Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves mar szült kismamik!...

Kedves mar szült kismamik! Tapasztalatokat kérnék a szülésetek napjarol! Megéreztétek?

Figyelt kérdés

sziasztok:)

37+4napos pocis vagyok,és mar alig varom a kislanyom születését.első baby.érdekelne hogy milyen volt az a napotok amikor eljött a nagy nap:)

úgy értem hogy mi volt mas mikor felkeltetek/lefeküdtetek?megéreztétek?milyen volt a kedvetek,a hangulatotok?annyira szülnék mar,és nincs nyakdugóm,vannak josloim is,de még semmi.őszintén érdekel hogy mi volt mas aznap,és hogy mit ereztetek meg belole:)na és persze mikor indultatok,apa hogy viselte:)

nem akarok indiszkrét lenni,csak kivancsi vagyok:)


2010. okt. 18. 18:37
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

szia! nekem pentektol vasarnapig folyt el a nyakdugo, az orvos behivott vasarnap reggelre. berendelt ujbol delutanra. (vasarnap hajnalban enyhebb menstruacios fajdalmak, delelott teljes szunet. delben 1kor rendszeres fajdalmak az alhasban. delutan fel 6kor szuletett meg a fiunk). a lenyeg az, hogy probalj felkeszulni gondolatban, hogyan viselkednel, ha ez meg amaz tortenne. nekem ez sokat segitett, mert igy olyan mintha mar lettem volna abban a helyzetben, es nem idegen. igy 1 lepessel mar elobb vagyok fajdalomturesben is.

habar a 10 percesest ajanlotta az orvosom, 3 perces fajdalmakkal (1 perc fajas, 2 perc szunet) indultunk el. nem akartam a korhazban kuksolni. a masik dolog, hogy annyira lefoglalt az, ami tortenik velunk, hogy nem volt ido bepanikolni, csak a legzesre koncentraltam, ez vitt elore.

talan inkabb a tehetetlenseg volt a paromnak rossz. engedd, hogy segitsen, jol esik neki, h konnyithet rajtad.

de talan annak is sulya van, hogy hatarozottan akard megszulni azt a kis emberket, aki mar annyit mozgolodott a pocakodban:-) szoritok neked, menni fog:-)

2010. okt. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Én pont a kiírt napján szültem, de már én is alig vártam, hogy eljöjjön az a pillanat. Kora reggel 4 órakkor arra ébredtem, hogy fájdogál a hasam alja, ellőtte semmit nem éreztem, sem jósló, sem nyákdugó. Mint a villám úgy hasított belém. Feküdtem egy darabig az ágyba aztán 6 óra körül felébresztettem a férjemet, hogy menjünk a dokihoz NST-re. Megvizsgált és azt mondta, hogy csak 1 ujjnyira vagyok nyitva, mennyek nyugodtan haza. hazaérve a fájások maradtak és vagy kétszer letusoltam, hogy enyhítsem őket (szerintem a vízben való vajúdás otthon nagyon tuti) 12 és14 óra között még aaludni is tudtam, aztán kezdődött előlről. A párom azt mondta, hogy azt csinál amit én mondok és akkor megyünk be a korházba ha én szólok mert ő úgysem érzi a fájások erősségét. Én hallgattam édesanyámra és akkor indultunk mikor már 3-4 percenként voltak fájások. Ez volt 17 orakor, a korházba már gyorsan zajlottak az események és hamar meglett a lányom. 20,06 perckor megszületett természetes úton a férjecském segédletével.

Hasonló gyors szülést kívánok nektek és csak nyugodtan várd az időpontot, eljön az hamar.

Meli

2010. okt. 18. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én szülés előtt már 3 napig bent voltam a kórházban,mert olyan erősek voltak a jóslóim,hogy azt hittem szülni fogok,nem akartam a végére hagyni a fájásokat,mármint későn érkezni a kórházba.Szóvak este bementünk,megvizsgáltak,felvettek megfigyelésre,de semmit nem mutatott a gép.

Másnap kikerültem osztályra naponta 2x vizsgáltak,nst-ztek,semmi.

Végül szombaton délben szintén vizsgálat,dokim közölte,hogy itt még nem lesz baba,menjek haza.(37+6 voltam akkor)

Hazaérve gyorsan kimostam a 3 napos kórházi cuccomat,bepakoltam a váltást,zuhanyoztam,ettem,és elfolyt a magzatvíz...

Na mondom,ez jó.Még poénkodtam,hogy ne húzzák le az ágyneműt a kórházban,mert jövök vissza,és úgy is lett.Este 19:20kor indultunk otthonról,23:26kor megszültem a pici lányomat,a bátyó nagy örömére.

