Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen volt a szülésed?...

Milyen volt a szülésed? Hogyan kell elképzelni egy császáros és egy hüvelyi szülést az állami kórházakban?

Figyelt kérdés

Próbálok felkészülni a szülésre. Nem vettem még igénybe felkészítő tanfolyamot, gondolkozom rajta.


Első babánkat várjuk, eddig nincs bennem nagy félelem. Hogyan is lenne, még nem éltem át ezt a fájdalmat. Pszichésen próbálok ráhangolódni, sokat olvasok a témában, tudom a folyamatokat.


Érdekelne, hogy ti hogyan éltétek meg a gyermeketek születését az állami kórházban.


- Milyen volt a hangulat

- Beavatkozások

- Milyen volt a szakemberek hozzáállása

- Van valami, amit másképp csinálnál?

- Hasznos tipp, ami jól jöhet


Igazából mindenre kiváncsi vagyok, ha van időd szívesen olvasnám a ti történeteteket.


Köszönöm.



2023. febr. 6. 08:46
A kérdező szavazást indított:
Nagyon rossz volt, sokáig nem tudtam feldolgozni.
Rosszabbra számítottam, nem volt kellemes de élünk.
Meg vagyok elégedve, minden zökkenőmentesen alakult.
37 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
100%

Azért a fentiek elég tág fogalmak.


Az 1. Esetbena. 2. Pont lenne igaz


De nem az àllami kórház, hanem a szülés közben komplikációk miatt ( ami mindenhol bekövetkezett volna)


A 2. Pedig pont egy nem kifejezetten jó kórhàzban volt, tele protokolllal stb.. aztàn itt volt hàborítatlan, zökkenőmentes szülésem…



Hüvelyi mind2

2023. febr. 6. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősségi császár lett, a kiírt napon indítottak (nem volt jó az áramlás), viszont az oxitocintól nem lettek fájásaim, a babám szívhangja viszont leesett. Ettől függetlenül teljesen meg voltam elégedve, a műtőben nagyon-nagyon kedves volt mindenki (előtte is), mindenki beszélgetett velem is, nyugtattak, simogattak. A férjem vette kézbe először a babánkat. A császár után 5 nappal úgy mozogtam, mintha semmi nem történt volna, nem okozott problémát, úgyhogy tényleg jó élmény maradt, pláne, hogy kb. csak véletlenül küldtek flowmetriára aznap. Nem is szeretném tudni, mi történt volna, ha nem küldenek.
2023. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
78%

Állami, hüvelyi.


1. Jó volt, ott volt a férjem, bár ahogy haladtak a dolgok, kevéssé volt kedvem hangulatozni.


2. Oxit kaptam a végén mert elmúltak a fájások. Szülés után volt egy repedésem amit megvarrtak, bár a gátmetszést megúsztam.


3. Támogatóak és rendesen voltak, a szülésznő kifejezetten tüneményes. Nyugisak is voltak, szóval tudtam hogy nagy gáz nem lehet. Nem piszkáltak feleslegesen, egy dolog volt ami talán nekem ott és akkor nem volt az igazi, hogy a magzatvíz elfolyasa után ctgn csungtem fekve, ami nem tett jót az előre haladásnak szerintem (valószínűleg a végén szükséges oxihoz is hozzájárult), viszont értem hogy miért nem nagyon akarodzott hosszabb ideig ctg nélkül hagyni.


4. Beontest kérnék kúp helyett, mert jött minden a vajúdás vége felé és az nagyon megviselt. Az volt az amit tényleg rosszul éltem meg. Meg jobban erőltetném az álló helyzetet, mert az rengeteget segített. Csak ugye a ctg meg a saját lustaságom akadályozott rendesen.


5. Ne görcsölj rá, és ne is készüld túl. Persze ne ess oda fogalmatlanul, mert meglepetés lehet a fájdalom meg ami történik, de a "túlkészülés" sem jó, mert ha nem úgy alakul valami ahogy elterveztem percre pontosan, akkor abból csak a csalódás meg önvád van.

2023. febr. 6. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1# De jó, hogy pont onnan volt egy pozitív élményed, ahonnan nem nagyon vártad volna!


