Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyire ritka dolog az,ha...

Mennyire ritka dolog az,ha valaki a szülése rendezvényeken,vagy a munkahelyén vagy vásárlás vagy vezetés közben indul meg?

Figyelt kérdés
Ritka,ha a kismama a munkahelyéről megy szülni,mert munka közben fájások vannak? kertből,vagy a szomszédol,rokon látogatásnál,szülőknél látogatásnál indul a szülés,ez gyakori?

2023. okt. 11. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Munkahelyemről mentem szülni, de még nem lett volna időszerű.
2023. okt. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez attól függ, mennyire aktív a kismama. Ha az utolsó hetekben inkább már csak otthon pihenni esik jól, akkor nyilván nem rendezvényen fog beindulni a szülés.

Ha az utolsó napig aktív, hozza-viszi a nagyobb gyerekeket, akkor nagyobb a valószínűsége, akár vezetés közben, suliban, boltban. De azért többnyire nem amerikai filmekben látott stílusú a szülés kezdete, hogy patakban elfolyik a magzatviz vagy akkora fájdalom nyillal beléd az első fajaskor, hogy többé felállni se tudsz.... Legtöbbször egy bizonyos idő alatt tudatositod, hogy fáj, meg hogy ez rendszeres, és ha tudsz hazaindulsz a cuccodért.


Én egyébként 2 nappal szülés előtt 2 rendezvényen is voltam, fél nappal előtte még kirándultunk egy tóhoz, szóval akár ott is beindulhatott volna.

2023. okt. 11. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Előfordulhat, de a szülések többsége eleve éjszaka indul, így ritka.
2023. okt. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Itthon a fél ország elég korán táppénzre megy. A munkahelyen a főnököm kérdezgette (ő nagy családapa), hogy biztos akarok maradni a 36. hétig? Nekik akkor indult a 3. gyerek, úgyhogy azon aggódott, hogy ott indul be a szülés.


Úgyhogy általában otthon pihen a többség, főleg első gyereknél.

2023. okt. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
98%
4-es, külföldi ismerősöm meg tizenéve terminusban volt, reggel beindultak a fajasok, hívott is a munkahelyere, hogy nem megy be, ők meg csak gyozkodték, hogy azért még bemehetne aznap is.
2023. okt. 11. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egy népszerű bútoráruházban nézelődve volt az első fájásom :D este 10-kor megszületett a kisbabám.

Imádkoztam, hogy míg fizetünk és kiérünk legalább magzatvíz ne kezdjen folyni. De az csak este a séta után folyt el.

De mivel jöttem mentem teljesen fájdalommentesen tágultam jó sokáig, szinte észre sem vettem.

2023. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem ritkaság, én minden héten így szülök egy gyereket Orbánnak :D
2023. okt. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Kettőt is ;)
2023. okt. 17. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Már csak a hatos ikreket várom, a többi már ki van pipálva :D
2023. okt. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!