2010. okt. 18. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

annyira jo igy olvasni:) olyan termeszetesnek tunik:)

ezek a sztorik bar nem az enyemek,de atelheto szamomra is:)es nem ereztetek semmit?megerzes?hangulat ami aznap mas volt?vagy csak a fajdalmak?bar az is eleg:))

2010. okt. 18. 19:22
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
szia! elotte valo napon faradtabb voltam, mint maskor, delutan egy nagyot pihentem. keso estere ugy ereztem, hogy jobb lenne, ha mar minden a taskaban lenne, es probaltam rendezni is a hazban meg egyet-mast. es masnap delutan mar szultem :-)
2010. okt. 18. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
pont tavaly novemberben szultem. elso kisbaba.aznap nyugtalan voltam es nem tudtam aludni, igy olvastam. elmult ejfel, lekapcsoltam a villanyt es abban a pillanatban elkezdett szivarogni a magzatviz. semmi gorcs. letussoltam, borotvalkoztam, na ez tartott vagy haromnegyed oraig a nagy hassal es 26 kg tobblettel. aztan 4 korul bementem a korhazba, megvizsgaltak es 3 ujjnyira voltam nyitva, elment a nyakdugo es a vizzel egyutt ver is szivargott. 5 perces fajasokkal indultam meleg vizben, aztan a doki tul hosszunak talalta a vajudast es kaptam oxitocin injekciot amitol 2 majd 1 percesek lettek a fajasok es nagy szenvedes aran kinyomtam a kisherceget
2010. okt. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem 3 kislányom van,a legkisebbik 6 hónapos.Mind a három szülésem különböző volt,csak abba volt egyforma,hogy pont 1 hetet húztak rá:)Az elsőnél a fájások jelentkeztek,majd 36 óra vajudás után megszületett az angyalkánk.A másodiknál a magzatvizem folyt el,1 óra mulva meglett a második lánykánk.Hát a harmadiknál már nagyon kiváncsi voltam,de nem féltem hisz váratlan esemény nem történhet,hisz kétféle szülésbeinduláson már túl vagyok:) Tévedtem:)Mivel már sűrűn jártam nst-re egy alkalomkor a szokásos magzatviz vizsgálatkor bejelentették,hogy akkor most azonnal irány a szülőszoba mert 3 újnyira nyitva vagyok.Néztem furcsán,hogy ebből hogy lesz baba,hisz se joslóim,se a vizem..kaptam infuziót,rögtön jött is 2 fájás,a harmadikra pedig a kislányunk,igy mindössze 10perc alatt megszületett a babánk.Hát én megtapasztaltam a lehetőségeket,de állitom ha lenne mégegy tutti produkálnék még egy fajta szülést:) Az utolsónál szerencse apa velem jött,mert lekésett volna az érkezésről:)Boldog babavárást és könnyü szülést!!!
2010. okt. 18. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Charon válasza:
Én májusban szültem, 3 nappal túlhordtam a babám. Hiába vártam nem akart eljönni a várva várt pillanat.Nem voltak jósló fájásaim, nem volt rossz közérzetem,csak nagyon bedagadt a fejem :D Nagyon vastagra duzzadt a szám és a lábam.Benn feküdtem a kórházban. Nagyon fáradtnak éreztem magam azon a bizonyos éjszakán.Sokáig zuhanyoztam, majd lefeküdtem aludni.éjszaka 3 órakkor arra ébredtem hogy fáj a hasam alja.Visszaaludtam majd fél óra múlva ismét erre ébredtem, kimentem wc-re és elment a nyákdugó egy része.( ez még átlátszó volt). A fájások ismétlődtek és egyre sűrűbbek lettek, majd reggel 6-kor ismét ment el nyákdugó de ez már barnás véres volt. 11:30-kor ( már 3 órája 3 perces fájásaim voltak) úgy döntöttek megcsászároznak :( Én nem szóltam az apjának.Nagyon ideges voltam aznap.Szerettem volna egyedül lenni, de ezt már megbántam :) nagyon unatkoztam a megfigyelés alatt.
2010. okt. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szia. Én is májusban szültem. Két héttel hamarabb, a 37. hét 6.napján. Nekem nem volt semmi jósló fájásom, de éreztem, hogy valami készül. Olyan izgatottnak éreztem magam előtte való nap. A baba is nagyon aktív volt a szülés előtti napon. Éjszaka semmi mozgás nem volt, majd hajnalban elkezdett szivárogni a magzatvíz. Felkelltettem a férjem, de bár ne tettem volna. Szegénykém olyan izgatott lett, egyből kipakolt minden csomagot a folyosóra, kb. két percenként elmondta, hogy Úristen mindjárt szülni fogunk... Percenként kérdezte, hogy mit csináljon, mit segítsen stb. Kicsit bepánikolt szegénykém! Még én nyugtattam,hogy minden oké és nyugi nem lesz semmi gond. :)))) Reggel bementünk a kórházba. Ott megvizsgáltak, majd negyed 10-kor megkaptam az oxitocinos infúlziót és 11:28-ra meg is született a babócánk. A férjem még jobban sírt mint én, pedig én se voltam semmi. De a legviccesebb az volt, amikor megszületett a baba a féjem elkezdte lökdösni az oldalamat, hogy: Megszületett nézdd meg, megszületett!!! Mintha én nem tudnék róla. :))) Közben meg jobban sírt mint a gyerek. Nagy segítség volt, az ,hogy ő is részt vett a szülésen. Nem is tudom, hogy mi lett volna velem nélküle.

Könnyű szülést kívánok és Sok Boldogságot a Kicsihez!!!!

2010. okt. 19. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Leszámitva a keményedéseket és a jóslókat pont olyan nap volt mint a többi.
2010. okt. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!