2# Annyira jó ilyen történeteket olvasni! Nagyon jó érzés lehet, ha közben a személyzet nyugtat, simogat. Ilyen élményre nem is merek számítani. Örülök nektek nagyon!

2023. febr. 6. 09:04
 5/29 anonim ***** válasza:
100%
Semmi panaszom nem lehet. Mindenki nagyon rendes volt. Nem kaptam sem oxit, sem mást. Gatmetszésem vilt, de nálam ez kb elkerülhetetlen, mert brutál kemény gátam van. Rezidensnél szültem, meg voltam elégedve. Amit másképp csinálnék, és csinálok is most a másodiknál, hogy jobban odafigyelek a pakolásra. Eléggé összedobált táskákkal mentem, és nem volt jó, hogy turkálni kellett folyton. A gyermekágyas osztályon is rossz volt ez, mert folyton ájuldoztam, nehéz volt felkelni, és akkor még túrni a bőröndöt...
2023. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

A félelemmel nem is segítesz magadon, a szülés meg fog történni így-vagy úgy, ha félsz ha nem, viszont a mentális állapotod nagyon sokat tud segíteni vagy rontani az eseményen, kifizetődőbb nem félni előre és higgadtnak maradni. Kétszer szültem állami kórházban, mindkettő nagyon szép élmény, semmilyen negatívumot nem tudnék említeni. Az elsőnél minden beavatkozás meg lett tárgyalva velem, dönthettem is miután alaposan elmagyaráztak minden opciót, a második pedig teljesen beavatkozásmentesen zajlott a saját medrében. Mindkét kórházban maximálisan támogató személyzethez és emberbarát protokollhoz volt szerencsém pedig a másodiknál már felfogadni sem tudtam senkit. A bent töltött idő alatt mindkét helyen teljesen meg voltam elégedve mindennel, végtelen kedvességgel találkoztam csak és gyönyörűen felújított, tiszta környezettel. A második kórház főleg olyan volt, hogy csak egy TV a szobából választotta el a magánkórházi színvonaltól.


Tipp:

- ha van rá lehetőség ismerd meg a járást a kórházban hogy tudd hova kell menni, nekem ez megnyugtató volt

- vigyél ételt és vizet, ezek jók ha kéznél vannak

- lépj be az adott kórház Facebookos kismama csoportjába (ha van) mert ott rengeteg a naprakész információ mindenről ami felmerülhet

2023. febr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 A kérdező kommentje:

3# Igazad van abban, hogy nem kell túlkészülni. Amúgy is maximalista vagyok, minden lépésem az életben előre megtervezem. 🤦 Alkalmazkodónak kell lennem és simulékonynak.


Igazából most hogy írod, attól én is nagyon tartok, hogy székelés történhet,viszont a beöntéstől is. Mondjuk még mindig jobb egyedül lerendezni magad mint ott mindenki előtt kijön aminek ki kell jönnie.. Tudom természetes dolog, de engem is nagyon bántana.


Jó lenne, ha lehetne mozogni de azt az infót kaptam, hogy a helyi kórházban feküdni szabad csak...

2023. febr. 6. 09:10
 8/29 A kérdező kommentje:

5# Igen a rendszerezés nagyon fontos, minden átlátható legyen. Szerencsére ilyen dolgokra odafigyelek, túlságosan is. Már elkezdtem bepakolni a táskákat, teljesen olyan érzésem volt, mintha nemsokára indulni kellene. 😂


Nagyon örülök, hogy neked is ennyire pozitív élményed volt!

2023. febr. 6. 09:14
 9/29 A kérdező kommentje:
6# Szerencsére félelem az nincs bennem, nyugodt típus vagyok. Mentálisan készen érzem magam, inkább a testi, fizikai része az amitől kicsit tartok, illetve a beavatkozások,vagy a szakemberek hozzáállása. Annyi negatívat hallani mindenkitől amikor a szülésről beszélnek. Ezért is tettem fel ezt a kérdést és nagyon jó olvasni a tapasztalataitokat.
2023. febr. 6. 09:17
 10/29 anonim válasza:
62%
Ajánlom a Hoztamevilágra youtube csatornát. https://www.youtube.com/@HOZTAMEVILAGRA
2023. febr. 6. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!