Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha mentővel kell bemennem...

Ha mentővel kell bemennem szülni, mert nincs itthon a férjem, vihetem magammal a nagyobbik gyereket?

Figyelt kérdés
Ha épp akkor kezdek el vajúdni, mikor egyedül vagyok a másfél éves gyerekkel, és mentőt kell hívnom hirtelen, akkor magammal vihetem a gyereket addig, míg a férjem haza nem ér?
2023. okt. 2. 17:02
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
93%
Nem. Ne menj be korán és menj taxival, és oda menjen a férjed.
2023. okt. 2. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

A férjem másik megyében dolgozik, kb másfél óra míg hazaér, ha bent van és pont bentről tud indulni.

Nem a mentő a kérdés, hanem hogy a kórházban addig velem lehet-e a gyerek.

2023. okt. 2. 17:09
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet veled. Nincs ott aki vigyázzon rá, amíg téged vizsgálnak.


Nqgyszülő? Szomszéd néni? Közelben lakó ismerős, aki vigyázna rá 1.5 óráig, amíg apa hazaér?

2023. okt. 2. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
73%

Kezdjük azzal, hogy a mentő általában csak akkor megy ki szüléshez, ha elfolyt a magzatvíz és az zöld színű, vagy erősen vérzel vagy tolófàjások vannak. Szóval csakis akkor, ha sürgős orvosi ellátásra van szükséged!

Egy sima vajúdásnál meg sem moccannak, megkérnek hogy vigyen be valaki autóval.

A taxi úgyszintén a legtöbb esetben nem szállít vajúdó nőt, mert nem vállalják a felelősséget és azt sem akarják, hogy összeganézza az emberlánya az autót.

Tudom, ez most így durván hangzik, de így van. Tapasztalatból beszélek.

Én is most fogok szülni egyébként. Bármikor indulhat a buli. 3 évesemmel vagyok itthon. Férjem dolgozik és még csak telefon sem lehet nála munka közben. Szóval én majd a céget fogom hívni, hogy azonnal küldjék haza. Már az első gyanús fájásnál hívni fogom. Nem várok semmire és akkor tutira hazaér, mire kell.

Egyébként ha sürgős az eseted és mentő megy érted, akkor természetesen mehet veled a gyereked. Nyílván nem fogják veszélyeztetni sem a gyerekedet sem téged sem a magzatot.

2023. okt. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
58%

De, a mentő a kérdés, mert eleve oda nem fogják veled engedni a gyereket.

1,5 óra alatt vélhetően nem fog kipottyanni belőled a gyerek. Tudsz annyit várni otthon.

De ha nem, akkor a kórházban, de ahhoz nem mentővel kell bemenned

2023. okt. 2. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
85%

"Nyílván nem fogják veszélyeztetni sem a gyerekedet sem téged sem a magzatot."


Nem fogják veszélyeztetni: hívnak rendőrt és az viszi el a gyereket, de a mentővel nem mehet.

Ez a protokoll.

Taxi pedig szállít vajúdót. Bugyipelenka megelőzi a koszt.

2023. okt. 2. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
44%
5! A szomszéd 5. gyereke még a mentőt sem várta meg...
2023. okt. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Egyelőre még nem járok ott, de jól hangzik!
2023. okt. 2. 17:50
 9/18 A kérdező kommentje:
Jaja, olvastam, hogy valaki úgy hívott taxit, hogy mondta miért kell, és erre azt mondták, hogy bocs, de hívj mentőt. 😄
2023. okt. 2. 17:54
 10/18 anonim ***** válasza:
50%

Amúgy nyilván érthető,hogy protokoll. De ahol én dolgozom,volt bizony olyan is,hogy osztályra kellett befeküdni az egyik gyerekkel míg a másikra nem tudott ki felügyelni,ezért megoldották,hogy a másik is bent maradhasson velük. Pedig ezt sem lehetne,de kis empátia. Vagy amikor az ügyeletre bejöttek testvérrel,mert nem volt ki segítsen addig,akkor míg az orvos ellátta az egyiket,a másiknak adtam játékokat ilyesmi,figyeltem rá is,hogy segítsek picit a szülőnek. Ha én lennék a mentős,akkor felengedném őt is. Vagy ha én lennék aki a kórházba fogadna egy ilyen esetet,akkor még színes ceruzát is adnék papírral míg apa oda nem ér. De ez már csak az én ideális világképzeletem.:D

Kérdező,esetleg valaki ismerős a közelben?

2023. okt. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!