Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Angliai szüléstörténetek?

Angliai szüléstörténetek?

Figyelt kérdés

Ki hogy szült Angliában? Minden tapasztalat érdekel: természetes szülés és császár is.


Azt hallottam, hogy itt nem nagyon avatkoznak bele a folyamatba, és gyakori a hosszú vajúdás, illetve a különböző sérülések. Ez tényleg így van?


Az igaz, hogy nincs gátmetszés? Kérésre se csinálnak, hogy megelőzzék a repedést?

Adnak epidurált? Ha igen, mikor? A vajúdás mely szakaszában? A varráshoz lehet kérni? Előre kell szólni hogy, igénybe kívánunk venni fájdalomcsillapítást, vagy közben is lehet kérni? Előfordul, hogy megtagadják, vagy sokat kell várni rá?

Alkalmaznak gyorsítót, burokrepesztést, stb. vagy hagynak mindent a maga ütemében lezajlani?


Úgy tudom, választható a programozott császármetszés. Ennek mi a menete, kivel kell megbeszélni, és hogyan történik?


2019. ápr. 13. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
97%

Nekem csak huvelyi szuleseim voltak, igy nem udol a csaszarrol nyilatkozni.

Addig nem gyorsitjak a szules folyamatat, amig nincs gond a babaval vagy az anyaval (es most anyai problema alatt nem azt ertem, hogy hosszu a vajudas). De ha barmi problema akad, akkor termeszetesen kozbeavatkoznak.

A fajdalomcsillapitast lehet kerni, epidularist is, ha mar ott tart a vajudas.

Nekem az elso szulesem spontan indult es gyors volt, nagyreszt otthon vajudtam, a vajudas vegere mentunk be a korhazba. Igy fajdalomcsillapitas mar szoba sem kerult, mert nem volt ra szukseg. Gatvedelemmel szultem, ugy is akartam. Elso szulo voltam, igy nem csak midwife volt bent a kitolas alatt, hanem orvos is, ha kellett volna, akkor csinaltak volna gatmetszest. Szerencsere nem kellett. Hidd el, ertenek hozza nagyon, mivel nem rutin a gatmetszes, igy tudjak, hogy mi az a pont, ameddig el lehet menni.

A masodik szulesem nem ott volt, arrol nem irok, de a harmadik igen.

Az kicsit komplikalt volt, magasrizikoju terhesseg, az utolso hetekben gond volt tobbszor a magzatmozgassal, 37. het vegen is es lett egy rosszabb ctg-m, mint kellett volna, igy meginditottak a szulest.

Mivel epp a baba miatt kellett inditani, igy az nem volt megoldas, hogy kapok egy nagy loket oxitocint esdurr bele, mert arra gyakran rosszul reagalnak a babak es egyenes ut lett volna nalunk a csaszarhoz.

Igy azvolt a cel, hogy minel “gyengedebben” inditsanak es menjen magatol a vajudas.

Lassan indult be, aprankent haladt es a burokrepesztes is problemasvolt, mert nem volt beilleszkedve a fiam es a koldokzsinor a fejenel volt, igy csak ugy mehetett aburokrepesztes, hogy altatasos surgossegi csaszarra elokeszitettek, a mutoben csinaltak, hogyha eloreesik a zsinor, akkor azonnal kikaphassak a fiam.

Sikerult es ezutan kezdtem rendesen vajudni. Eddig a pontig kb masfel nap telt el, ezutan 4,5 oran belul babaztam.

Nagyon profi volt az egesz, folyamatosan tajekoztattak, megneszeltek velem mindent es hiaba volt bonyolult nekem az egesz terhesseg/szules, megis biztonsagban es kenyelmesen ereztem magam vegig.

En nem akartam fajdalomcsillapitast, de folyamatosan kinalgattak, vegul kertem es azonnal jott is az anesztes (epit kertem). Az egy masik dolog, hogy ertelme nem volt, mert mire raszantam magam es bekotottek, hatott, addigra jottek a tolofajasok, de kerhettem volna burokrepesztes utan egybol is, mert mar akkor ajanlottak.

Ekkor sem volt gatmetszesem, nem is repedtem, semmi.

Nekem jo tapasztalatom van csak az egesz terhesgondozasrol, szulesril, pedig sajnos nem voltam konnyu eset, osszesen 7 terhessegem volt, ebbol 3 vegzodott szulessel es egy szulesen kivul minden a UK-ban zajlott. Rengeteg korhazban/orvosnal megfordultam terhesseg/szules miatt es az ezzel kapcsolatos nehezsegeim miatt es csak jokat tudok mondani.

Addig tunhet ugy, hogy “nem foglalkoznak az emberrel”, amig minden jo es nem kell beavatkozni, szerintem ez az optimalis es en vegig erre vagytam, de sajnos csak egy ilyen terhesseg-szules jutott nekem.

2019. ápr. 14. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első császár volt, mert faros baba volt. 21.re voltunk kiírva, de 18.an este elkezdtem vajudni, es 19.en hajnalban bementunk 1-2 fele, hogy hat csináljunk valamit, mert akció van. Amint szabad lett az aneszteziológus kaptam is az erzestelenitot, feleslegesen ne szenvedjek. Aztan mondtak hogy amint szabad lesz a műtő, mar jönnek is ertem. 6orakkor toltak at a műtőbe, ott a gerincbe a zsibbaszto, es szűk fel ora múlva mar a kezemben volt a baby. Onnantól kezdve 0-24ben velem volt, egy percre se viszik el az anyától, a doki jon az agyunkhoz stb. 3 napig voltam bent császár utan, szuper ellátás volt, es szuper kajak! 😃


