Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg túlzás, hogy 20...

Tényleg túlzás, hogy 20 hetesen minden szükséges dolgot beszerzek?

Figyelt kérdés

Igazából egy helyről akarom a dolgok java részét rendelni.

Csak a mosószer, kenőcsök, pelenka, fürdető stb marad hátra

De ami a baba szobába "kell", az meg lesz.

Babaágy, illetve ebbe a matrac, takaró.

Szekrény. Pelenkázó. Kezdő ruhacsomag. Bébiőr, légzésfigyelő. Fürdő kád, törölköző.Ezeket egy helyről meg tudom rendelni olcsón. Félre van rá rakva a pénz.

De mindenki le akar beszélni, hogy ha baj lesz, és még sok azidő szülésig, minek veszem meg... (Február vége a szülés dátuma)

Komolyan belém beszélik, hogy az én hibám ha korán megveszem a dolgokat és baj lesz.

Olyan rossz érzés 😅

Szerintetek hibát követek el?



2023. okt. 4. 16:04
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nyugodtan vedd meg. Inkább azt a "veszélyt" látom hogy időközben rájössz hogy inkább más kéne, mert pl nagyobb a gyerkőc és nem kell 50-es ruha, vagy más lesz praktikus. De ez bármikor benne van a pakliban.


Történni szülés közben is történhet bármi, soha nem értettem ezt az X hétig ne vegyél semmit hozzáállást.

2023. okt. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem túlzás.

Most ráérsz, valószínűleg még könnyen mozogsz. Forróság már nincsen, de nagykabát sem kell, tehát ideális az idő boltokat járni.

Meg egyébként is vannak olyan emberek, akik szeretnek előre megcsinálni dolgokat, más meg az utolsó pillanatra hagyja. Inkább az utóbbiból lehet gond, ebből aligha.

És ha történik valami? Egyrészt a vetélés leggyakoribb idején már túl vagy, másrészt meg nyilván utána ismét próbálkoznátok, és ezek a cuccok nem mennek tönkre állásukban.

2023. okt. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
87%

Jaj, a sok károgó vészmadár, nekem a fkam ki szokott lenni velük. Tény, hogy 5 hetes terhesen még tényleg nem érdemes pelenkázókomódot venni, de egy félidős kismamát azzal riogatni, hogy baj lesz a gyerekével hányingerkeltő. Mintha nem lenne elég baja az embernek...

Na, bocsánat, csak ettől mindig felmegy a vérnyomásom.

Szóval egyáltalán nem korai vásárolni. Én folyamatosan vásároltam úgy a második genetikai ultrahangtól, mert én nem szeretek egyszerre mindent megvenni, és keresgélni akartam jó ajánlatokat, meg időt adni, hogy akciózzanak (a gyerekülésen és a babakocsin kívül csak neten vásárolok).

Én egyedül azt tanácsolom, hogy az olyan elektromos eszközöket, amik drágábbak és nincsenek valami extrém jó akcióban, ne most vedd meg a garancia miatt, mert az ugye vásárlástól számított, és míg egy babakocsit azért át tudsz nézni, ki tudsz próbálni, ezekről csak élesben derülnek ki, hogy működnek-e.

2023. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
86%
Félidős terhesen már nyugodtan. Baj bármikor lehet. Nem erre kell gondolni.
2023. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%
Én is akkor kezdtem el vásárolni. Nyugodtan!
2023. okt. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
21%
5 hónapos kortól ajánlott, már vasárolni. Nem lesz bajotok, mert korán vásárolsz a gyereknek. Butakra, ne hallgass
2023. okt. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
44%

Az egyik barátnőm kifestette a babaszobát, amíg bírta, nagyon szép, aprólékos munkával. Aztán valamikor a 9. hónap elején beáztatta őket a felső szomszéd és odalett minden.

A gyerkőc amúgy gyönyörű és egészséges a sima szobában is. :)

2023. okt. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Jobb, mintha a végére tartogatnál mindent. Én apránként vásároltam egy-egy dolgot, a babakocsit és a kiságyat is 20 hetes körül (ismerőstől).
2023. okt. 4. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Mi már megvettük a babaszobába a bútorokat: pelenkázó komód, szekrény, ágy, matrac, pelenkázó matrac.

Pár 1hónaposra és 3 hónaposra való cuccot, textilpelust, sapkát, zoknit, törölközőt, fürdőkádat, hálózsákot, takarót.Így ennyi.5 hónapos és egy hetes terhes vagyok.

2023. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
76%

bébiőr, légzésfigyelő, sterilizáló, pár cumisüveg, cumi.

ezt lehagytam 9es vagyok.Vásárolj nyugodtan de 50es rucikat egyenlöre ne.Nincs értelme. Mi baj lenne?

2023. okt. 4. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!