Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki kicsit földhözragadtabb,...

Aki kicsit földhözragadtabb, hogyan tudná megkönnyíteni a szülés folyamatát?

Figyelt kérdés

Arra gondolok, hogy nagyon gyakorlatias ember vagyok, két lábbal a földön, semmilyen ezoterikus vagy ilyen "lelki" dolog nem hat meg, nem tudom átérezni, komolyan venni. Az első szülésem viszonylag nyögvenyelős volt, és keresek technikákat a másodikhoz, hogy könnyebben menjen, de az ilyen "beszéld meg a babáddal, hogy könnyű legyen", meg ehhez hasonló dolgok rólam leperegnek, számomra ez nem tanács. Légzési technikákat, jóga gyakorlatokat csináltam, és tanulgattam, amik anatómiailag támogatják a folyamatot, de őszintén, nem tudom, hogy amikor beüt majd megint az a kegyetlen fájdalom, akkor nem az lesz e megint az egyetlen gondolatom, hogy úristen, inkább nyomják belém az összes fájdalomcsillapítót.

Van aki hasonló típus, és segített neki valami a felkészülésben? És éles helyzetben is tudta alkalmazni?


2023. okt. 10. 13:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyanúgy eltompultam a fájdalomtól mint az elsőnél. Pedig fejben rengeteget készültem mert nagyjából már tudtam mi vár rám.

A felére ugyanúgy nem emlékszem, csak az elejére és a kitolásra, ott már újra észnél voltam.

Azt mondta a férjem hogy annyira befelé voltam fordulva hogy meg sem hallottam amit beszél hozzám csak néha sátánian hörögtem egy kicsit. 🙈😀

Ha lenne harmadik elengedném és sodródnék az árral....

2023. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Lazitsd el az állkapcsod amikor jön a fájás. Nz állkapocs és a medence szoros kapcsolatban állnak egymással. Ez nálam élesben nagyon működött :) Illetve ha fel tudsz állni, sétálj, ringasd a csipőd. Ezek segítik a tágulást.
2023. okt. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
94%
Mint egyes :-D Annyi hogy kényszerítettem magamat minél tovább az állásra és sétára, labdára. De utána feladtam és megfeküdtem. Iszonyat volt, de hamar és könnyen megszületett, legalábbis kívülről nézve. Férjem dicsért hogy milyen koncentrált voltam. Lehet nem az én szülésemen volt benn :-D
2023. okt. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%
Epidural.
2023. okt. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%

4!

Pl a Kecskeméti megyei kórházban nincs rá lehetőség. 2 gyereket szültem ott, csak gázt adtak. Nekem bejött de sokan nem szeretik mert hányingerük lesz tőle.

Amúgy én inkább szenvedek újra de nem engedném hogy a gerincem körül szúrkáljanak, tuti hamarabb ájulnék el 😀🙈

#1

2023. okt. 10. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%
Fájáskor próbáld elképzelni,hogy a baba feje hogyan nyomul a méhszájhoz,hogyan tágítja azt magának.Gondolj végig arra,hogy ennek a fájdalomnak van értelme,ez azért van,mert az eredménye a kisbabád lesz.Próbálj csak csendben magatokra koncentrálni fájás közben,ne elnyomni akard,ne azon gondolkodj,hogy milyen rossz,hanem csukott szemmel,szépen, nyugodtan lélegezve képzeld magad elé,hogyan halad fájásról fájasra előre a babád az úton.Ez nekem 5x bejött.
2023. okt. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
85%
Csak gázt adtak? Epidural? Hol van ebbe a szülés vagy már normális minden külső behatas?
2023. okt. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
86%

Epidural nincs! Nincs rá lehetőség!

Milyen szülés hol van?

2023. okt. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
73%
A 2. szülés általában eleve könnyebb.
2023. okt. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
80%

Földhözragadt vagyok, semmi spirituálisban nem hiszek. Az életemben ritkán engedem el a kontrollt, szóval alapvetően ez a sodródj az árral nem én lennék. De! Úgy álltam a szüléshez, hogy majd lesz valahogy. Nem tervezek, sodródom. Ott lesz az orvos, a szülésznő, akik biztosan a javunkat akarják.

Amíg lehetett, itthon vajúdtam, aztán olyan lazán voltam, hogy 3 perces fájásokkal estem be. 😄

3 órán belül megvolt a fiam.

2023. okt. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!