A második termeszetes úton jott. Este 11kor kezdtem el vajudni, 2 fele mar egész szabályos 3 perces fájások voltak úgyhogy bementunk, de meg csak 2 centire voltam tag, igy eltettek egy egy szobás vajudoba, majd utána kaptam egy fájdalomcsillapító injekciót hogy tudjak egy kicsit pihenni, mert mar igen régóta fent voltam, es akkor atraktak egy 6-8 fős vajudoba, fuggonnyel persze el voltak választva az agyak, itt próbált mindenki pihenni, csendben vajudni. Itt eltelt pár ora amikor éreztem hogy valami történik, gyors midwife keresés, megnézett 8cm... at a szuloszobara, epi es vártuk a 10 centit, ami igazabol onnan mar nagyon kevés idő volt. Mondtam hogy azt hiszem nyomni kell, es akkor mondta a mw hogy akkor gyerünk, próbáljuk. O csak állt, nézett es mondta hogy ügyes, most meg nyomd, most allj egy kicsit, de teljesen a természetre bízva, semmi vágás, hasba konyokoles stb. Az utolsó nyomásnal elkapta a babyt, apa koldokzsinort vágott es rögtön meg is kaptam. Fel12kor szültem, es este johettunk is haza.


Szuper volt minden, most jon a 3. májusban, remelem vele is minden szuper lesz!

2019. ápr. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%

Fenyevekkel fejletebb az ellatas mint magyarorszagon

Who eloirasokat betarjak soha nem vegeznek arto karos felesleges beavatkozasokat tevhitek helyett kutatsi eredmenyekszerint dolgoznak

2019. ápr. 14. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
57%
Csak meselte egy ismeros, nem tudom mennyi az igazsag benne. Szoval a szomszedjanak elfolyt a magzatvize, bemebt a korhazba, onnan hazakuldtek, mert meg nem voltal eleg gyakori fajasai. Hazament felhaborodva, de mar vissza a korhazba nem tudott menni, megszult otthon mindenfele segitseg nelkul.
2019. szept. 6. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Kedves 3-as, gondolom még Anglia közelében sem jártál. "Fényévekkel fejlettebb". Ezt cáfolom. Mikor szenvedsz hétfő reggeltől a kórházban, de nincs szabad ágy, így majd csak szerda este tudsz megszülni, addig "bent tartják", azt nem nevezném fényévekkel fejlettebb ellátásnak.
2019. szept. 6. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem túl jók a tapasztalataim. Menchesterben szültem a kislányomat. Péntek kora reggel mentünk be, mert bár nem voltak gyakori fájásaim, a magzatvíz elfolyt. Nem tágultam sajnos. Aztán 9 után már gyakori erős fájásaim voltak. Sajnos estig csak 2 ujjnyira tágultam. Azt mondták várunk. Na az lett belőle, hogy szombaton műszakváltás után 9-kor császároztak. A 3 kilós kislányom 2 napig nem szopizott csak hányt, mert azt a kis magzatvizet ami maradt telikakilta es azt itta 1 napig. Intenzívre került. Köszöntem a szakszerű ellátást. A másodikat itthon szültem. Császárral, normál kórházban hálapénz nelkül. Minden tökéletes volt. Soha többet nem szülnék kint. Nem én vagyok az egyetlen a baráti körben, aki inkább hazament szülni.
2019. szept. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

2es vagyok:)

Májusban megszületett a 3.baby, az első két szulesem is jo volt, de ez a 3. tökéletes utolsó szules élmény volt! A szülésznő mar epp fel ora múlva végzett volna, mert volna haza (este9) de végig vitte velem a szülést, megcsinálta a papír munkát es utána ment haza:) (hozza teszem, 2 ora alatt lezajlott a vajúdás-szules 😄)

2019. szept. 9. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
83%
Szia! Én kint szültem, de bánom. Természetes szülés volt birth centerben. 3 napig voltak rendszertelen 10-30perces fájásaim, a harmadik nap du. már 7 percesek és végül negyedik nap reggel 8 korul vettek fel a szülészetre, akkor már 4 cm-re voltam kitágulva. Oxit nem adtak (sajnos) és csak valamikor du. repesztettek burkot, de akkor végre beindult minden. Gátvédelem alap itt, de ez nem mindenkinek válik a hasznára, én úgy gondolom. Nekem is vágni kellett végül, de ehhez be kellett hívjanak egy harmadik, senior midwife-ot és addigra már jól kitágultam, ami miatt azóta süllyedéseim lettek. Én kértem fájdalomcsillapítást (nem epidurál) egy ponton, amit a combomba szúrtak és arra volt jó, hogy a fájások között bealudtam, de a fájásokat éreztem. Amúgy volt még gas and air. Aztán a gátmetszés után egyből kint volt a babám. Később egy újabb midwife varrt össze, akit előtte sose láttam. Nem varrta túl jól, mert a szülés után x héttel egy ellenőrzésen egy másik szülésznő azt hitte szétnyílt a vágás és elküldött ellenőriztetni, ahol azt mondták, hogy szépen gyógyul és csak valami kozmetikai hiba van vele.. nem tudom hogy kéne kinéznie amúgy. Engem még egy napig benn tartottak, mert majdnem elájultam a zuhanyzáskor és magas volt a pulzusom. Minden más jó volt, de ha tehetném, akkor a tapasztalataim birtokában már inkább Mo-n szülnék.
2019. okt. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
79%
4 szülésből 3 pokol. "Fényévekkel fejlettebb". Végülis a szart lehet kedvesen is tálalni, úgy sokaknak ízlik.
2019. okt. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Sziasztok. Én is szeretnék egyet kérdezni tőletek, amikor még tudtátok hogy babát vártok mit kellett tenni először? Hova kellett menni?
2020. jan. 17. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!