikációk voltak, hát nem tudom, én nem csodálkozom, ha ebbe valaki nem mer belevágni.

2023. szept. 13. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek ment a zöld. ✅️ Traumatikus volt nem csak a vérnyomásom miatt, történt szülészeti erőszak is a 18 órás vajúdás alatt. Nem szeretném részletezni, rossz volt.


Nagyon szeretem a kisfiam, egyszerűen azt akarom hogy mindig legyen nekem egy ilyen kis szeretetgombóc akinek szeretet adhatok magamból, akit boldoggá tehetek. Nagyon nagy boldogságnak élem meg minden nehézséggel együtt. Minden nap eszembejut, hogy szeretnék még. Hogy nekem ebből nem elég egy.


Van azért egy másik érzés is bennem, teljesen normális gondolatokkal; hogyan lenne időm a kisfiamra, ha testvére lenne, hogyan hatna a házasságunkra még egy baba a maga minden csodás édes gondjával együtt.

2023. szept. 13. 11:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!