Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szüli csak fekve lehet az...

Szüli csak fekve lehet az állami kórhàzakban?

Figyelt kérdés
2x már szültem, tolófájásoknál elfektettek, azonnal leálltak a fájások, infúzióra se jött vissza. Éreztem, hogy guggolva ment volna, de abba a kórházba nem engedték. Most jön a 3. és retregek emiatt a szüléstől, van olyan állami kórház ahol van opció gugolva szüléshez?
2023. szept. 15. 00:49
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Szülni*
2023. szept. 15. 00:50
 2/14 anonim ***** válasza:
81%
Van, de sokra nem mész vele, mert ha nem az a körzetesed, nem szülhetsz ott.
2023. szept. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
98%

Nálunk a honlapon hirdetik, hogy lehet kádban, szülő széken ülve avagy az ágyon 4kézláb.

Ennek ellenére 2x szültem, csak fekve engedik. Elsőnél még a lábaim is kikötötték.

Egy szülésznővel beszélgettem erröl, a kádat/széket sosem használták, a 4kézláb szülésről is talán 2x hallott a 8éve alatt.


(2-re reagálva. Bárhol szülhetsz. Csak a kiválasztott kórházzal fel kell venni a kapcsolatot, kell egy befogadó myilatkozat tőlük. Én sem a körzetis kórházamban szültem. Ott lehet bele is haltam volna).

2023. szept. 15. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Kistarcsán szültem, ott felállítottak a kitolás elejéig, de utána ott is lefektettek.


SOTE kettőn négykézláb szülést láttam, de az még a fogadott orvosi rendszerben volt, lutri hogy kihez kerül az ember.

2023. szept. 15. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
41%
Igazából mindegyikben olyan pózban szülsz, ahogy akarsz, ha van elég erőd nemet mondani, amikor le akarnak fektetni.
2023. szept. 15. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
59%
Engem SOTE 1-en lefogtak, amikor mozdulni akartam, pedig hivatalosan választható a pozíció. Viszont jogod van úgy szülni, ahogy szeretnél. Én írni fogok szülési tervet, amit bemagoltatok a férjemmel, felkészítettem minden "veszélyre", amit a kórházak szoktak csinálni, és ő lesz a felelős, hogy be legyen tartva a kérésem akkor is, amikor én nem vagyok olyan állapotban, hogy ezért tudjak küzdeni.
2023. szept. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
96%

6!

Én vittem szülési tervet.

Beleírtam, hogy majd az általam választott pózban, ami akkor lesz adott mi a legkényelmesebb, szeretnék szülni.


Hát a szülési tervemmel kb begyujtottak. Mert el sem olvassák, abban biztos vagyok.

Gépre kötöttek, fekve szülhettem csak meg, kikötött lábakkal.

2023. szept. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk lehet (Kiskunhalas), de azért szülésznő függő.
2023. szept. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
1 hónapja szültem a Honvédkórházban. Hagytaj úgy vajúdni, ahogy akartam. A bába fejét négykézláb toltam ki, de aztán felfektettek az ágyra és úgy született meg a baba. Ez ilyen félig-meddig fekve szülés volt. 6 éve a SOTE 2-n szültem, ott még azt se engedték, hogy felálljak vajúdás közben, szörnyű volt...
2023. szept. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
A baba fejét toltam ki, nem a bábáét:)
2023. szept. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!