Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Írnátok pár friss szüléstörtén...

Írnátok pár friss szüléstörténetet bármelyik budapesti kórházban, dokinévvel?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan ki kellene választanom, hogy kihez járjak terhesgondozásra, de eléggé el vagyok veszve. Ez lesz az első szülésem, így teljesen zöldfülű vagyok a témában. Szívesen olvasnék pár friss pozitív/negatív történetet, vagy hallanék olyan kórházról és dokiról, akit szívesen ajánlanátok. Köszönöm! :)



2023. szept. 26. 19:37
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
64%

Szia! Kicsit off, de elméletileg (és szerintem gyakorlatilag is) csak a területileg illetékes kórhàzban szülhetsz az állami rendszerben. Tehát ahová lakóhely szerint tartozol.

Vagy magánban bárhol (legkevesebb 1 millióval számolj).

Létezik befogadónyilatkozat, amivel be lehet próbálkozni más állami kórházba, de legjobb tudomásom szerint nem nagyon fogadják el.

Javaslom inkább a területileg illetékes kórház orvosai között nézz szét, keresgélj…de jobb ha tudod hogy ugyan járhatsz hozzá magánban gondozásra, de már nincs orvos választás, messze nem biztos hogy ott lesz a szülésednél.

2023. szept. 26. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
70%
Terhesgondozásra ettől függetlenül szinte bárhová járhat. Én sem a területileg illetékes kórházba járok (vidéken), minden probléma nélkül ellátnak ott, ahol a magán nőgyógyászom egyébként dolgozik. Szülni is ott fogok, simán működik a befogadó nyilatkozat. Hála az égnek, mert szerintem ez a rendszer iszonyatosan érzéketlen a szüléssel, a nőkkel kapcsolatban.
2023. szept. 26. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
69%

A facebookon vannak csoportok.


Gondolom Budapest:


Amiről jókat hallottam az a János kórház és a Honvéd kórház.


Amiről jókat hallottam, de aztán “szétverték”: Margit kórház, Szent Imre kórház


A SOTE-n csak a SOTE 2 jöhet szóba, a SOTE 1 állítólag olyan, hogyha korábban befektetnek saját matracokat vesznek az ikea-ból a betegek.


A három magán, amin érdemes lehet elgondolkodni:


Duna Medical - ezt ajánlanám talán legkevésbé

Maternity - itt nem annyira felkészültek orvosilag - pl. nincs bent folyamatosan aneszteziológus, de az ellátás itt a legjobb (családi szoba, tényleg igények szerint kezelnek, ha császárt akarsz császár, ha természeteset, akkor nagyon kétes eseteket is elvállalnak - aztán néha császároznak :/, ha szoptatni akarsz segítenek, ha nem akarsz, akkor adnak gyógyszert stb.)

Róbert - ők orvosilag felkészültebbek : van PIC és 0-24 órás aneszteziológia is. Viszont régen állami kórház volt, ami néha érződik. A hangvétel nagyon udvarias, de azért te még mindig az idióta beteg vagy, aki nem ért semmihez. Nagyon szoptatáspártiak.

2023. szept. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
24%
Nyilván magánba bárhová járhat. De azért én sok hekyrol nem hallottam hogy befogadnának kismamákat, ne legyen igazam. De kivánom hogy fogadjàk be ahová szeretne menni.
2023. szept. 26. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
74%
Területileg a Bajcsyhoz tartozom, ott szültem 2021-ben annál a dokinál, aki éppen bent volt. Dr Baráth Livia fiatal, nagyon kedves, szülésnél is minden rendben ment. Ápolók , csecsemosok mindenki nagyon kedves és segítőkész volt.
2023. szept. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
63%

Idén februárban szültem az Uzsokiban.

Nagyon kedvesek, rendesek, figyelmesek és törödőek voltak, mindenben segítettek.


Annyira meg voltam elégedve, hogy 1 hónappal később tortát vittünk az egész szülészet számára.


De őszintén, senki nevére nem emlékszem.

2023. szept. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
65%
Én a Péterfy-ben szültem, fogalmam sincs kinél, de mindenki kedves volt.
2023. szept. 26. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%
Dél-pesti Centrumkórház (Szent István! ) Kodaj Imre dr. Tökéletes szülés! Mindenki szuper rendes és kedves volt!
2023. szept. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
78%
Pontosan ki és milyen indíttatásból pontoz le bárkit?
2023. szept. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
11%

Kérdező, három probléma van a kérdésssel.

1.GDPR-ról hallottál-e?

2. Csak magán, vagy körzetes kórházadban szülhetsz

3. Nem lehet orvost fogadni, kivéve a SOTE 1-en 800 ezerért, szerződéssel.

2023. szept. 27. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!